Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Recenze | 16. 9. 2009 | 9 komentářů
Česká spořitelna chce rozhýbat trh s hypotékami a přichází s hypotékou s úrokovým zvýhodněním. Problém je, že ji nelze refinancovat, aniž by klient musel toto zvýhodnění spořitelně zpětně doplatit. Proto jsme jí v naší recenzi udělili tři hvězdičky.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 10. 2009 10:56, Mr. R.

Původně jsem si bláhově myslel že sleva 0,5% (prezentovaná jako sleva 1% na půlku hypotéky...dočkáme se časem třeba slevy 2% na čtvrtinu hypotéky?:)) je jen tak za nic. Ani tak mi tato nabídka nepřišla nějak super. A teď ještě ty další podmínky...Jediné plus je v tom, že drahé pojištění schopnosti splácet je připadaná hodnota. Kdo ale toto pojištění nechce, je pro něj tato hypo vcelku nevýhodná. Tahle hypo by mohla vyhrát snad jedině v soutěži "jak napálit klenta". Věřím, že se spousta lidí chytne a později budou litovat.

Reagovat

+1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

16. 9. 2009 7:32 | MoB

Mně to moc výhodné nepřijde. Stačí, aby spořitelna nasadila "běžné sazby" výše a může to být se slevou dražší než jinde bez slevy, a navíc bez možnosti odejít. Podle mě to je pěkná vych*anost. Ale kdo chce kam...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

16. 9. 2009 7:45 | comment

No to je opravdu strašný produkt. Za cenu složitých podmínek a omezujících opatření dostane klient "neuvěřitelnou výhodu" v podobě slevy 1%, a to ještě jen na polovinu úvěru. Tohle se jim bude opravdu těžce marketingově uvádět.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

16. 9. 2009 8:55 | pf

chudaci co na to skoci. Az jim skonci fix tak jim banka napali sazbu klidne 8% a kdyz budou chtit odejit tak zpetne zaplati to obrovske zvyhodneni 0,5%.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 9. 2009 14:31 | Petr

typicky CS produkt - vyhodny jen na oko, hodne skryteho a nakonec dobry jen pro CS
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 9. 2009 14:58 | stella

Cudáčku Petře, koukni na ostatní banky: najdeš snad někde hypotéku, ze které by neprofitovala především banka? A divíš se? Je to jejich job... I Tvoje firma/zaměstnavatel podniká pro peníze.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 16. 09. 2009 14:31)

16. 9. 2009 17:26 | Host

Alespoň z toho nedělají úžasnost, jako v ČS :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (stella 16. 09. 2009 14:58)

17. 9. 2009 9:05 | comment

Jako u každého podnikání, podnikatel podniká v první řadě pro svůj zisk. Nicméně pokud by byl obchod, který vám nabízí, pro vás, jako jeho zákazníka, nevýhodný, nemusíte na něj přistoupit. To je princip volného obchodu, že je něčím výhodný pro obě strany, jinak by kontrakt nerealizovaly. A jako v každém jiném odvětví, dají se najít i v bankovnictví nabídky pro klienty výhodnější a méně výhodné. Tahle patří v oblasti hypoték k těm extrémně málo výhodným, ostatní banky nabízejí podstatně lepší produkty, některé i zdarma, například mBank - a představte si, že i tak na nich vydělávají. Omlouvám se za delší a polopatický příspěvek, ale už mne opravdu unavují chytráci, kteří mají pocit, že pseudoargumentem "banka to dělá proto, aby vydělala, takže klient na tom musí zákonitě prodělat" vše řeší a ukončují veškerou diskuzi.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (stella 16. 09. 2009 14:58)

2. 10. 2009 17:01 | EvaMora

Každý finanční produkt musí být pro jeho poskytovatele výnosný. To je normální vlastnost podnikání. Výhoda pro zákazníka je v tom, že mu tento produkt pomůže vyřešit JEHO problém. Můj problém = moje půjčka = moje povinnosti splácet = můj vyřešený problém... Takhle by to mělo fungovat.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 10. 2009 10:56 | Mr. R.

Původně jsem si bláhově myslel že sleva 0,5% (prezentovaná jako sleva 1% na půlku hypotéky...dočkáme se časem třeba slevy 2% na čtvrtinu hypotéky?:)) je jen tak za nic. Ani tak mi tato nabídka nepřišla nějak super. A teď ještě ty další podmínky...Jediné plus je v tom, že drahé pojištění schopnosti splácet je připadaná hodnota. Kdo ale toto pojištění nechce, je pro něj tato hypo vcelku nevýhodná. Tahle hypo by mohla vyhrát snad jedině v soutěži "jak napálit klenta". Věřím, že se spousta lidí chytne a později budou litovat.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Boleslav Polívka

herec a podnikatel

Tomáš Matějček

podnikatel, Miton

Boleslav Polívka
ÚSPĚŠNOST
3,53 %

z 85 duelů
Tomáš Matějček
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 21 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Korporace, Míra inflace, Pasivum, daně, bankovnictví, elektronická evidence tržeb, psd2, petr dvořák, peněžní loterie, úrokový rozdíl, panelová sídliště, rodinné hospodaření, finanční poradci, pojistka, jiří schneller, Google Talk, lhůta pro vrácení zboží, MeteoUniqa

9T99999, 9S71088, 9S71088, 5S32466, 1U22017

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK