Přídavek na dítě v roce 2017: Kolik dělá a kdo má nárok

Přídavek na dítě můžou čerpat pouze rodiny s nízkými příjmy. Poradíme, kdo přesně na dávku dosáhne i kde a jak o ni požádat. S naší kalkulačkou si navíc lehce spočtete, kolik peněz do rodinného rozpočtu přídavky na děti přinesou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 8. 2017 19:16, Karin

V Německu pobírají přídavky všichni, včetně milionářů. Přídavky na děti jsou určeny pro děti, jejich vzdělávání, zájmy. jsem samoživitelka a nikdy jsem přídavky nedostala, protože vždy mám o korunu navíc. Nikoho nezajímá kolik mám zaměstnáni, jestli otec platí nebo se o dítě stará. Máš o stovku víc, tak už víc ne potřebuješ ani děti, nemáš nárok!

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

22. 11. 2017 21:53 | Iss

Sociálně slabší student si raději půjde přivydělat, než by žádal o dávky. Vydělá si totiž daleko víc, než je výše dávky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2017 21:14 | Eva a Vašek

Evo a co Vám brání nepracovat a jezdit si taxíkem pro tučné rodinné přídavky? Já vám budu rád ze svých daní na ten blahobyt přispívat, nepřizpůsobivá spoluobčanko!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2017 19:32 | rogovka

Pro mě dostačující informace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2017 19:16 | Karin

V Německu pobírají přídavky všichni, včetně milionářů. Přídavky na děti jsou určeny pro děti, jejich vzdělávání, zájmy. jsem samoživitelka a nikdy jsem přídavky nedostala, protože vždy mám o korunu navíc. Nikoho nezajímá kolik mám zaměstnáni, jestli otec platí nebo se o dítě stará. Máš o stovku víc, tak už víc ne potřebuješ ani děti, nemáš nárok!
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2017 22:07 | Katka

Jenže vaše dcera není medička. U některých VŠ oborů, si přivydělat moc nejde.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2017 11:16 | janka

Moje dcerka -student na VŠ v Brně si při studiu v pohodě vydělá 12000kč měsíčně a když zabere i 20000Kč. Má již za sebou Bc i Mgr studium a nyní je na studium Ph.D. Motivaci studovat a chodit na brigády rozhodně má, motivaci nastoupit do práce spíše ne. Nástupní plat nic moc a končí svoboda a kombinace různých prací. Přídavky jsem nedostávala nikdy, jenom kdysi dávno, když byly pro všechny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2017 0:56 | Jos.

Ale klidně, nevylučuju. Jen se mi nelíbí, jak to jitka staví jednoznačně, definitivně, obecně platně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2017 23:41

S tím trotlem bych byl opatrnější.
Může nastat situace, kdy přiznání dávky je na hraně, student má 3 sourozence a možnosti přivýdělku nejsou velké. Potom přivýdělek ztrácí smysl.
Ale obecně máte pravdu - je třeba to spočítat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2017 11:11 | Josef Untold

Nemá motivaci si přivydělávat, protože by přišel o sedm stovek přídavku? Jednak vůbec nevíme, kolik by si musel přivydělat, aby rozhodný příjem přelezl přes hranici, kdy je nárok na příspěvek. Klidně můžou být rodiny, kde přivýdělek deset tisíc pro nárok na přídavek nic neznamená. A především: jen trotl si nespočte, že když si přivydělá pět tisíc, přijde o sedm stovek přídavku, že je pořád pěkných 4300 v plusu. Vy si tady vymýšlíte naprosto nereálné konstrukce.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2017 8:13 | jitka

Sociálně slabší student nemá motivaci si při studiu přivydělávat, protože by tak přišel o přídavky. Takže jedině šedá ekonomika, kterou si posléze ani nemůže zapsat do životopisu. Kvůli tomu má po skončení studia horší pozici při hledání zaměstnání. Trochu začarovaný kruh, ne?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Jaroslav Havel

advokát

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services