Právník dTestu: Operátoři soutěží, kdo bude v očích veřejnosti nejhorší

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 18. 8. 2016 | 3 komentáře
Proč se operátoři nechtějí starat o své zákazníky? Dělají si něco z pokut Českého telekomunikačního úřadu? A jak by se měla zkrátit výpovědní doba, po které budete moci udělat svému operátorovi pápá? Odpovídá Miloš Borovička, právník spotřebitelského sdružení dTest.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

22. 8. 2016 13:37 | Karel

Pozor . CEZ mi zacal připojovat mobilní telefon k datovým službám, podle vlastní úvahy, schema, plánu ?. Jenom od 17.8 do 22.8. si tak neoprávněně připočítali 100 Kč.
Rozumnou cenou telefoního připojení od CEZ jsem dříve chvalil, ale i CEZ zacal uzivat nepříjemné praktiky, pro zvýšení tlaku na zákazníka - tedy konkrétně, na mně. Zřejmně chtěli zvýšit moji měsíční platbu za telefonní služby.
Nepřihlásil jsem žádný datový balíček a tak mi u mého málo užívaného telefonu, opakovaně a bez mého vědomí, přihlašovali datovu síť po 20 Kč. Když jsem chtěl tuto situaci řešit, paní na zákaznické lince dokonce tvrdila, že je vše v pořádku a data si stahuje telefon pro nějaké aktualizace.
Podívejte se, jestli se uvedená situace netýká i Vás.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2016 12:06 | Olli

Také pojišťovny! Teď řeším jak se zbavit České pojišťovny která mi pořád jen zdražuje pojistku na auto. Podle zákona můžu odejít jen k výročí, proč mám platit a živit někoho s kým Nelson spokojen? Kdo tuhle zrůdnost vymyslel? Proč musím dát značky do depositu abych se jí zbavil a obtěžovat tím úředníky magistrátu?!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2016 10:58 | plavec

Nejsou to jen operátoři, ale všechny větší firmy, které uzavírají se zákazníky dlouhodobé smlouvy - hypoteční banky, energetické firmy, pojišťovny, některé kabelovky. Smlouvy jsou plné drobných chytáků, jsou vymyšlené tak, aby to nešlo vše prokouknout, nebo aby to stálo neúměrně mnoho času. Dnešní vrcholový management těchto firem si dlouhodobých zákazníků neváží. Říkám tomu sofistikovaní šmejdi, jen místo hrnců a dek prodávají jiné produkty. Těžko s tím něco dělat, můj postoj v posledních letech je uzavírat jen ty nejnutnější smlouvy, několik nesmyslných pojistek a finančních produktů jsem přes všechny kecy vypověděl. Mobil mám předplacenku, ve skutečnosti to dnes už není až o tolik dražší, možná i díky větší konkurenci v předplacených tarifech.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services