Mateřská a rodičovská 2016: Přehled a kalkulačky pro čerstvé rodiče

Zajímá vás, jak vysokou dostanete mateřskou a rodičovskou v roce 2016? Na Peníze.cz najdete všechny důležité informace na jednom místě. Kromě přehledu pravidel pro vás máme i kalkulačky, aktualizované pro rok 2016.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 10. 2016 12:29, lucie

Dobrý den, nastoupila jsem do nového zamestnání ale po mesíci jsem zjistila že jsem těhotná. Celé tehotenství jsem byla na nemocensky a ted od října jsem na mateřsky. Zajímalo by me s čeho se mi bude mateřská vypočítávat z jakeho zamestnaní jestli ze stareho kde jsem pracovala 5 let a nebo z noveho kde jsem byla měsíc

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

13. 1. 2017 15:04 | Dagmar

Dobrý den, chci se zeptat..v půlce prosince mi končila mateřská a rodičovský příspěvek mám až od ledna ten zbytek měsíce mi bude doplacen nebo mi přijde až za leden rod.příspěvek?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2016 11:07 | Ivana rozenkova

Dobry den,planujeme s manzelem miminko,a pobiram rodicovsky příspěvek do 22.9.2017,chtela bych vedet zda mam narok na další rodicovsky prispevek kdyby jsme cekali miminko v roce 2018?Vypoved z prace jsem podala pisemnou dohodou,dohodou22.9.2016, protoze jsem nezehnala hlidani pro maleho,tak jsem jeste doma a rodicovsky pripevek pobiram do toho 22.9.2017.Doslechla jsem se ze pry abych mela narok na rodicsky prispěvek musim odpracovat aspon rok?Je to pravda?A musim jit po skonceni rodicovske na urad prace?Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2016 20:00 | Lenka

Dobry den planuji s pritelem miminko .a chci se zeptat jestlu muzu jit na materskou na 2 roky .muj vydelek je 10500
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2016 12:29 | lucie

Dobrý den, nastoupila jsem do nového zamestnání ale po mesíci jsem zjistila že jsem těhotná. Celé tehotenství jsem byla na nemocensky a ted od října jsem na mateřsky. Zajímalo by me s čeho se mi bude mateřská vypočítávat z jakeho zamestnaní jestli ze stareho kde jsem pracovala 5 let a nebo z noveho kde jsem byla měsíc
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2016 19:28 | Natálie

Dobrý den, mám dotaz, jestli mám nárok na mateřskou dovolenou, když 13.9.2016 jsem skončila v práci, měla jsem smlouvu na dobu určitou. Nyní jsem těhotná a termín porodu mám na 8.5.2016. Předem děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2016 0:53 | Nikola

Dobrý den, jsem zaměstnaná a v těhotenství ve 3 měsíci jsem musela na nemocenskou. 8 týdnů před porodem jsem žádala o mateřskou. Z čeho se bude vypočítávat? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2016 14:46 | Nikola

Dobrý den, prosím mela bych dotaz. Moc těmto věcem nerozumím. Mám prcka 3 roky. 4 roky bude mit příští rok v srpnu. Čekám druhé ( jsem ve 4 mesici), termin porodu mam na 1.4. Momentálně jsem na neschopence, protože mam rizikové těhotenství. Mám v tomto případě narok na mateřskou a rodičovský příspěvek? Moc děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2016 9:38 | Dana

Dobry den,chci se zeptat,zdali budu mit narok na materskou,kdyz jsem koncem brezna 2016 ukoncila dvoulety pracovni pomer a od dubna jsem registrovana na Uradu prace?Do jineho stavu jsem prisla pocatkem zari 2016 a narodit by se melo v cervnu 2017.Uvazovala jsem,ze zacnu od rijna podnikat na zivnostensky list,jenomze ted nevim...Mnohokrat dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2016 14:02 | Barbora

Dobry den ja bich se chtela zeptat kdis mam 17 roku jesli muzu brat materskou ? Nebo musi moje mama podepsat ze jsi davam do pece moji holku dekuju za pochopeni barbora
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2016 17:18 | Iwy

Dobrý den, Mateřská dovolená je 28 týdnů, po ní si lze žádat o řádnou dovolenou. Když jsem na mateřskou nastoupila přesně 1.června, končí mi 13. nebo 14. prosince? Respektive na řádnou dovolenou v zaměstnání papírově přejdu 13. nebo 14.? Nevím, od kdy přesně si o ni žádat a v práci moc ochotní nejsou, tak abych věděla, jak je to přesně datumově. Moc děkuji. :--)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2016 17:18 | Iwy

Dobrý den, Mateřská dovolená je 28 týdnů, po ní si lze žádat o řádnou dovolenou. Když jsem na mateřskou nastoupila přesně 1.června, končí mi 13. nebo 14. prosince? Respektive na řádnou dovolenou v zaměstnání papírově přejdu 13. nebo 14.? Nevím, od kdy přesně si o ni žádat a v práci moc ochotní nejsou, tak abych věděla, jak je to přesně datumově. Moc děkuji. :--)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2016 6:27 | Irena

Potřebovala bych vědět. Zjistila jsem te jsem těhotná. Mám 19 letého syna ten si vydělává. Pak 9 letého syna. Teď čekám třetí. V práci jsem ale ve skusebni době az to v praci zdelim takme propustí. Potřebovala bych vědět co mám dělat. Přítel semnou nežije budu na to sama. Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2016 20:03 | Jarka

Dobry den,mel bych dotaz ohledne materakeho prispevku. Do prosince 2016 budu pobirat rodičovský příspěvek,ktery jsem mela na dva roky,pak neplanuji se vratit do zamestnani,kde mam smlouvu na neurcito s plnym uvazkem,ale chtela bych dalsiho potomka,jen nevime,jak rychle se to povede a zda po tu dobu,kdy nebudu cerpat rod.prisp. budu pobirat nejake penize,nebo zda budu mit opet narok na matersky prispevek? Snad je to srozumitelne.Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2016 1:19 | Pampeliska_11

Dobrý den, chci se zeptat, zda musím nastoupit na mateřskou. Jsem na rodičovské dovolené, jsem zaměstnána. U prvního dítěte jsem nárok měla, pracovní poměr trvá stále. Pracovala jsem však na zkrácený úvazek a později jsem musela nastoupit kvůli zdravotním komplikacím na nemocenskou. Nástup na mateřskou je pro mě tedy finančně nevýhodný. Raději bych přestoupila z rodičovské dovolené na rodičovskou. Je toto možné? Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 21:04 | Vendula

Dobrý den,chtěla bych se informovat,zda mám nárok na mateřskou,když jsem zaměstnána na poloviční úvazek.Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2016 18:42 | Edlup

Dobrý den, Mám takový dotaz,žila jsem v Irsku a pracovala jako zaměstnanec, po 2 letech jsem porodila syna,pobirala v Ir mateřskou a po roce se vrátila zase do Cr,kde jsem začala pobírat RP, ale bylo mi řečeno že není možné si určit výši příspěvku, protože jsem nepracovala,ze prý mi nemůžou vypočítat denní vyměřovací základ. Ale já pracovala,mam smlouvu i výplatní pásky,taky daně jsem platila,takže tomu nerozumím,je to přeci EU. Proto se ptám, jestli je možné si nechat upravit výši RP, když jsem pracovala v EU. Popřípadě co je třeba doložit aby ta možnost byla??? Předem mnohokrát děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2016 22:16 | Naďa

Dobrý den chtěla jsem se zeprat s přitelem planujeme rodinu ale mě by zajimalo jestli mam narok na mateřskou byla jsem rok a pul v jinem zaměstnani a teď jsem v jinem zaměstnani a koncem března tam budu pul roku. Děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services