Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Seriál | 18. 12. 2013 | 7 komentářů
Co nového přinese nový občanský zákoník do pronájmu nebytových prostor? Začněme tím, že o něm v novém občanském zákoníku, který nabude účinnosti už prvního ledna, není ani slovo. Důvod je prostý: s novým občanským zákoníkem přišla doba přejmenovávání. Nově tedy místo nájmu nebytových prostor mluvíme o nájmu prostor sloužících podnikání.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 12. 2013 23:50, mamcaRBK

Chci poděkovat redakci. Tyto výklady nového zákoníku jsou tak krásně podané, že tomu porozumím i já, naprostý laik, který se ale musí trochu v právu orientovat- jsem externí účetní. Děkuji.

Reagovat

+8
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

19. 12. 2013 23:50 | mamcaRBK

Chci poděkovat redakci. Tyto výklady nového zákoníku jsou tak krásně podané, že tomu porozumím i já, naprostý laik, který se ale musí trochu v právu orientovat- jsem externí účetní. Děkuji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

20. 12. 2013 10:42 | js

OBECNĚ K PENIZE.CZ, nikoli konkrétně k článku
Několikrát jsem se pokusil vytisknout si zajímavý článek kliknutím na ikonu tiskárny pod ním, ale vytištěná stránka byla nepoužitelná, protože text článku překrývaly jiné nápisy (teď vertikální banner Ušetřete s Peníze.cz, horizontální reklamy a odkazy na jiné články). Nemohl by to někdo přeprogramovat? Používám FireFox, standardní prohlížeč.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

20. 12. 2013 10:43 | Gabriel Pleska

Díky za tenhle podnět. Podíváme se na to.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (js 20. 12. 2013 10:42)

3. 3. 2014 11:42 | Foppy

Chtěl bych se zeptat, zda může být výpovědní doba (ať už u nájmu na dobu určitou či neurčitou) sjednána na delší, než zákonem stanovenou dobu 3/6 měsíců? Nebo jsou tato ustanovení NOZ kogentní?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

7. 4. 2014 13:40 | Antonie

Dobrý den,chtěla bych se zeptat:podepsala jsem smlouvu na dobu neurčitou již předloni a je tam sjednána tříměsíční výpovědní lhůta(důvody nejsou vymezené).Investovala jsem ovšem do provozovny nemalé peníze a mám obavy,aby mě majitel jen tak nevyhodil,jelikož o prostory by mohl být zájem.Řídí se i tato smlouva šestiměsíční dobou nově,nebo mě skutečně může vyhodit na ulici za tři měsíce?Resp.mohu se opřít o tento zákon nový nějak?Děkuji.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2014 11:29 | Simona

Měla jsem smlouvu na dobu určitou/podnikám v pohostinství/ a novou jsem ještě nedostala. znamená to ,že musím prostory vykliditi když tam dále provozuji činnost? děkuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

27. 1. 2016 5:25 | Jirka

sice pěkné příspěvky, ale nikdo na ně neodpovídá, takže trošku zbytečné ...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sokol

advokát

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
13,73 %

z 51 duelů
Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
55,17 %

z 58 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Vkladový list, PX 50, Prémiový obchod, mobilní operátoři, transformované fondy, příspěvek zaměstnavatele, odstoupení od smlouvy, tarify, ivan padělek, Renegade North, Michael Vích, KŽP, CBOE, finanční škody, evropské centrum pro mezinárodní politickou ekonomii, podání přehledu, zmeškání odjezdu, nápady

2L74312, 4AR0926, 4AR0926, 4AR0926, 2SV0034

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK