Finančního arbitra teď můžete poslat i na pojišťovnu nebo poradce. Bude mít čas?

Ondřej Tůma | rubrika: Když se řekne | 4. 12. 2013 | 8 komentářů
Finanční arbitr je tu proto, aby řešil spory spotřebitelů a finančních institucí. Počet institucí, proti kterým se u něj můžete dovolávat svého práva, se nedávno razantně rozšířil: arbitr může nově řešit vaše spory s pojišťovnami, finančními poradci a zprostředkovateli nebo směnárnami. Nebude toho na něj moc?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 12. 2013 13:12

cituji "která vznikla v r. 2007 se zaměřením na prodej IŽP s "výhodným" investováním..."
Proc lzete a predkladate nejake svoje nazory, jako fakta? Pridanim k nim /datum zalozeni/ se rozhodne pokousite manipulovat.
Ukazte, kde je napsane, ze ta firma vznikla se zamerenim na prodej IZP. To v uvozovkach jsem neslysel ani nedavno, kdyz u mne byl clovek z firmy zacinajici na F. Sice o fondech nevedel nic i kdyz mi nabizel hned z ruky IZP kvuli fondum, ale tuhle vetu si uz ani on nedovolil vypustit. Pokud vam to nekdo takhle rekl, tak ho nahlaste arbitrovi, ale nelzete tu a nepomlouvejte.
Je typicke, ze se u nas jen nadava a pomlouva, ale nikdo s tim nic nechce delat, ze ano ...

Zobrazit celé vlákno

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

10. 12. 2013 13:12

cituji "která vznikla v r. 2007 se zaměřením na prodej IŽP s "výhodným" investováním..." Proc lzete a predkladate nejake svoje nazory, jako fakta? Pridanim k nim /datum zalozeni/ se rozhodne pokousite manipulovat. Ukazte, kde je napsane, ze ta firma vznikla se zamerenim na prodej IZP. To v uvozovkach jsem neslysel ani nedavno, kdyz u mne byl clovek z firmy zacinajici na F. Sice o fondech nevedel nic i kdyz mi nabizel hned z ruky IZP kvuli fondum, ale tuhle vetu si uz ani on nedovolil vypustit. Pokud vam to nekdo takhle rekl, tak ho nahlaste arbitrovi, ale nelzete tu a nepomlouvejte. Je typicke, ze se u nas jen nadava a pomlouva, ale nikdo s tim nic nechce delat, ze ano ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2013 22:36

jo tak ať tam klíďo zůstane a založí novou pobočku Partners...třeba si to amíci ale budou plést s nějakou seznamkou ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2013 8:40

Tak určitě. Jenže Lenin je v Ječný, kdežto Prouza ve Washingtonu,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2013 8:00

jo to je jako Lenin ,,. žil, žije a bude žít, tak jste to myslel ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2013 22:57

Byl před Partners, je i po nich.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2013 19:16 | kozina

...Tomáš Prouza, hlavní expert Světové banky pro ochranu spotřebitele na finančním trhu, finanční vzdělávání a dohled nad prodejem finančních služeb...spolumajitel finančně-poradenské firmy Partners, která vznikla v r. 2007 se zaměřením na prodej IŽP s "výhodným" investováním...wow...z kozla zahradníkem...nebo naopak ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2013 14:27

O finančním arbitrovi stejně nikdo neví. A když už se na něj někdo obrátí, tak dá stejně za pravdu bance nebo pojišťovně. Zbytečnej úřad :-(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2013 12:05 | David Šmejlkal

V Zákoně č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru a o změně některých zákonů, příloze 3, článku (1) písm. r) se praví: Smlouva, ve které se sjednává spotřebitelský úvěr, musí vždy obsahovat informaci o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelských sporů prostřednictvím finančního arbitra.
Úřad (Kancelář) finančního arbitra vznikl z nutnosti převzít pravidla EU, jeho nová agenda rovněž tak. Jako mimosoudní orgán k řešení sporů smysluplně doplňuje dozorovou agendu ČOI a ČNB u spotřebitelských úvěrů. Někdy se zdá, jako bychom na z EU převzatá pravidla neměli dostatečný elán a chuť. Formálně je vše v pořádku, ale na nové agendy nejsou zdroje. Trh ale nečeká a nepoctivci z toho těží, seč můžou - na úkor spotřebitelů i poctivých konkurentů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Lukáš Kovanda

ekonom

Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services