Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 2. 12. 2013 | 629 komentářů
Před více než dvěma lety jsme psali o praktikách finančních poradců firmy Ertrag & Sicherheit. Změnilo se od té doby něco? Ano, změnilo. Přitvrdili.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 8. 2016 20:37, Martin V.

Dobrý den,

Nedá mi to a musím reagovat na další nesmyslné lži, které tady šíří obhájce ES ze Slovenska.

Já jsem investoval do ICM v 6/2012, tedy před více jak čtyřmi roky! Po dvou letech jsem tento unikátní produkt raději opustil a to se ztrátou 20%.
Stačí se podívat do této diskuze, jaká se proti tomu strhla vlna nevole od oveček ES, kteří tvrdili, že jsem měl dodržet minimálně pětiletý horizont. Za poslední dva roky jsou všichni klienti ve ztrátách 40%-60%. To znamená, že bych po čtyřech letech měl na svém portfoliu celkovou ztrátu 52%-68%.
A jak by se zachoval můj poradce z ES? Pozval by mě do hotelu Hilton Praha (jako zval své klienty v ICM pan Vlastimil Novák) a nechal by mě podepsat přechod do nové banky Frick s tím, že je to to nejlepší řešení??? Tohle je poradenství za které klienti celkem na poplatcích zaplatili statisíce (handlingy, vstupní poplatky, průběžné poplatky v ICM ….)??!!

Sakra vždyť sama společnost ES nevydrží s jedním obchodním partnerem více jak 5let!!! Nechápu ty klienty, kteří pořád věří, že se to změní k lepšímu a že nyní už konečně bude mít ten jejich kamarád z ES pravdu a ten nový produkt konečně bude vydělávat.

Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že po tak dlouhé době najednou zjistíte, že to ICM vlastně nedělá dobře a že ho úplně utnete a všechny klienty převedete zase někam jinam?

Samozřejmě za další poplatky, které mimochodem ani na první schůzce raději nezmiňujete. Mluvil jsem z účastníkem toho jednání v hotelu Hilton Praha a podle vyprávění jsou to stejné praktiky jako mají šmejdi na důchodcích. Vysvětlete mi prosím, jak si majitelé společnosti ES vybírají produktové partnery (Shedlin, EVVE nebo ICM)? To je jediným kritériem výše provize, kterou ta společnost ES nabídne?

A jak je možné, že si žádný ten ředitel s desítkami let zkušeností nezjistí, že to taky může být průser?

Pokud to shrnu, tak bych čistě matematicky nemohl být nyní v plusu ani kdybych produkt ICM měl 6let a tak dlouho ho ES na českém trhu ani nezprostředkovávala! Takže podle mého stavu portfolia má společnost ES za posledních pár let 3 velké problémy – Shedlin insolvence a žádné zázraky s výplatou se nekonají (30% v Číně snad neberete jako úspěch), EVVE v insolvenci a v ICM ztráty klientů přes 50%.

Evolution fondy jsou doporučené na minimálně pět let?

No tak to je při pohledu na výše zmíněné radost pro klienty, protože jim je spravuje ICM a s ním už ES nechce na určité bázi vůbec spolupracovat! Takže pokud to bude jako s jejich ICM koši, tak za pět let tu ten fond taky nemusí vůbec být v tom horším případě a nebo v tom lepším tu bude, ale bude ve ztrátě a všechny ovečky z ES budou svým klientům vysvětlovat, že teď je lepší přejít do jiných fondů (samozřejmě už potřetí se vstupním poplatkem)! Mám pravdu?
Při pohledu na poslední produktové omyly ES to vypadá pro klienty na klidné spaní a zářnou budoucnost.

Úplně jsi mě dostal tím, že jsi schopný napsat: „hádam si nemyslíš, že všetci klienti a ľudia sú blbý a nechajú sa manipulovať a z najlepších Franklinov pojdu do Evolution fondov, pretože im "to ich poradca" vnúti? To skúšaj na niekoho iného“ – tím jako chceš říct, že ten pokus od poradce ES je v pohodě a klient, který se nechá zmanipulovat je blbý?
Tak tohle je ten pohled poradce ES? Zkusím ho přesunout z nejlepších Franklinů za poplatek do Evolution fondu a pokud bude tak blbej, že do toho půjde, tak je to jeho chyba!

Úžasný popis etického kodexu společnosti! Palec hore kámo

Ještě mě napadá jedna perlička, které ale snad ani nevěřím!

Jestli bude ES používat platformu MOVENTUM, tak pak si musí někteří ředitelé asi pořádně propláchnout ústa, protože si moc dobře pamatuji, jak mi pan Vlastimil Novák ještě před dvěma roky říkal, že platforma Moventum je před krachem, že platforma mě sežere na poplatcích a že u nich mám přeci předplacený investování na přímo!!!
Snažil se mi vysvětlit, jak platforma okrádá klienty a jak oni jsou proti těmto praktikám a že by on sám nikdy nemohl nabízet jinou než podle něho přímou cestu!!!

Co bude dnes říkat klientům? To jsou všechny ty ovce v ES tak slepý, že nevidí, jak s nimi tihle zloději nad nimi „ojebávají“????

Přeci nemůžu během několika let tolikrát popřít to, co prezentuji a ještě dělat, že se vůbec nic neděje!!!!

Jak píše slovenská ovečka: Lidi nebuďte prosím blbí a nenechte sebou manipulovat.

Nás klientů ES už přišlo o peníze bohužel dost!!!!!!!

S pozdravem

Icm Martin V.
Icm.martinv@gmail.com

Reagovat

 

+85
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 1. 2016 23:50, miláček

Body pro vás!

Reagovat

 

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Konkurence 28. 01. 2016 14:51)

Další příspěvky v diskuzi (629 komentářů)

6. 9. 2016 11:44 | ...

To Tvoj problém, že do fondov dávaš jednorazové úložky...nikto ľudom bulíky na nos nevešá... .

Choď si za poradcom... .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dalibor 06. 09. 2016 09:00)

6. 9. 2016 12:18 | Hari

Sám si kup okuliare a pak ich zjedz a dobře kousej a bodejť ti slepý střevo podráždějí – on tu někdo mluvil o jednorázové úložce?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (... 06. 09. 2016 11:44)

6. 9. 2016 13:43 | ...

Na šporení nemožeš byť vo veľkých mínusoch len v jednorazovkách.

Sporenie sa vyvíja inak - raz nakúpi klient podiely drahšie, inokedy lacnejšie a priemeruje sa to lhodobým investovaním 10 - 20 - 30 rokov.

Jednorázovky - nakúpiš podielový fond len raz a vyvíja sa, buď klesá alebo vstúpa

Nebuď drzý a nauč sa chovať... .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hari 06. 09. 2016 12:18)

6. 9. 2016 13:56

A hned si klikni na plusko :-)
Říkat investování do fondů "spoření" může jen pošuk z poradenský společnosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (... 06. 09. 2016 13:43)

6. 9. 2016 18:53 | Dalibor

Ja jsem nikde nepsal že dávam jednorazove uložky.A jaky muj problem???To mi snad ma poradce od slavneho Ertrag und Sicherheit ktery vzal 55 tis poradit jak velka je vhodna měsični uložka.Za poradcem půjdu příšti tyden zrušit tenhle zlodějsky fond.A ještě to zmedializuji,jako blbce ze sebe dělat určitě nenecham.Doufám že se lidem rozsvíti i tady v ČR a přestanou cpát do tehle zlodějny peníze.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (... 06. 09. 2016 11:44)

8. 9. 2016 8:09 | ...

(6. 9. 2016 9:00 | Dalibor
Citace - ... / 03.09.2016 21:54
PS: Fondy Franklinu, BNP Paribas, Evolution fondy sú na dlhodobé sporenie do dochodku na súkromnú rentu kvalitné.

Insolvencia poločnosti ES s fondami nijako nesúvisí...fondové produkty sú veľmi dobré.


Ano fondy Evolution jsou velmi kvalitni,ja díky nim přišel za 2,5 roku o 240 tis...Nevěšejte tady lidem buliky na nos)


Možeš mi teda vysvetliť ako si bez jednorázových úložok prišiel za 2,5 roku v Evolution fondoch o 240.000 CZK??? Lebo beriem z Tvojej strany za bohapusté klamstvo... !

Hádam mi nechceš nakecať, že si o peniaze prišiel pravidelným investovaním? :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2016 14:16 | konkurence

Musím se usmát, jak krásně dokáží někteří jedinci otočit téma k pouhému tlachání o výhodnosti pravidelné nebo jednorázové investice. Problém je v tom, že rakouská ES (společnost, která vše rozjížděla před 30 lety) je v insolvenci. Není to žádná dcera. Tato společnost existovala od vzniku. Holding, který dnes dělá matku byl založen až poté, co se objevily tyto problémy! To znamená až po tom, co majitelé věděli, že Shedlin je průšvih a EVVE je průšvih.

Dovolte mi malé zamyšlení: "Nebyl náhodou holding a následně jednotlivá sročka v dané zemi založen účelově?" "Nebyla aktuální struktura vybudována tak, aby společnost nemusela nakonec odškodnit své klienty?" "Není aktuální vývoj předem plánovaný tak, aby společnost své zisky ukryla v holdingu před klienty, kteří ji žalují?"

Rakouská "dcera" je v insolvenci, ale věkově je to vlastně babička dnešní matky, která tvoří deštník nad všemi ostatními společnostmi. Matka má zisky v řádech milionů EUR (pokud se všem manažerům daří tak, jak se všude chlubí), ale ty si pro jistotu nechá. Přece nebude odškodňovat klienty za produkty, které sama nabízela. A ještě budou poradci tvrdit, že je to strategický krok. Ano, je to strategický krok, ale krok stranou a pryč od problému.

Shedlin, EVVE a velmi brzy ICM a všechny produkty uvedla na trh společnost ES a nikdo jiný! Poradci jsou evidentně z vývoje nešťastný a v některých případech asi ani nevěděli jaké problémy se blíží, ale jisté je že majitelé a manažeři společnosti se na tento krok stranou připravili a dobře věděli, co dělají!

Žádná z těch ovcí, které sem píší, nemůže napsat cokoli, co by neodpovídalo této jasné pravdě! ES poslalo svojí minulost, současnost a věřím, že i budoucnost do ...... a to je možná štěstí pro budoucí investory.

Ano, jsem konkurence a na tuto chvíli jsem se už mnoho let těšila
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2016 22:38 | ...

Zlatko to je mne úplne šumák a jedno.

Moje depozity v Luxembursku (JP Morgan Chase) a Lichtensteine (Raiffeisen Privat Bank) sú úplne v bezpečí a možem si naďalej investovať.

Nie som "sprostý", aby som investoval do rizikových - pochybných - zahraničných projektov cenné kovy - Zlato, Striebro odoberám len výhradne od českých a slovenských obchodníkom...radšej ako zahraničie. Ja som Ertrag kontaktoval na zostavenie portólia fondov na prav. investovanie :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (konkurence 09. 09. 2016 14:16)

30. 9. 2016 15:18 | Konkurence

Tak už je to tady! ES s neuvěřitelně dlouhou historií se rozpadá a bojující skupiny ředitelů se perou o poradce mezi sebou (klienti přijdou na řadu hned poté) Komické je, že všichni svorně přiznávají, že poslední produkty byly velký "průser" a že Evolutiony nebudou nabízet, protože jsou předražený :-) samozřejmě vždy opačná skupina byla ta špatná a zrovna oni to myslí s klienty dobře

Všichni budou také samozřejmě nabízet fondy dále "napřímo" a nejlépe, ale jaký bude ten jejich slavný handling nikdo netuší :-)

Někteří poradci už prý dokonce rozjíždí úplně jiný MLM :-)

Bude nyní asi docela veselo u této společnosti. Takže klienti pozor, kam Vás kdo začne tahat! ES se brzy bude jmenovat jinak a ještě v několika podáních :-)

Super zábavná zpráva před víkendem
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení mobilního telefonu
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobry den. Mam na Vás menší dotaz, 21.9.2016 jsem zakoupil mobilní telefon v kamenem obchodu T-mobile. Poslední dva dny jse mi telefon zacina sekat a zhasinat a hlasi mi to softverove chyby. Dotaz je jestli... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Jitka Hurábová

podnikatelka, LD Seating

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
66,10 %

z 59 duelů
×
Jitka Hurábová
ÚSPĚŠNOST
67,31 %

z 52 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Absolutní hodnota, Ekvivalent, Cenová elasticita poptávky, nemoc, nemocenská, benefity, notáři, odměna notáře, Míra inflace, Eiffelova věž, 40/2009 Sb., Durace, výměna nemovitosti, oddlužovací společnost, Steven Pressfield, robert čapka, zájemce o práci, diplomky na zakázku

4T84729, 4J20970, FAKETAX1, 4T84729, 7A28959

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK