Peníze, na které máte nárok: přeplatek za energie po zemřelém příbuzném

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 11. 9. 2013 | 5 komentářů
Smrtí všechno nekončí. Řada našich pozemských záležitostí i po ní žije svým životem. Například účty za energie. Někdo se o ně musí starat. Vymoct po dodavateli přeplatek po zemřelém příbuzném ovšem může dát pořádně zabrat. Přečtěte si, jak postupovat, abyste se k penězům, na které máte nárok, dostali co nejdřív.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

14. 6. 2016 10:16 | Petr

Po úmrtí tchýně jsem nechal přepsat elektřinu a plyn na manželku a jaké bylo překvapení, do týdne vyúčtování obou komodit s tím, že ještě musíme vrátit bonus 150 a 500,- Kč. Normálně jsem to ještě nerozdýchal a dnes jdu na ně. Toto vědět, tak jsem od RWE odešel.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2015 10:53 | Helena

Takže od dubna mi preplatek od RWE nedošel, až doložím usnesení o dědictvi!!! Jiné společnosti nabízejí bezproblémové řešení s tím, že Přeplatky do 5 tisíc nejdou do dědického řízení. Notářský poplatek z této částky je zanedbatelný . Z toho vyplývá to, že RWE oddaluje za každou cenu vracení částek, které zákazník v termínech uhradil.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2015 10:42 | Helena

Po úmrtí manžela jsem ihned na poště zažádala o náhradní doklad Sipo s vyloučením záloh na energie a od následujíciho období jsem si nechala založit Sipo na své jméno. Proč zákazníci platí nadále zálohy na jméno člověka, který již nežije?je to nesmysl. S výplatou přeplatku spotřeby plynu jsme měla s RWE problém. Dle mluvčí je třeba doložit usnesení o dědictví, nebo Čestné prohlášení, že jsem jediný dědic a zodpovídat i za dluhy, což byl můj případ. V hodinovém telefonátu mi ale jejich zástupce vysvětloval význam kolonky v Čestném prohlášení z čehož vyplynula údajná nesmyslnost tohoto tiskopisu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2014 18:11 | Zuzana

Mě zemřel manžel na podzim.S úmrtním listem jsem šla na RWE,tam jsme zrušili starou smlouvu sepsali novou a vše bylo vyřízeno během jednoho dne.Přeplatek mi poslali obratem na účet.Já mám s RWE jen nejlepší zkušenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2013 9:07 | uplnej vypatlanec

RWE ja banda nenazranejch (vo)picaku a tak jsem opustil, doporucuju i vam ostatnim
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services