Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Rozhovor | 9. 2. 2013 | 10 komentářů
Majitelé baru sídlícího v netradičních prostorách banky mluví o neštěstí cenových válek, o štěstí s prohibicí i o tom, jestli někdy na place potřebovali baseballku.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2013 10:24, Fredy

Citace - Fousek / 09.02.2013 09:04

Bohužel, co jsem se ptal... klientela je v česku jen na levné sýry "tatranského typu", které nejsou moc chutné a dělají se ve velkém. Škoda, lidi sežerou cokoli... jenom aby to bylo levné.

No jo, když ono je to přece levné, tudíž dobrý kauf. Někteří slevo-letákovci stačí objet více super-hyper a přitom si vyměňuji poznatky, komu se co podařilo koupit levně....

K tomu mám jeden zajímavý poznatek. Ve vsi, co mám chalupu, je malý vesnický obchod se základními potravinami a sem tam něco z průmyslového zboží. Majitelku a prodavačku v jedné osobě dobře znám, neboť tam občas nakupuji. Zastávám názor, že je dobré nechat vydělat místnímu podnikateli, aby se udržel. Má tam vše, co normální člověk, žijící na vesnici, potřebuje. Ale místních starousedlíků tam mnoho nechodí. Jednak proto, že jí tak trochu závidí, ale hlavně z důvodu slevo-letákového šílenství. Ona to má často dražší, což je normální, ale ne zase o tolik, aby to vyrovnalo dopravní náklady slevomaníků. Říkala mi, že nebýt rekreantů a v sezoně turistů, tak by to mohla zavřít. Turisté si to pochvalují. Jednak jsou to vesměs tací, co nelítají s letáky v ruce a pak uznávají, že je to pro ně vlastně levnější, neboť je neláká kupovat další zbytečná lákadla.
Jo a ty super-hyper sýry jakoby Tatranské, jsou často vyráběné v Polsku ...

Reagovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fousek 09. 02. 2013 09:04)

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

9. 2. 2013 5:10 | Timy

Kluci šikovní, dobře to vymysleli! Měli i trošku štěstí - ale bez něj to nejde. Hlavně ať se dále daří!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2013 6:59 | Fredy

Blahopřeji. Tihle patří k těm, kteří denně nenadávají v internetových diskuzích, jak jsou školy a vzdělání drahé, že je to jen pro ty bohaté .....
Také znám pár studentů, kteří se, v rámci při-výdělku ke studiu, stali prosperujícími podnikateli. Kdo chce, ten hledá způsoby, kdo ne, tak důvody. Tohle platilo vždy a nebude tomu jinak.
A co se týče ceny toho, co nabízejí, tak se opět potvrdilo, že kvalitu našinci umí ocenit/zaplatit. Nedávno jsem psal o domácím kváskovém chlebu, 1 až 1,2 kg za 50 až 70 Kč a přesto se na něj stojí fronty. To je proto, že je to skutečně chutný a voňavý chléb, který se druhý den nekazí. Opačný příklad je jeden farmář, který má sice všude napsané BIO, nedělá špatné produkty (sýry, tvaroh, kyšky, jogurty ...) ale do všeho cpe různá éčka, včetně soli a glutamanu. Překvapilo mě, že o to není velký zájem. Což znamená, že se lidé naučili číst složení a kupovat to, co je kvalitní. Tohle je příklad z kamenného obchodu se zdravou výživou. Bohužel stále platí, že větší část populace jsou tzv. letákoví slevo-konzumenti kdejakých šmejdů....
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2013 8:55 | Fousek

Udělám si občas drink... a sám si jej pak vypiju, takže musí být O.K. Mám rád sýry... přírodní, tatranské s většinovým procentem ovčího mléka. Žádny přesolený maglajz z kravského mléka, nabiflovaný éčky... se 3 měsíčni spotřební lhůtou. A hlavně vím, kdo jej vyrábí (doma) a nešidí. :-)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2013 9:04 | Fousek

Bohužel, co jsem se ptal... klientela je v česku jen na levné sýry "tatranského typu", které nejsou moc chutné a dělají se ve velkém. Škoda, lidi sežerou cokoli... jenom aby to bylo levné.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2013 10:24 | Fredy

Citace - Fousek / 09.02.2013 09:04

No jo, když ono je to přece levné, tudíž dobrý kauf. Někteří slevo-letákovci stačí objet více super-hyper a přitom si vyměňuji poznatky, komu se co podařilo koupit levně....
K tomu mám jeden zajímavý poznatek. Ve vsi, co mám chalupu, je malý vesnický obchod se základními potravinami a sem tam něco z průmyslového zboží. Majitelku a prodavačku v jedné osobě dobře znám, neboť tam občas nakupuji. Zastávám názor, že je dobré nechat vydělat místnímu podnikateli, aby se udržel. Má tam vše, co normální člověk, žijící na vesnici, potřebuje. Ale místních starousedlíků tam mnoho nechodí. Jednak proto, že jí tak trochu závidí, ale hlavně z důvodu slevo-letákového šílenství. Ona to má často dražší, což je normální, ale ne zase o tolik, aby to vyrovnalo dopravní náklady slevomaníků. Říkala mi, že nebýt rekreantů a v sezoně turistů, tak by to mohla zavřít. Turisté si to pochvalují. Jednak jsou to vesměs tací, co nelítají s letáky v ruce a pak uznávají, že je to pro ně vlastně levnější, neboť je neláká kupovat další zbytečná lákadla. Jo a ty super-hyper sýry jakoby Tatranské, jsou často vyráběné v Polsku ...
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fousek 09. 02. 2013 09:04)

9. 2. 2013 13:00 | Fousek

To nedělají jenom v Polsku. Dělají je rovněž na Slovensku i v Maďarsku. U nás na severu Moravy je několik výrobců sýrů v podobě úzených i neúzených parenic, korbačíků, oštěpků, nití, nudlí... a pod. Tyhle výrobce, kteří své výrobky prodávají vč. DPH, nutí různé normy a hygiena dělat výrobky tak aby pár týdnů až měsíců vydržely = tedy dost nabiflované solí a nějakými ty éčky aby to mělo nějakou tu stabilní chuť. Já raději ty domácí... jsou převařeny a chutnější.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 2. 2013 9:51

Co má tenhle příspěvek společného s barem v Brně???
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 09. 02. 2013 10:24)

10. 2. 2013 10:39 | Fousek

Já to vím... ale tobě to říkat nemohu. :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 2. 2013 13:47 | Fredy

Citace / 10.02.2013 09:51

Co má tenhle příspěvek společného s barem v Brně???
Až se naučíte používat nick a nebudete ho měnit, jako špinavé ponožky, tak Vám to prozradím .... :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 10. 02. 2013 09:51)

16. 2. 2013 0:58 | Pavel Daníček

tak jsem se dozvěděl co a jak s alkoholem který nepiji protože užívám léky takže to tam budu mít žízeň a hlad tak zůstanu doma Pavel Daníček
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení zboží
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, snažil jsem se nalézt odpověď na svůj dotaz v již zveřejněných dotazech, ale neuspěl jsem. Objednal jsem si na internetu malé jezírkové čerpadlo, v balíku byl však typ určený pouze do akvárií,... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Miloš Zeman

prezident

Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
95,24 %

z 42 duelů
Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
1,85 %

z 162 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Kapitálové trhy, Riziko, Fondy národní, česká spořitelna, fintech, eet, elektronická evidence tržeb, lime, hrubý příjem, Michal Nebeský, odpracovaná doba, krása, Sparta, portfolio turnover rate, pracovní tábor, exekutor, kancelářské prostory, zdeněk holeček

2AI4917, 2B70026, 4AI0297, 2SK4714, 2SK4714

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK