Korunové dluhopisy nic nevydělaly. Co s nimi?

Investice do korunových dluhopisů se v posledním roce a půl nevyplatila. Zhodnocení ukazuje rovnou nulu. Investoři začali vyprodávat dluhopisy z portfolií. Vystavují se ale riziku, že se připraví o část zisků v případě opětovného zrychlení výkonnosti trhu. Jaké změny by měli provést ve svých portfoliích?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 12. 2006 9:31, logik

Pokud mame v soucasnosti meditovat zda mit ci nemit dluhopisove fondy v portfoliu, tak rikam ze ano ..ale s velkym ALE: idealne aktivne spravovany fond, ktery jiz davno hlavni vahu portfolia smeroval do float dluhopisu a pripadne jde po credit spreadu a country diverzifikaci. V obecne rovine doporucuju 25% dluhopisove/20% smisene/55% akciove. To co udelalo ABN (Atlantik) beru jako velmi efektivni cin a navic ...s cekavanym vyvojem do budoucna jako aktivni krok, kterym dava jasne najevo, ze rozumi situaci a nalezite s ni nalozilo. Pokud by chtel nekdo pitvat detaily, tak rovnou pripominam, ze finance a investice obecne maji tu krasnou vlastnost, ze danou situaci muzete komentovat ze zcela odlisnych uhlu pohledu. Jinak opacnou strategii tady nadhodil treba pan Boucek

+42
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

18. 7. 2011 20:30 | Marcela

Dobrý večer minulý měsíc jsem také naivně podepsala smlouvu,plně s Vámi souhlasím, je to hrůza, využívají zoufalství lidí, kteří mají finační problémy ,ale takových firem je jistě v této republice víc, mám zkušenost na zbytek života. Můžete mi prosím napsat jestli jste získal aspoň zpět vložené peníze. děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2007 16:49

Vy jste asi nebyla moc úspěšná nebo úspěšný. Jste neschopný člověk a těm patří neúspěch. Nezáviďte!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2007 17:28

Jsou to podvodníci, kteří pod záštitou nabízení prodeje a nákupu zboží a dále pak zprostředkování reklamy žijí hlavně z pyramidové hry!!! Lidi, NEPODNIKEJTE S NIMI!!!!
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2007 12:48 | Family G

Family G je ČESKO - SLOVENSKÁ reklamní a obchodní společnost je vydavatel Inzertního katalogu FamilyG info (více jak 10.000 inzerentů), provozovatel portálu www.familyg.cz (přes 2.000 návštěv denně), dále nabízí on line inzerci (auto, nábytek, dovolená, bazar, řemeslníci...), reklamu firem, bílou a černou elektroniku, splátkový prodej.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2007 12:48 | Family G

Family G je ČESKO - SLOVENSKÁ reklamní a obchodní společnost je vydavatel Inzertního katalogu FamilyG info (více jak 10.000 inzerentů), provozovatel portálu www.familyg.cz (přes 2.000 návštěv denně), dále nabízí on line inzerci (auto, nábytek, dovolená, bazar, řemeslníci...), reklamu firem, bílou a černou elektroniku, splátkový prodej.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2007 12:47 | Family G

Family G je ČESKO - SLOVENSKÁ reklamní a obchodní společnost je vydavatel Inzertního katalogu FamilyG info (více jak 10.000 inzerentů), provozovatel portálu www.familyg.cz (přes 2.000 návštěv denně), dále nabízí on line inzerci (auto, nábytek, dovolená, bazar, řemeslníci...), reklamu firem, bílou a černou elektroniku, splátkový prodej.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2007 12:47 | Family G

Family G je ČESKO - SLOVENSKÁ reklamní a obchodní společnost je vydavatel Inzertního katalogu FamilyG info (více jak 10.000 inzerentů), provozovatel portálu www.familyg.cz (přes 2.000 návštěv denně), dále nabízí on line inzerci (auto, nábytek, dovolená, bazar, řemeslníci...), reklamu firem, bílou a černou elektroniku, splátkový prodej.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2007 12:47 | Family G

Family G je ČESKO - SLOVENSKÁ reklamní a obchodní společnost je vydavatel Inzertního katalogu FamilyG info (více jak 10.000 inzerentů), provozovatel portálu www.familyg.cz (přes 2.000 návštěv denně), dále nabízí on line inzerci (auto, nábytek, dovolená, bazar, řemeslníci...), reklamu firem, bílou a černou elektroniku, splátkový prodej.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2006 9:31 | logik

Pokud mame v soucasnosti meditovat zda mit ci nemit dluhopisove fondy v portfoliu, tak rikam ze ano ..ale s velkym ALE: idealne aktivne spravovany fond, ktery jiz davno hlavni vahu portfolia smeroval do float dluhopisu a pripadne jde po credit spreadu a country diverzifikaci. V obecne rovine doporucuju 25% dluhopisove/20% smisene/55% akciove. To co udelalo ABN (Atlantik) beru jako velmi efektivni cin a navic ...s cekavanym vyvojem do budoucna jako aktivni krok, kterym dava jasne najevo, ze rozumi situaci a nalezite s ni nalozilo. Pokud by chtel nekdo pitvat detaily, tak rovnou pripominam, ze finance a investice obecne maji tu krasnou vlastnost, ze danou situaci muzete komentovat ze zcela odlisnych uhlu pohledu. Jinak opacnou strategii tady nadhodil treba pan Boucek
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2006 23:11 | Honza

Přelil jsem část portfolia ze sporotrendu do sporobondu, když se dotkl hranice 1.9, a neprohloupil jsem. Za poslední 3 měsíce vypadá výkonnost dluhopisového Sporobondu na 8% p.a. Myslím, že v něm se dá přečkat očekávaná korekce akciových fondů. Jinak z dlouhodobého hlediska jsou a dlouho budou korunové dluhopisové fondy nanic. Poplatky za převod do levnějšího jsou nulové v rámci ISČS.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 10:32 | malý investor

Nadpis článku je zavádějící a měl snad znít: Korunové dluhopisové fondy nic nevydělaly. Držím část portfolia v hypotéčních zástavních listech a mám dojem, že průměrný výnos mezi 3,7 až 4,4 % bez daně není nic. A pokud jsem v minulém roce potřeboval prodat HZL RB 3,7/09, tak jsem na nich získal ještě prémii cca 170 Kč na jeden podílový list.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 8:18 | Bouček Antonín

Díky za článek. Poté, co jsem letos zase začal navyšovat pozice v dluhopisových fondech, jsem se v posledních čtrnácti dnech po veleúspěšných státních aukcích začal trochu bát. Článek a především v něm zmíněné aktivity ABN Amro (celkem dobrý kontrariánský indikátor) mně přesvědčily, že další přikoupení může mít ještě nějaký smysl.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services