Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Virtuální měna nejsou peníze, vysvětluje ve svém rozboru Zbyněk Loebl, právník z Central European Advisory Group. Zrušení elektronických peněženek, ke kterému došlo k prvnímu lednu tohoto roku, bylo tedy podle něj unáhlené.

31. 1. 2003 14:40 | SkrivanekT

Nechce se mi věřit, že by to I Like Q a spol zabalily kvůli chybnému právnímu rozboru. I když na druhou stranu to určitě to byly prodělečné projekty.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2003 14:53 | Zdůvodnění

Chybí jasné a zřetelné zůvodnění, proč by nebylo možné považovat mikroplatby I Like Q za elektronické platební prostředky. Neporozumněl jsem dále nutnost ustanovení, že prodávající se nebude moci domáhat zaplacení ceny na kupujícím?
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2003 14:56 | Zůvodnění

měl jsem napsat "elektronickými penězi" nikoliv platebními prostředky:-)
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

7. 2. 2003 23:26

Myslím si že tento zákon vznikl na základě tlaku jistých peněžních ústavů jimž se nelíbilo že tyto internetové peněženky jim ujídali ze zisku za převody peněz. V článku to sice není vyloženě napsáno ale jde si to z něj velmi dobře domyslet. Už jenom to že se tam píše že po směně peněz za "Q" (příklad) několikrát změnili majitele než je někdo opět směnil na peníze!!! Když tyto "Q" změní majitele dvacetkrát tak banky přijdou o poplatky a za odcho i příchozí platby což by za dvacet převodů mohlo být řádově kolem dvou set korun + poplatky za externí zprávy o odeslaných či přijatých penězích.
Ale zpět k tématu! Odchod těchto mikroplatebních systémů byl na 100% unáhlený protože stačilo změnit strategii tak že Q by nebyla virtuální měnou ale virtuální zboží pro směnný obchod na nějž se jistě nový zákon nevstahuje a náklady na tento přerod by rozhodně nebyly tak vysoké protože by šlo jen o předělání webových stránek a rozeslání informačních e-mailů o změně v systému která by jistě uživatelům nevadila!!!!
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

17. 10. 2005 12:18

Dobrý den, četl jsem Váš příspěvek a zajímá mne zda existuje nějaká legální možnost provádění platem pouze mezi registrovanými uživateli internetového obchodního portálu? Jedná se o to, že obchodní partneři tohoto portálu by si na svůj virtuální účet uložili nějaké prostředky, kterými by platili jiným uživatelům za zboží a naopak i přijímali platby za něj. Nejedlalo by se tudiž o platby mimo okruh uživatelů ani mimo působnost portálu. Způsob může být jakýkoliv, třeba body, kupony či jiné náhradní platidlo, přivítám jakoukoliv možnost. Pokud existuje nějaká možnost můžete mne nasměrovat? Dík za odpověď
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 07. 02. 2003 23:26)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Aleš Michl

ekonom

Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
6,67 %

z 15 duelů
Aleš Michl
ÚSPĚŠNOST
88,24 %

z 17 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Forwardy, Hold, Bankomat (ATM), transformované fondy, příspěvek zaměstnavatele, Český telekomunikační úřad, mobilní operátoři, jaromír novák, klasifikované úvěry, střední školy, centrální evidence sbírek, filip zeman, Asociace soukromých bezpečnostních služeb, ohřev teplé vody, záplava, Platforma zdravotních pojištěnců ČR, Standard & Poor’s 500, Den rovnosti platů

2C37727, 2SC9450, 2SC9450, 1AC6952, 1SY4311

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK