Telefon a auto již moc neláká

Dát zaměstnanci vysoký plat již nestačí. Od poloviny devadesátých let se stále důležitější součástí motivace zaměstnanců stávají benefity. Ty jsou považovány za efektivní nástroj stabilizace zaměstnanců a významný prvek firemní kultury.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 10. 2001 11:19, TGP

No nevím, jestli těm průzkumům věřit. Navíc předpokládám, že šlo především o pražské firmy z oblasti služeb, takže to příliš nevypovídá o situaci mimo Prahu.

+17
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

24. 2. 2011 12:18 | Laďka Žáková

Dobrý den všem, zaujal mě tento článek, protože právě zpracovávám diplomovou práci na téma "Pracovní motivace". Kdybyste měli chvíli, prosím vás o vyplnění dotazníku týkajícího se této problematiky. Nezabere vám víc než 5 minut a je anonymní. Předem díky. Dotazník: http://uroven-pracovni-motivace.vyplnto.cz/
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2001 22:06 | beze slov

Za tři roky nárůst 8,4 % .... za rok tedy 2,8%, nic moc. Průměr je krásná věc, ale v geometri. Počkám si na propagovanou mzdu 20000,-Kč, (průměr) .. licoměrnost, plané sliby, populita, nadřazenost a arogance výše uvedené mzdy.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2001 8:40 | MILKAl

Průměry, průměry, to je hrůza. Neustále někde čtu, jaké jsou průměrné platy. Přijďte se podívat do karlovarského kraje a zjistíte, že průměrného platu tady dosahuje jen málokdo. Já si to vysvětluji jen tím, že na jeden nadprůměrný , např.stotisícový platj je třeba strašná spousta platů podprůměrných. Takže vypovídací schopnost průměru je úplně na nic!!!!!


+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2001 17:53 | Milan

Rozdíly jsou opravdu velké, záleží asi hlavně na oboru ve kterém působíte a ve kterém jste vzděláni (a samozřejmě na štěstí). Máte li například vzdělání v oblasti financí a zvládáte li perfektně cizí jazyk lze bez větších problémů dosáhnout u zahraniční banky (samozřejmě v Praze a na ústředí) i třicetitisícového nástupního platu (bez praxe). Máte li navíc konexe............
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2001 10:16

Sever Moravy: 10000,- Kč hrubého... A to jsem byl rád, že nějaká práce (mimo obor samozřejmě) vůbec je...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2001 13:24 | urubkova

Ten údaj o platech VŠ absolventů se mi moc nezdá. Ti, co jsou kolem mě, nastupovali za zhruba 15 000. A to ještě v Praze. Nedokážu si představit, za kolik nastupují na severu Moravy.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2001 12:00

Jasně, navíc píšou: "většinu tvořily zahraniční společnosti působící na českém trhu. Českých společností bylo v průzkumu sedm, společností s částečně zahraniční a částečně českou kapitálovou účastí devatenáct"
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2001 11:19 | Jan Váňa

No nevím, jestli těm průzkumům věřit. Navíc předpokládám, že šlo především o pražské firmy z oblasti služeb, takže to příliš nevypovídá o situaci mimo Prahu.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Klíma

podnikatel, Tuscan

Václav Klaus

politik

Jaroslav Klíma
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services