Ušetřit za zdravotní pojištění? Pár sklenek denně!

Pravidelná mírná konzumace alkoholu zdraví prospívá, potvrzují vědci. Tak proč se s Incomou nevydat po aktuálně výhodné cenové nabídce vín v českých hypermarketech?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 6. 2001 2:17

Ahoj, no například Dyje, Morava..., ale na nich nenajdeš adrenalin, takže jezdíme napřed do sklípku, kde získáme něco na cestu a pak jedeme k sousedům do Rakouska. Jedna z takových akcí je Salza P.P. a podrobnosti najdeš na www.ck-ra.cz.

Zobrazit celé vlákno

+38
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

22. 6. 2001 2:17

Ahoj, no například Dyje, Morava..., ale na nich nenajdeš adrenalin, takže jezdíme napřed do sklípku, kde získáme něco na cestu a pak jedeme k sousedům do Rakouska. Jedna z takových akcí je Salza P.P. a podrobnosti najdeš na www.ck-ra.cz.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2001 9:58 | TGP

Která řeka vede kolem vinných sklípků?
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2001 1:13

Ahoj, pravě jsem konzumoval Egri Blauburger 1998 a zcela náhodou se dostal na Vaši diskusi. Inu, jsem právě několik dnů po komplexní lékařské prohlídce a nastává mně období druhé (v prvním si cca 40 let člověk zdraví kazí, v tom druhém, asi tak 40 let dlouhém -snad prý možná- vyspravuje). A mimochodem - víno mám (na rozdíl od piva) dovolené. Takže trochu konkrétněji: Ve víně je obsažena skvělá látka rosveratrol, díky níž Francouzi, pijící víno více než vodu, dali vzniknout francouzskému paradoxu: Ač žerou, co mohou a většinou samé, dle dietologů hnusné věci, mají nejnižší úmrtnost na civilizační choroby. Jen je potřeba si uvědomit, že je tato látka jen ve víně z hroznů (a ty asi ve většině v testu probíraných vín chyběly) a pak je jistě nutné se věnovat pití vína dlouhodobě. A vytrvale. A co na to naše játra? No prostě asi tak 2-3 deci za den vydrží. Prý. Mimochodem: Nudíte se? Pojeďte s námi na vodu. A pít víno. Hynek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 17:28 | TGP

Budete-li dodavat vzorky britskych lihovin, tak souhlasim a hlasim se take. Preferuji single malt :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 17:10 | FekarZ

Máte pravdu. Ostatně, pití vína má prý také antistresové účinky, a stres je navíc jedním z faktorů vyvolávajícím nemoci srdce.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:57 | TGP

Ono to není jenom o zdraví, ale i o pocitech. A s pitím vína se žádná jiná konzumace nedá srovnat, zvlášť je-li společnost stejně kvalitní jako víno. Nějaké házení panáků do sebe u baru je opravdu o něčem jiném...
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:40 | FekarZ

Coz o to, o clenstvi v porote by asi byl nebyvaly zajem, zvlaste, paklize by porotci meli pristup k hodnocenemu bezplatny. Nicmene se obavam, ze takovy napad zatim neprojde, preci jen je to internetu dost vzdalene. I kdyz, kdo vi?
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:35

Zdenku, mam navrh, co takhle provest test ruznych druhu alkoholu, podobne jako to delate s www strankama. Dobrovolne se hlasim, jako porotce.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:32

Nejlepsi je denaturak, nejenom usetrite za zdravotni pojisteni, ale i za brejle.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:32 | FekarZ

Pokud jde o prevenci koronárních onemocnění, je zřejmě nepodstatné, v čem je alkohol obsažen. Ať ve víně nebo v destilátech, pokaždé etanol "pročistí", rozšíří cévy. Podle odborné literatury, z níž jsem čerpal informace o působení alkoholu na lidský organismus, má však kupříkladu víno další zdraví prospěšné účinky - a zde již jde o konkrétní chemické reakce, jež vyvolávají jen dané látky ve víně obsažené. Omlouvám se, nejsem-li konkrétnější, ale nemám danou knihu právě u sebe a nechci odpověď na otázku příliš pozdržovat.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 16:20 | ZF

Nejzdravější je rum.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2001 15:47

Zajimalo by mne, jestli je uplne jedno, kdyz piju vino nebo tvrdy alkohol, nebo je nektery z druhu alkoholu zdravejsi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Prouza

ekonom

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services