Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Snad každému už se stalo, že potřeboval nutně něco zaplatit, ale neměl dost peněz. Pokud nebyli právě na dosah majetní známí, poslední "záchranou" byla banka a spotřebitelský úvěr.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 2. 2001 8:40, konik

Ja mam spatne i dobre zkusenosti s Ceskou sporitelnou. Chtel jsem si vzit hotovostni uver. Na pobocce na Vaclavaku se me docela dost vyptavali a nedali mi ho. Ale na pobocce na Florenci se podivali do pocitace, zeptali se na par veci a za dva dny jsem mel penize. To jsem byl docela mile prekvapen.

Reagovat

+26
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

26. 2. 2001 12:16 | TGP

O spotřebitelský úvěr jsem žádal jednou - a překvapilo mě, jak pohodlné to v Komerční bavnce bylo. Byl jsem vybaven spoustou katastrofických historek - a ty se překvapivě nepotvrdily!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2001 12:48 | TGP

Mé zkušenosti s Českou spořitelnou jsou polovičaté - nejprve na pobočce v podstatě nevěděli, co chci, ale když jsem našel toho správného člověka, tak pak už šlo všechno docela dobře. Škoda jenom, že někde nemají kompletní seznam papírů, které je potřeba, a lepší popis postupu žádosti. Člověk by se mohl lépe připravit a nemusel tam chodit natřikrát.
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2001 13:37 | urubkova

Osobně to považuji za okrajový způsob, jak přijít k penězům, je to fakt dost drahé. Ale na druhou stranu je dobré mít nějakou možnost, i když takovou ;-)
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2001 16:25 | martinahu

S KB nemohu jinak než souhlasit. Akorát jsem tam musel třikrát. Jinak pohoda. Akorát ty měsíční splátky, to jsou dardy...:-)))
Reagovat | Citovat

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 26. 02. 2001 12:16)

27. 2. 2001 8:40 | konik

Ja mam spatne i dobre zkusenosti s Ceskou sporitelnou. Chtel jsem si vzit hotovostni uver. Na pobocce na Vaclavaku se me docela dost vyptavali a nedali mi ho. Ale na pobocce na Florenci se podivali do pocitace, zeptali se na par veci a za dva dny jsem mel penize. To jsem byl docela mile prekvapen.
Reagovat | Citovat

+26
Líbí
Nelíbí

28. 2. 2001 13:36

Zda se mi, ze rozpeti uroku pri vkladu do banky a pri pujcce penez z banky je prilis vysoka a to, ze banky nejsou schopny nabizet levnejsi uvery je skandalni. V USA mnoho lidi zije "na dluh". Drive mi to vysvetlovali tim, ze maji nizke uroky z pujcek diky nizke inflaci. Dnes uz se u nas podarilo inflaci tez razantne snizit, ale efekt levnych pujcek se nedostavil. Ze strany bank se jedna spise o lichvareni.
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

28. 2. 2001 13:51 | HradilD

Urokove rozpeti je jiste dulezitym zdrojem prijmu banky, ale je treba mit na pameti to, ze urokove sazby z uvery jsou vysoce citlive na rizikovost uveru. V nedavne dobe banky seredna doplatili na platebni nekazen svych veritelu (nekdy proste projekt nevysel, to se stava, casto ale dochazelo k tzv. moralnimu hazardu, prikladem budiz senor Chvalovsky, jemuz sice byly pujceny penize na rozvoj jeho agrarnich spolecnosti, ale rozkutalely se kdovikam, treba do fotbaloveho klubu z Blsan). Vyznamnejsi roli zde hrala podle meho nazoru korupce, ale take slendrian a amaterismus bankovnich uredniku. Banky se seredne spalili a prirozene se boji. Otazkou zustava, jak dlouho. To zalezi na tom, jak rychle se zkultivuje cesky bankovni sektor.
Reagovat | Citovat

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 28. 02. 2001 13:36)

28. 2. 2001 14:12 | martinahu

Člověk Vašeho formátu by si měl dávat více pozor na gramatické chyby( 2x ta samá). Třeba to budete považovat za nesmyslné puntičkaření, ale i toto je Vaše vizitka, podle které Vás kdekdo hodnotí. Budiž Vám, bohužel, k dobru, že nejste sám. Při čtení příspěvků mně občas běhá mráz po zádech. Už vidím, jak mě ukamenujou za to, že nic takového nesouvisí s penězi, přesto trvám na svém...
Reagovat | Citovat

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (HradilD 28. 02. 2001 13:51)

28. 2. 2001 14:19 | HradilD

Máte pravdu, ty chyby jsou trapné. Ale znáte to, někdy prostě se mozek soustředí na jednu věc a zapomene na další, třeba na shodu podmětu s přísudkem. Beru to jako výstrahu pro příště. Dík.
Reagovat | Citovat

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (martinahu 28. 02. 2001 14:12)

28. 2. 2001 14:45

Ale to je problem banky, jak si zajisti navratnost vydanych prostredku a ne klientu. Rikate-li, ze banky sederne doplatily na ... pak to neni zcela presne. My klienti jsme doplatili, protoze mame drahe uvery, aby se bance zaplatily dluhy z minula za spatne nesplacene pujcky. Cili Ti poctivi prispivaji (a trpi) na neplatice. Bohuzel se zatim nenasla solidni banka, ktera by nechtela parazitovat na slusnych lidech a postihla viniky.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

28. 2. 2001 14:59 | TGP

Ale souvisí. Lépe řečeno, souvisí to obecně s využitím počítačů. Všichni píšeme rychle, překlepy jsou jednoduše proveditelné a většinou se spoléháme na automatickou kontrolu pravopisu. To ale na internetu nefunguje a proto sám sebe přistihnu, že odešlu věci, které by jinak word zachytil. Při psaní rukou člověk myslí mnohem pomaleji a tak tolik chyb neudělá. Jenže kdy jste naposled napsal rukou víc než poznámku na okraj nějakého materiálu? Já vánoční pohledy a předtím tak půl roku nic. :-((
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (martinahu 28. 02. 2001 14:12)

28. 2. 2001 15:07 | HradilD

Primarne na to doplatily banky, ty se musely dostat z te slamastyky. Dulezita je pricina toho vseho. Tady bych hledal vinu u ODS, ktera se stavela proti privatizaci bank, ktera by snad uz konecne znicila nepruhledne vazby statu na banky. Spousta nevinnych lidi take doplatila na stedrou statni vypomoc postizenym veritelum druzstevnich zalozen.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 28. 02. 2001 14:45)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Drábek

politik

Jan Keller

sociolog

Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 32 duelů
Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
5,12 %

z 215 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Teorie výnosových křivek, Bezriziková aktiva, Amortizace, matteo renzi, petr mach, petr fiala, zbyněk stanjura, euro, šifrovaná komunikace, oznamovací povinnost, bezpečnostní testy, ABB, safe heaven, Český inkasní kapitál, Markéta Novotná, nevyžádané telefonáty, uzavření hypotéky, měnová unie

R3500000, 4E15503, 2ST4090, 4U00359, 1AZ8858

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK