Pomerančů bude letos na Floridě méně

Na hodnotu 11-ti měsíčního maxima vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. dočasně cena nejaktivnějšího listopadového futures kontraktu na pomerančový koncentrát.
Důvodem byl vznik formace tropické tlakové níže na západ od Afrického kontinentu, z níž by se následujících dvou dnech mohla vyvinout tropická bouře a která vyvolává obavy z možného poničení citrusových plantáží na Floridě.
Ta je po Brazílii druhým největším pěstitelem pomerančů na světě.
Na základě spekulací ohledně poklesu letošní produkce pomerančů vzrostla cena pomerančového koncentrátu na burze ICE Futures U.S. od počátku roku o 68 %.
Podle odhadu amerického ministerstva zemědělství klesne letošní produkce pomerančů na Floridě oproti loňskému roku o 8,1 mil. přepravek na celkových 162,1 miliónů.

Futures na pomerančový koncentrát s listopadovým termínem dodání posílil v rámci včerejšího obchodní dne na burze ICE Futures U.S. o 4,55 centů (4,1 %) na uzavírací cenu 114,2 centů za váhovou libru.

Zdroj:    Colosseum
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.