Fio informuje: Banky a ropa vzhůru, stejně tak Wall Street

Zámořské akcie při nízkých objemech po počátečním váhání mírně rostly.
Indexy nakonec přidaly v průměru kolem 1%.
Do hry vstoupila investiční doporučení (jak jinak…). A tak zatímco se zdá, že bankovní tituly ztrácejí momentum, objeví se doporučení na akcie Goldman Sachs od Sanford C.
Bernstein a pomáhají tak vzhůru nejen GS ( 5,1%), ale také celému sektoru ( 3,5%). Pro změnu Goldman Sachs se nechali slyšet, že cena ropy může koncem roku dosáhnout 85 USD a pomohli tak ceně černého zlata vzhůru přes 4% na 69 USD.
Z toho těžily akcie jako Exxon Mobile ( 0,8%) či Schlumberger ( 2%). Jak už to tak bývá s vhodností načasování analytických doporučení mohly by jak bankovní akcie tak ropa být v dalších dnech vhodnými kandidáty na pokles.
Akcie Apple už dávno nestojí výprodejových 90 USD, naopak cena se dostala nad 140 USD ( 2%), když dnes příznivě hodnotila tento titul společnost Oppenheimer.

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.


http://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.