Eurobondy po roce 2021

Jednou ze změn, které přinesl daňový balíček 2021, bylo zrušení osvobození od srážkové daně pro eurobondy1 emitované po 31. prosinci 2021 (blíže ZDE).

Poslanecká sněmovna nicméně právě schválila novelu zákona o bankách, jejíž součástí je i senátní pozměňovací návrh, který zachovává – byť v modifikované podobě - osvobození u eurobondů s datem emise po 2021 (pro daňové nerezidenty, kteří nejsou kapitálově spojenou osobou s emitentem dluhopisu, ani s ním nevytvořili právní vztah převážně za účelem snížení základu daně) – blíže ZDE.

Zachování osvobození může být pro některé subjekty pozitivní zprávou. Nicméně vzhledem k tomu, že se u těchto dluhopisů povinnost nesrážet nebude aplikovat na všechny typy držitelů2, rozšíří se pro emitenty (administrativní a příp. rovněž odvodové) povinnosti ve srovnání s režimem u eurobondů emitovaných do konce roku 2021.

V případě dotazů se prosím obraťte na daňový tým EY, se kterým pravidelně spolupracujete.

Autoři:

Jakub Tměj

Karel Hronek


Zdroj:    EY
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.