Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Růst v Praze těsně vydržel

Po výrazných pohybech z předchozích dní se situace na akciových trzích částečně uklidnila, což je patrné i na pražské burze.
Rozkolísanost titulů je v rámci tohoto týdne podstatně nižší, menší je i obchodní aktivita.
Oproti objemům z minulého týdne jsou obchody na méně než polovině, dnes se zobchodovaly akcie v objemu lehce přes 0,5 mld. Kč.
Index PX dnes obdobně jako v rámci včerejšího dne postupně ztrácel a zavíral na denním minimu.
Díky závěrečné aukci se index dokázal udržet těšně v kladných hodnotách a posílil o 0,12 %.
V dopoledních hodinách si nejvyšší zisky připisovala Erste Group, když se obchodovala za 1030 Kč a kurz těžil z vylepšených cílových cen od Deutsche Bank a Societe Generale.
V závěru přišel pokles a titul končil na 1018 Kč s minimální pozitivní změnou.
Obrácený vývoj oproti včerejšku zaznamenala Komerční banka.
Včera díky závěrečné aukci o své zisky přišla, dnes naopak byl o titul v aukci zájem a kurz zavíral na denních maximech 1033 Kč (+1,52 %). Přes rozkolísaný vývoj na trzích v posledních dnech byly akcie KB poměrně stabilní a kurz se nachází v blízkosti lokálních maxim. Oporou byly výsledky a lepší než očekávaná dividenda, kterou vedení navrhuje.
Moneta se obdobně jako včera držela v těsné blízkosti hranice 83 Kč (+0,85 %). Z hlavních titulů zakončily den v záporu akcie ČEZu (-0,39 %), které nadále bojují o udržení hranice 50 denního klouzavého průměru.
Informace o novém významném akcionáři v mediální CETV (investiční skupina Janus Henderson drží podíl 5,2%) se v kurzu příliš neprojevila.
Titul oslabil o 1%.
V červených číslech při nízké aktivitě končil i Pegas (-1,1 %) a pojišťovna VIG (-1,4 %).


David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK