Kolik lidí nereaguje na první upomínku k zaplacení opožděné splátky dluhu?

Jan Stuchlík | rubrika: Otázka dne | 24. 5. 2010 | 2 komentáře
Kolik lidí nereaguje na první upomínku k zaplacení opožděné splátky dluhu?
Nejčastější příčinou dalšího navyšování dlužných částek je podcenění komunikace ze strany dlužníka. Víte, kolik lidí vůbec nereaguje na první upomínku k zaplacení opožděné splátky? Tipněte si a dozvíte se víc.

Banky se stále snaží dlužníkům vštípit, aby je při prvních problémech se splácením dluhů kontaktovali a dohodli se na řešení situace. Přesto na první upomínku k zaplacení opožděné splátky nereagují tři čtvrtiny dlužníků. Zjistil to průzkum společnosti M.B.A. Finance s.r.o.

Průzkum ukázal, že na první výzvu k úhradě reaguje pouze 25 procent dlužníků, na druhou 18 procent, a na další výzvy v průměru 21 procent dlužníků. „Z praxe mohu potvrdit, že z celkového počtu reakcí na první výzvu se 90 procent úspěšně vyřeší. Nejdůležitější je dlužníkova snaha spolupracovat. Ušetří si tím nemálo problémů, ale i zabrání dalšímu zvyšováni dluhu,“ komentoval výsledky provedeného průzkumu Kamil Kavka, marketingový ředitel M.B.A. Finance s.r.o.

Je třeba si uvědomit, že do doby úhrady stále dochází k přičítání úroků z prodlení, v některých situacích i k navyšování základního dluhu o poplatky za vymáhání či pokuty. A protože nikdo z věřitelů nehodlá na své pohledávky rezignovat, může následovat po vymáhání mimosoudním i vymáhání soudní. Na neplatiče je podána žaloba, na základě které soud rozhodne o oprávněnosti dluhu, který se mezitím zvýší nejen o zákonné úroky z prodlení, ale také o soudní poplatek a náklady advokáta. Dojít může i na exekuci.

Kolik lidí nereaguje na první upomínku k zaplacení opožděné splátky dluhu?

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Jaká je v Česku minimální měsíční mzda?

21. 5. 2010 | František Mašek | 3 komentáře

Jaká je v Česku minimální měsíční mzda?

Minimální mzda je v České republice několik let stejná. Víte, kolik činí za měsíc v případě zaměstnance, který pracuje 40 hodin týdně? Tipněte si a dozvíte se více.

Jaké lidi nyní nejčastěji hledají firmy?

20. 5. 2010 | Jan Stuchlík | 2 komentáře

Jaké lidi nyní nejčastěji hledají firmy?

V období krize se zaměstnavatelé zaměřují především na odborné znalosti, praktické zkušenosti a osobnostní předpoklady. Víte, jaké lidi nyní firmy nejčastěji hledají? Tipněte si a dozvíte... celý článek

Která země je pro Čechy nejlevnější?

19. 5. 2010 | František Mašek

Která země je pro Čechy nejlevnější?

Víte, která z dvanácti nejnavštěvovanějších zemí je letos pro české turisty nejlevnější? Tipněte si a dozvíte se více.

Obyvatelé kterého státu nevěří oficiálním statistikám o ekonomice?

18. 5. 2010 | Jan Stuchlík

Obyvatelé kterého státu nevěří oficiálním statistikám o ekonomice?

Obyvatelé Evropy se shodují, že je důležité, aby znali základní čísla o vývoji ekonomiky. Jenže míra důvěry v oficiální statistiky se výrazně liší. Přispěla k tomu i finanční krize.... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.