Speciály

Pravidla dědictví

Ať už jste drahý pozůstalý, nebo po sobě jednou hodláte nějaké zanechat, věnujte pozornost našemu seriálu o dědictví. Mezi věcmi, které člověk na světě zanechá, je jedna z nejpěknějších pořádek. Funguje jako skvělá prevence dědických sporů a válek mezi příbuznými. Přečtěte si, jaké náležitosti má závěť, aby platila, kdo a kolik čeho dědí, když poslední vůle není, prostudujte, jakou alternativu k nim představuje dědická smlouva a odkaz. Informujte se, jak je to s děděním dluhů, a jestli rádi zlob

Začínáme podnikat

Chcete podnikat a nevíte, jak na to? již podnikáte a narazili jste na problém, s nímž si nevíte rady? Přečtěte si náš podrobný seriál o všech aspektech podnikání v České republice. Poradíme také se zřizováním franšíz, propagací vašeho podnikání a samozřejmě s tím, jak zvládnout byrokracii a administrativu, tak aby vám zbyla alespoň trocha času na podnikání samotné.

Malé peníze: Odpovědi ze světa financí

Účty, spoření, úvěry, pojištění. Investice. Banky, pojišťovny, stavební spořitelny. Pravda, nebo marketingový trik? Ve spolupráci s webem Malé peníze přinášíme každý týden odpovědi na každou čtenářskou otázku ze světa peněz. Ptejte se i vy.

Auto-moto speciál

Chcete jezdit? Musíte jezdit? Jezdíte! Auto je dnes skoro nutnost. Přinášíme tipy a triky, jak jezdit levněji. Tipy pro řidiče, ceny pohonných hmot, alternativní pohony. A cenové žebříčky aut v rozličných kategoriích.

Reality show

Reality show

Chcete investovat jinak? Podílové fondy, akcie a drahé kovy nejsou pro vás, ale spořicí účty a termínované vklady jsou vám málo? Možná by se vám líbilo stát se majitelem realit a vydělávat na pronájmech. Naše Reality show vás provádí investováním do nemovitostí krok po kroku: jak hledat nemovitost, jak zjistit její reálnou tržní cenu, jaké zvolit nájemné i jak se starat o své nájemníky...

Daňová reforma

Daňová reforma

V našem seriálu o reformě daní najdete podobně jako v seriálu o reformě penzí ty nejlepší články a komentáře na dané téma od Tomáše Prouzy a dalších odborníků. Nechybí samozřejmě ani kalkulačky, které vám přehledně spočítají, o kolik se změní vaše čistá mzda, pokud projde Kalouskův návrh, případně kolik si budete muset připlatit za hypotéku, jestliže dojde ke sjednocení DPH a zrušení daňového zvýhodnění u hypoték. Daňová reforma opět nebude nic příjemného, pokud na ní chcete vydělat, čtěte naše

Mizí vám prachy - jak lépe hospodařit

Mizí vám prachy - jak lépe hospodařit

Umět hospodařit s penězi a sestavit dobrý rodinný rozpočet není snadné. V seriálu, věnovaném dvou konkrétním rodinám nabízíme návod, jak postupovat a jak se vyhnout nejzávažnějším chybám.

Vše, co potřebujete k sestavení rodinného rozpočtu

Vše, co potřebujete k sestavení rodinného rozpočtu

Každá rodina by si měla vést rozpočet příjmů a výdajů. Díky tomu mohou předcházet finančním problémům.

Vybrali jste nejlepší bankovní pobočku

Vybrali jste nejlepší bankovní pobočku

České bankovní pobočky se začaly měnit. Banky je přizpůsobují více potřebám klientům. Mohli jste vybrat nejlepší z nich.

Kupujeme byt

Poohlížíte se po vlastní nemovitosti? Zvažujete koupi bytu či domu? Nebo byste rádi začali stavět? Vydáváte se na cestu, kde čeká spousta nástrah, a dobrá rada má cenu zlata. Ve spolupráci s poradenskou společností Home Institut přinášíme volný seriál článků s užitečnými tipy, které se před koupí nebo stavbou nemovitosti mohou hodit. Poradíme, na co dávat pozor při jednání s developerem i realitkou, pomůžeme s výběrem hypotéky, dáme rady, jak vyjednávat o ceně, a hlavně – jak nepřijít zbytečně o

Očima expertů

Každý pátek se v anketě ptáme profesionálů na jejich názor. Co si myslí špičkoví ekonomové o dění doma i ve světě, jaké investice doporučují, jaký je podle nich nejefektivnější způsob spoření? Jaké rady a tipy nám dají odborníci, když chceme ušetřit na chodu domácnosti či na provozu automobilu?

Finanční prasárny

Poznámky drobným písmem pod čarou nejsou jediná nástraha, kterou na vás firmy finanční i nefinanční líčí. Umějí chytračit, neříkat celou pravdu, klidně lžou. Upozorňujeme na velké i malé skandály, hledáme řešení, doporučujeme, jak se bránit. Nenechte sebou orat!

Vladimír Bezděk a penzijní systémy

Vladimír Bezděk a penzijní systémy

Reforma penzí tluče na dveře, hovoří se o ní skoro všude. Abyste však věděli, o čem je řeč, potřebujete znát základní pojmy a východiska. Ve dvanáctidílném videorozhovoru představuje Vladimír Bezděk, přední penzijní odborník, demografické trendy, které nás postavily před nutnost přestavby důchodového systému, penzijní systémy, které fungují ve světě, cesty, kterými by se mohl náš důchodový systém vydat i konkrétní změny, které už proběhly (malá důchodová reforma). Přehledně, jasně, názorně.

Škola finanční gramotnosti

Škola finanční gramotnosti

Být gramotný znamená naučit se číst, psát a počítat. Být finančně gramotný znamená využívat tyto znalosti i ve světě peněz a finančních produktů. Vědět, co číst, jak to číst a dokázat porozumět, umět si spočítat alespoň to základní a také vědět, kdy se nepodepisovat. Ve škole se to neučilo. Díky naší Škole finanční gramotnosti už ale nemůžete tvrdit, že jste chyběli, když se braly úroky a RPSN.

Důchodová reforma

Důchodová reforma

Důchodová reforma je a – zdá se – ještě velmi dlouho bude ožehavým tématem českých luk, hájů a hospod. Proč? Každý z nás jednou musí do důchodu a každý z nás musí v penzi něco jíst a někde bydlet. Redakce Peníze.cz pro vás proto připravila soubor toho nejzajímavějšího, co se o penzijní reformě, důchodovém systému a jeho transformaci, penzijních společnostech a zajištění na stáří v poslední době na našem webu objevilo. Kromě praktických kalkulaček výpočtu penze a rad, jak se na spokojené stáří co

Důchod - jak odejít do důchodu a co vás čeká

Důchod - jak odejít do důchodu a co vás čeká

Při odchodu do důchodu si musíte o důchod požádat. Jinak žádné peníze nedostanete. Přečtěte si, co vás v důchodu čeká a jak nebrat jen almužnu.

Zákon o platebním styku

Zákon o platebním styku

Od loňského listopadu máte nová práva při jednání s bankou. Přinesl je nový zákon o platebním styku, který napříkad zkrátil lhůty pro převod peněz či zakázal vybírání poplatků za blokaci ztracené platební karty.

Zvolte nejkrásnější bankovku

Zvolte nejkrásnější bankovku

Československé a české peníze slaví letos devadesátiny. Ukážeme vám, jak se jejich podoba měnila, a vy budete moci zvolit sadu nejkrásnějších bankovek, s nimiž byste chtěli platit. Zároveň budete moci otestovat své znalosti a v soutěži vyhrát mobilní telefon či jinou hodnotnou cenu.

Otestovali jsme pro vás

Otestovali jsme pro vás

Chovají se finanční instituce ke svým zákazníkům slušně? Dodržují zákony, plní své sliby z reklamních materiálů? Poskytují finanční poradci opravdové finanční poradenství, nebo se jen snaží prodat klientům produkty, ze kterých mají nejvyšší provize? Toto všechno a mnoho dalšího na českém finančním trhu pravidelně testujeme. Podívejte se, co všechno jsme zjistili.

Exekuce majetku: práva exekutora a práva vaše

Exekuce majetku: práva exekutora a práva vaše

Hrozí vám exekuce? Nebo už vám dokonce exekutor stojí v kuchyni? Přečtěte si, co vám smí a nesmí zabavit. Že dlužník nejste vy? Nevadí, exekutor může sebrat i cizí věci. Chcete vědět, proč tomu tak je a jaká práva máte?

Jak na úvěry aneb život na splátky, které vás nepoloží

Jak na úvěry aneb život na splátky, které vás nepoloží

Na dluh žije čím dál tím víc českých domácností. Úvěry nepochybně mají svoje klady, dovolují nám pořídit si zboží či služby, na které je naše peněženka krátká. Pokud ale jejich kouzlu bezhlavě podlehneme, mohou nás zavést až na samé finanční dno. Následující série článků vám poradí, jak proplout úvěrovým mořem bez úhony a co dělat v případě, pokud už se snad vaše finanční loď potápí.

Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry

Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry

Proč se tolik bojíme kolísání či mírné ztráty našeho investičního portfolia? V životě nás přece běžně potkávají události, které nám způsobí "průvan v peněžence". Proč není dobré pojišťovat se proti všem možným škodám a proč je lepší peníze ušetřené na pojistném raději spořit? Jak nejlépe zacházet s tzv. likvidní rezervou, tedy penězi určenými pro nenadálé události? Jak investovat s tzv. pákovým efektem, tedy jak koupit výnosy z velkého portfolia a zaplatit málo peněz? Toto a mnohem víc se dočtete v našem seriálu Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry. Neváhejte, je to inspirativní čtení.

Finanční krize 2007/2008

Finanční krize 2007/2008

Nejdřív to měl být jen americký problém. Nakonec se finanční krize bál celý svět. V polovině roku 2007 se provalilo narůstající nesplácení tamních rizikových hypoték. Pak vyplouvalo na povrch, jak fungovalo jejich balení do jiných cenných papírů a další prodej. O rok později začaly kvůli úvěrové krizi krachovat velké banky a vládám nejen v USA nezbylo, než jim pomoci injekcemi stovek miliard dolarů.

Vše o bydlení: smlouvy, financování a legislativa

Vše o bydlení: smlouvy, financování a legislativa

Jste-li nájemníkem či majitelem domu s nájemními byty, pak vás jistě bude zajímat deregulace nájemného. Uvažujete o koupi bytu? Přečtěte si, jaké výhody a nevýhody s sebou přináší bydlení v družstevním a vlastním bytě. Dozvíte se také, jak dobře koupit byt v novostavbě, jak nenaletět realitní kanceláři či jak nejlépe za nemovitost zaplatit. Každá nemovitost dříve či později potřebuje opravu či rekonstrukci. Víte, kdo a jaké opravy v bytě platí? Nebo jak dobře napsat smlouvu na stavební práce, jak se změní stavební zákon od Nového roku či zda je namístě obávat se zvýšení DPH? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v našem speciálu.

Investiční certifikáty

Investiční certifikáty

Vedle tradičních investičních nástrojů vzniká nová generace moderních finančních produktů, které jsou schopny uspokojit aktuální přání dnešních investorů. Při investici do moderních strukturovaných produktů si investoři musí zejména utvořit názor, jak se budou kurzy zvolených podkladových aktiv vyvíjet v příštích dnech, týdnech, měsících či letech a od toho odvinout svůj vlastní výnosově rizikový profil. Přečtěte si vše podstatné o investičních certifikátech!

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2023

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd

Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd

Velký mzdový průzkum společnosti Grafton Recruitment zmapoval finanční ohodnocení stovek...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI

Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI

Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services