Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 62 komentářů)

19. 4. 2001 17:25 | karel9

Nespokojen s tím ževýroční zprávu vždy musím urgovat.Nejsou asi schopni tak velký fond důsledně a důkladně zpravovar.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2001 16:21

Vazeny pane, opravdu chcete, abych verejne vypovidala o Vasem uctu? Nicmene to zkusim obecne. Podle zakona o penzijnim pripojisteni c. 42/1994 Sb. v prvnich dvou letech ode dne vzniku penzijniho pripojisteni nalezi ucastnikovi statni prispevek zvyseny o 25%. V pripade 500 Kc mesicne 150 Kc. Po uplynuti dvou let statni prispevek na tuto castku odpovida 120 Kc. V pripade, ze ucastnik pristoupil na nove podminky podle zakona c. 170/1999 Sb., kterym byl novelizovan zakon c. 42/1994 Sb., nalezi mu tedy od mesice nasledujiciho po pristoupeni statni prispevek ve zvysene vymere (150 Kc/500 Kc). Pristoupeni na nove podminky neznamena jen zvyseni statniho prispevku, ale i prodlouzeni zakladni doby pripojisteni na minimalne 60 mesicu a novou vekovou hranici 60 let pro vznik naroku na penzi ci jednorazove vyrovnani. V pripade dalsich nejasnosti nebo dotazu se na me muzete obratit na adresu, ktera je uvedena. S pozdravem Dagmar Vavrikova
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2001 15:09 | lipskyvkostelec.czu.cz

Mám před sebou výpis ze svého účtu u Penzijního fondu komerční banky a není mi jasné, proč státní příspěvek činil podle výpisu v některých měsících 15O,- kč a v jiných měsících 120,- Kč, ačkoliv stále ulkádám měsíční částku 500,- Kč a mám tudíž nárok na státní příspěvek ve výši 150,- Kč. Zdeněk Lipský, číslo smlouvy 0000219711, rodné číslo 530518/094
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2001 13:33 | TGP

Já ty zahraniční moc neznám, ale české dost dobře. Závist, nulová zodpovědnost za sebe, ... Rozdíl je možná v tom, že u nás je jich víc :-(((
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 13:05

Německého nebo amerického maloměšťáka nemám tak dobře zmapovaného, abych si troufnul ho charakterizovat, ale ujišťuju tě, že na českého se to hodí stoprocentně. Za vším vidí korupci. Poslední větou nevím kam míříš. Co mám jako za funkci? Co má s tím co společnýho korupce a maloměšťák?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 12:57 | Daniel Takáč

Pokud by šlo o nějakou malou firmu (viz třeba ratingy podílových fondů od Moneco/FondShop), tak by se asi dalo o nějakém uplácení uvažovat. Ale CRA je součástí sítě Moody's, druhé největší ratingové společnosti na světě. Takže si asi jen těžko může dovolit dělat něco, co by ji mohlo poškodit...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 12:37 | Patrik V.

Lisaku, jaky je rozdil mezi ceskym a napr. nemeckym a americkym malomestakem? To by me fakt zajimalo a ty nam to jiste osvetlis. A pro zajimavost, prozrad nam, kampak si to dopracoval ty?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 10:33

Typický obrázek českého maloměšťáka, vždy si najde nějakou výmluvu. Ke všemu korupce se dá použít všude, stává se pomalu univerzálním nástrojem v řešení otázek. Kam jsme to dopracovali?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 10:25

PF KB asi dobry je. Ale rating CRA asi neni ta hlavni znamka kvality. Kdo vi, kolik stoji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 10:13 | marketing PF KB/ pf-kb@pf-kb.cz

Ano takové fondy jsou, ale Penzijní fond Komerční banky k nim rozhodně nepatří. Mateřská firma nám tyto náklady nehradí, vše je v režii fondu. S těmito praktikami se setkáte zejména u fondů, jejichž vlastníky jsou zahraniční finanční skupiny. Hospodaření PF KB je na špičce v resortu, což potvrzuje i ratingová agentura CRA, která udělila fondu nejvyšší možnou známku Baa/ACR.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2001 10:45 | TGP

Ono není všechno zlato, co se třpytí. Jsou třeba penzijní fondy, které oficiálně nemají zaměstnance - mzdové náklady jim platí mateřská společnost. Nebo platí třeba reklamní kampaně, náklady na rozesílání materiálů, administrativu, ... Na první pohled tak sice fond neutrácí, ale v podstatě jde o podvod.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2001 9:31 | ajka

Deratizace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2001 8:48

S menšími výhradami - jsem spokojen. Fond má nejlepší hospodaření a zbytečně neutrácí, jak jsem se přesvědčil ve výroční zprávě u nich na webu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2001 22:55

pozn.: trvalé příkazy na tento fond, které mají sjednány klienti České spořitelny na sporožirových účtech, byly v zájmu klientů automaticky migrovány na nové číslo. Přečíslování bylo nutné z technických důvodů, teď totiž umíme přemisťovat účty mezi pobočkami. pozn.2: zatím fungují všem majitelům podnikatelských běžných účtů (a dosud ani nebyl stanoven konečný termín ukončení můstku) čísla stará i nová. Kdo tedy nechce měnit trvalý příkaz, nemusí. Zatím. pozn.3: klienti-majitelé sporožirových účtů mohou měnit trvalé příkazy pomocí SPOROTELu z domova a bez poplatku (pouze hovorné nebo SMS).
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2001 13:44

Pokud máte nějaké výhrady k připisovaným výnosům, prosím o konkrétní připomínky na můj mail. Takovéto zkreslené, nepravdivé, obecné a zavádějící informace nejsou seriózní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2001 13:41

Bohužel, Vážený pane, nemohl.Na vysvětlenou - fond si nezměnil účet, ale změnila - nebo přesněji přečíslovala nám ho Česká spořitelna, která to učinila v rámci přechodu na nový systém. A bohudík fond nemá takové pravomoci, aby mohl měnit trvalé příkazy svých účastníků. K jiné připomínce dodávám, že toto bylo velmi přehledně vysvětleno v materiálu, který obdržel každý účastník s výpisem z účtu v loňském roce.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2000 9:35 | j.kvarda

ano,jsem spokojen
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2000 9:03 | TGP

Zkusil jste se obrátit na Komisi pro cenné papíry nebo na dozor ministersrta financí? Něco takového by měli hlídat velmi pečlivě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2000 1:28 | kutej

souhlasím,také se ,mi to vůbec nelíbí.Nedokázali to pořádně vysvětlit ani obchodním zástupcům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 10. 2000 9:33

Letos fond změnil účet, na který se mají posílat příspěvky. Klient musí změnit trvalý příkaz. Nemohl si to fond sám předisponovat, když to stejně čtvrt roku dělal?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eva Jiřičná

architektka

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services