Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 62 komentářů)

9. 1. 2002 9:40 | Gus

A na jaký email, když u toho dotazu žádný není? Nevymýšlíte si tak trochu a nechcete odpovědět na nepříjemnou otázku? Já když jsem si vybíral penzijní fond, tak jsem si je porovnal, přečetl jsem si reference a pak si tady na Penězích uzavřel smlouvu online. Bylo to jednoduché a pohodlné a docela mě překvapuje, že se chováte tak zpátečnicky a tuto možnost nenabízíte.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2002 9:04 | pfkb

odpovězeno přímo na e-mail elvira
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2002 8:56 | ekonom/PF KB

Vzhledem ke struktuře výnosů PF KB dosud neplatil daň z příjmu. Čistý zisk za rok 2000 činil 292,2 mil.Kč, což byl (již 4 rok v řadě) nejvyšší zisk mezi všemi penzijními fondy v ČR.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2002 8:49 | ekonom/PF KB

Pokladniční poukázky jsou krátkodobé finanční instrumenty se splatností do 1 roku (¨nejčastěji 3 měsíce). Jsou nejčastěji emitovány ČNB a MFČR. Jsou to nelikvidnější CP na trhu s nulovým rizikem. Současný výnos je na úrovni cca 4,7%. Slouží k zajištění likvidity fondu a jejich pozice na portfoliu se mění rovněž v závislosti na očekávaném vývoji úrokových sazeb, kde vzhledem k krátkodobému charakteru a likviditě umožňují pružně reagovat na změny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2002 15:30

A ještě jeden dotaz pro PFKB: proč nezveřejnil fond KB výši zisku (viz web"penize.cz"-porovnání fondů) ? NN
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2002 15:24

Zajímalo by mne jako laika co je za instrument "pokladniční poukázka", neboť tato forma tvoří 50% portfolia PFKB. Jak jistá je pokladniční poukázka do budoucna, jaká je výnosnost a případně likvidita. Díky za poučení. NN
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2002 11:14

Jsem zájemce (45 let) o uzavření smluv o penzij. připojištění a chtěl bych toto připojištění uzavřít pro celou rodinu. Prostudoval jsem si různá porovnání, žebříčky a pročetl jsem si i některé názory. Vzhledem k tomu, že PFKB mi zatím připadá jako jeden z nejvhodnějších, prosím o odpověď, zda existuje nějaké porovnání ve vlastních pojistných plánech jednotlivých fondů a zejména i porovnání textu smluv o penzij. připojištění. Mám za to, že to je, m.j., ta oblast, kde může fond dokázat svou solidnost. Druhý dotaz zní, zda lze získat text návrhu smlouvy Vašeho PF KB na internetu. Díky za informaci, kterou prosím na tyto stránky. elvir
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2001 12:04

Zisk penzijních fondů závisí především na hladině úrokových sazeb na kapitálových trzích, kde s penězi našich klientů hospodaříme. Pokud tyto sazby dlouhodobě sledujete, zjistíte, že výrazný pokles zisků zaznamenávají i jiné společnosti (podílové fondy, investičí společnosti...). Druhým faktorem je samozřejmě výše nákladů penzijního fondu. Poměr nákladů PF KB k objemu spravovaných prostředků je nejnižší v celém resortu a činí 1,58%.Ale abych reagoval na další připomínky: PF KB měl za poslední 4 roky vždy nejvyšší zisk za všech PF. Zhodnocení, které PF připisují svým klientům je bez započítání st. příspěvku, tzn. to je zhodnocení pouze investiční činností PF - dle metodiky Asociace PF. Státní příspěvek na přísp. zaměstnavatele byl zrušen novelou zákona a je kompenzován daňovými úlevami pro zaměstnavatele. Věřte, že v našem PF nikdo okrádán není. Vaše připomínky pramení pouze z nedostatečné informovanosti o problematice. Rád Vám je pomohu na mé mailové adrese objasnit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2001 20:00 | J. Drábek drjar@atlas.cz

Je velice zajímavé, jak připsaný zisk rok od roku klesá. Nebýt státníbo příspěvku, tak je výše zisku pro klienta pod úrovní inflace, tedy ztráta. Já vím mnohé jiné fondy jsou na tom ještě hůře, ale já v jejich hospodaření nevidím chybu, tedy pro správce. Tomu pomáhají zákony se zcela zákoně obohacovat, aniž by se musel jakýmkoli způsobem zodpovídat právě ochuzovaným klientům, nebo nemám pravdu? A ještě jedno, nový způsob přiznávání státní podporu, to je lumpárna, ale snad některé firmy přijdou na to, že je lepší vyplatit peníze zaměstnanci a ten si je musí poslat na účet sám. Jinak je podle mého selského rozumu okraden.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2001 23:16 | pavel

Nebudu se vyhýbat, jsem velice spokojen. Vy jste narazil na ňákýho berana. Lidi z fondu Komerční banky řeší vše, berani ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2001 16:16 | Martin Pásek

Tak tento fond opravdu ne, ochota řešit jakékoliv problémy je u nich na nule. Vyhýbejte se, jak můžete.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2001 22:42 | generál

Já mám se zástupci Winterthuru jinou zkušenost, oni prosím pěkně NEUMÍ ! Tedy alespoň Ti se kterými jsem se setkal. Já bych též své peníze stěhoval - ale opačným směrem - z Winterthuru rychle pryč. Vážně je velmi důležitá odborná zdatnost prodejce. Ti z PF KB nemají chybu, kromě znalostí odborných je doprovází i slušné vystupování na veřejnosti. Vzorně reprezentují penzijní fond který je mimochodem i co se týká výnosů dlouhodobě úspěšnější než Váš oblíbenec Winterthur. No, nic ve zlém...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2001 17:04 | urubkova

Zatím nic moc nepředvedli.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2001 17:32

Jsem ráda, že se nám / mamince, mnaželovi, mně a spoustě našim přátelům / u vás zhodnocují naše uložené peníze. Doufám, že nás nezklamete .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2001 16:40 | TGP

Ale proč tak silná slova? Souhlasím, že tenhle penzijní fond není právě ten nejlepší, jaký si člověk může vybrat, ale to se dá přece vyjádřit mnohem kultivovaněji a podpořit i nějakou další informací. Takhle je to jenom výkřik do tmy a nic víc... Mě do tohoto PF nacpal zaměstnavatel proti mé vůli, ale co s tím nadělám? Pořád lepší něco než nic, tak jenom doufám, že mi něco z těch peněz zbyde, i když bych je raději viděl někde jinde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2001 16:36 | Ales Bartos

Použil bych mnoho přídavných jmen, ale super rozhodně ne. Tedy pokud to nebudu používat jako synonymum bulvárního deníku. Pak je tenhle fond opravdu super extra síla.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2001 16:34 | Ales Bartos

Od takového fondu bych čekal víc - jak zhodnocením, tak přístupem k lidem. Zatímco většina ostatních dceřinek KB se chová velmi dobře, tihle jako by stále žili tak v roce 1985. Po dvou letech zkušeností jsem své peníze velmi rád přestěhoval k Winterthuru - a to je rozdíl v zacházení s klientem!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2001 10:44 | Pavel Mikan/mikan@vse.cz

Domnivam se, ze se jedna o smlouvu podle stareho penzijniho planu (do 50 let), kde byl statni prispevek pouze v prvnich dvou letech zvysen na 150 Kc a v dalsich letech je jen 120 Kc.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2001 15:42 | kámoš

Zpravovar je asi neco jako kavovar nebo snad pivovar?? Pokud nejste zrovna v ekonomice silny v kramflecich, rikejte si - MLCETI-ZLATO.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2001 1:13

super fond
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Čermák

žurnalista

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Miloš Čermák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services