Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

14. 2. 2022 19:35 | Karel

Penzijní společnost se holedbá výnosy,které jsou jen státní příspěvky,v.r.2021šla špatnými investicemi do mínusu.Kdo můžete běžte jinde.Unika je špatně,moje vlastní zkušenost.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2021 20:06 | Jirka

Tak jsem si dnes byl zažádat o výsluhovou penzi ze svého penz. připojištění na Vinohradské ulici v Praze u UNIQA. Po více než 15 letech se moje společnost u které jsem "penzijko" zakládal 4 krát nebo 5- krát změnila. Ani si dnes již nepamatuji u koho jsem si penzijní připojištění zakládal. Zaměstnanci v této poslední penzijní společnosti dle mého hodnocení nic moc - něco sepíšou, tady to podepište /světe div se, chtěl jsem si to přečíst, asi to tu nebývá zvykem/. Tak jsem je tím zneklidněl. A nechcete si to navýšit ptají se.... To bylo vlastně jediné, co je vlastně zajímalo. Děkuji nechci..., Doufám, že za dalších 15 let, /to už mi bude 60 a penzijko zase tak 4 krát až 5 krát změní název společnosti/ to přijdu definitivně zrušit do příjemnější penzijní společnosti. Můj závěr pro ty, co zvažují penzijní připojištění: podruhé bych zvolil hodnotit prostředky jinak..... , držte se.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2019 23:40 | IVA VIESNEROVA

MAM JIZ DRUHOU SMLOUVU NA PENZ.PRIPOJISTENI.NEMOHU ZISKAT ADREU,JAK SI ZJISTIT STAV MYCH FINANCI!!! BYLO DOHODNUTO,ZE SI VSE BUDU NOCI KONTROLOVAT,TAK JAK TONU BYLO U PREDCHAZEJICI SMLOUVY!!!PORADTE MI PROSIM,NEMAM PREHLED!!DELUJIVIESNEROVA
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2019 21:36

Citace - Klempíř Jiří / 18.12.2017 12:20

opět se nemohu dostat do osobního účtu-penzijní připojištění,staré ./jak dnes informujete /a to proč?-volám na vaši linku a nedovolám se/po informaci že za 3 sekundy budu připojen,navíc není bezplatná-proč?v hlavičce na liště-zeleně- se objevuje axa jako s.r.o!?/chci zaplatit-zrušili jste přímou platbu v pobočkách,takže musím chodit na počítač-vlastní nemám a konám práci za pokladní,proč?děkuji za ochotu a objasnění dotazů,J.Klempíř
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2017 12:20 | Klempíř Jiří

opět se nemohu dostat do osobního účtu-penzijní připojištění,staré ./jak dnes informujete /a to proč?-volám na vaši linku a nedovolám se/po informaci že za 3 sekundy budu připojen,navíc není bezplatná-proč?v hlavičce na liště-zeleně- se objevuje axa jako s.r.o!?/chci zaplatit-zrušili jste přímou platbu v pobočkách,takže musím chodit na počítač-vlastní nemám a konám práci za pokladní,proč?děkuji za ochotu a objasnění dotazů,J.Klempíř
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2016 15:00

Citace - Berka Rostislav / 01.06.2011 15:16

Dobrý den, včera jsem zde dával dotaz kdy mibude vyplaceno odbytné,jež mělo být vyplaceno dle vámi zaslaných dopisů do konce května tohoto roku.Dotaz zmizel odpověď nikde, složenka také nepřišla. Tak ani vlastně nevím komu píši. V této zemi snad už existuje velmi málo finančních splečností jež dodržjí podmínky dohod a smluv s klienty uzavřené. Vy zřejmě mezi ně nepatříte. Váš velmi nespokojený klient
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2016 23:27 | Tomečková Pavla

Dne 25.8.2016 mi bude 60let a ve smlouvě mám možnost požádat o výplatu peňez , co proto musím udělat?Děkuji za pomoc
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2011 14:40 | Berka Rostislav

opět nikdo z penzijního fondu nereaguje na dotaz zřejmě budu muset dojet někam na pobočku. a svůj dotaz přednést velmi hlasitě
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2011 15:16 | Berka Rostislav

Dobrý den, včera jsem zde dával dotaz kdy mibude vyplaceno odbytné,jež mělo být vyplaceno dle vámi zaslaných dopisů do konce května tohoto roku.Dotaz zmizel odpověď nikde, složenka také nepřišla. Tak ani vlastně nevím komu píši. V této zemi snad už existuje velmi málo finančních splečností jež dodržjí podmínky dohod a smluv s klienty uzavřené. Vy zřejmě mezi ně nepatříte. Váš velmi nespokojený klient
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2010 10:57 | lenka sedlackova

Chtela jsem se zeptat jestli smlouva na jmeno Bozena Sedlackova s cislem smlouvi 1601454698 stale plati u spolecnosti winterthur.Kolik tam dluzim a na jake cislo uctu mohu penize posilat.Prosim odepiste dekuji Sedlackova.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2010 10:57 | lenka sedlackova

Chtela jsem se zeptat jestli smlouva na jmeno Bozena Sedlackova s cislem smlouvi 1601454698 stale plati u spolecnosti winterthur.Kolik tam dluzim a na jake cislo uctu mohu penize posilat.Prosim odepiste dekuji Sedlackova.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2010 10:07 | Jana Kouřilová

Dobrý den.Prosíme o zaslání složenek.Smlouva č.1601606878 Děkujeme
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2009 17:37 | petr

winterthur a další zanikající společnosti AXA koupila,aby občané nepřišli o svoje ůspory a dál je spravuje pod sebou.Je potřeba si uvědomit že né každá pojišťovna má zajišťovnu a garantované fondy sledované státem-viz IŽP.AXA je francouzská pojišťovna dělící se na trhu s ALIANZEM o prvenství.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2007 21:44 | ivi

Asi by se to chtělo i zamyslet nad tím, jaká byla v té době inflace, jestliže se v letech 97-2000 pohybovala někde na 9-10% ročně a zhodnocení fondem bylo mezi 13-14%, pak si dnes odečtěte inflaci a jste na stejném výnosu - i když Vám nepřibude na kontě milion. A navíc se podívejte na výnosy ostatních PF a zjistíte, že inflaci kopírují všechny - s menšími odchylkami, zejména podle toho, jaký záměr v budoucnu s fondem mají. Já mohu kontrovat úvěrem na bydlení - v roce 1995 jsme pořizovali starší dům a úvěr nám česká spořitelna poskytla na 15 let s úrokem 14,5%. Dnes jsou hypo úvěry pod hranicí 4%. - I to vypovídá o hodnotě financí.
+84
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2007 9:25

Když jsme doma začínali s penzijním připojištěním slibovali nám zhodnocení přes 10%, nejenom že jsme na nějakých 3,xx %, ale neustále chodí dopísky že přecházíme pod a pod někohoho, momentálně WINTER, ale už jsme zase pod AXA. Podnikám a zhodnocovat své finance těmito procenty?, byla by to bída. Z původní cílové částky přes 1 mil. Kč na 30 let po Kč 500/měs. je dle kalkulátoru AXA s tímto zhodnocením necelých 400 tis.!!!! Tak lidé u penzijních fondů bděte.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2005 21:51 | _

PR?
-13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2005 14:26

Mám u tohoto fondu smlouvu a jsem s jejich jednáním navýsost spokojen. Ve všem co jsem požadoval mi vyšli vstříc.
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2004 11:43

Ukončení smlouvy po uplynutí zákonné doby s tímto fondem,nemá chybu. Nejenom, že neumí spočítat zůstatek na účtu, ale zadržují státní příspěvek i několik čtvrtletí po ukončení smluvního vztahu a na dopisy reakce nula.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2003 18:26 | TGP

Důchodová reforma? Kéž by. Díval jsem se na web, který se tomuto tématu věnuje - www.duchodovareforma.cz - a přestože jsou důvody jasně vyjmenované, nevím, jestli se to podaří. S touto vládou určitě ne a s těma dalšíma? Nevím nevím.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 18:06 | lodivod

Dovoluji si upozornit všechny nepozorné čtenáře, že často diskutují se zoombies - tj. s neživými diskutéry, kteří se vyjadřovali tu v zimě tu předloni. Jinak je to celkem zajímavé! Jak vidět tragické předpovědi na téma ztráta bernardýna a vojáčka se nesplnily, fondu utěšeně rostou klienti a Credit Suisse ve světě se zřejmě vyhrabal z průšvihů a začal zase vydělávat. Joj, kéž by bylo více takových zpráv. Ještě chytit Saddáma a zvládnout SARS a můžeme být všichni happy. Snad ještě tu důchodovou reformu by to chtělo...:-)))
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Pithart

politik

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services