Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

4. 3. 2003 13:00 | Dáda

Ještě doplnění, že ten poslední dopis byl datovaný 27.2.2003
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2003 12:38 | Dáda

Vážený pane, Vaše úvaha o "určitě menších režijních nákladech v přepočtu na jednoho účastníka" je naprosto mylná. Jestli je to úmysl nebo neznalost nevím, ale dle oficiálních tabulek se právě CREDIT SUISSE podstatně odlišuje od všech ostatních penzijních fondů právě v tomto ukazateli a to směrem opačným než uvádíte. U ostatních PF se náklad na jednoho pojištěnce pohybuje od 400,- do 500,- u CREDIT SUISSE je uveden cca 740,-. Nyní moje osobní zkušenost: 4.12.2002 jsem sepsal s "poradkyní" návrh smlouvz na penzijní připojištění Když jsem ani po dvou měsících neměl žádnou zprávu o stavu, spojil jsem se telefonicky s brněnským pracovištěm. Od prvních kontaktů jsem postupně víc a víc pociťoval, že tam levá neví co dělá pravá a poměrně rychle jsem se rozhodl návrh smlouvy stornovat. V té době byl můj návrh stále ještě v podatelně. Po telefonické dohodě jsem 4. 2.2003 faxem poslal žádost o stornování návrhu smlouvy a vrácení již zaslaných finančních částek mému zaměstnavateli, kterého jsem uvedl. Za 14 dní (18.2.2003) jsem se telefonicky dotazoval, zda dostanu odpověď a po několikerém předání na jiné pracovnice jsem hovořil s tou, která mou žádost měla před sebou. K mému úžasu se mne zeptala, jestli chci návrh smlouvy opravdu zrušit. Když jsem odpověděl, že z toho důvodu jsem ji psal, tak slíbila že to zařídí. Po týdnu čekání jsem 25.2.2003 opět telefonoval a byl jsem ujištěn, že to určitě vyřídí. Následující den jsem obdržel dopis datovaný 18.2.2003, kterým mi CREDIT SUISSE potvrzuje ukončení smlouvy od počátku a uvádí, že nejsem nadále veden v jejich databázi. V tomto dopisu mne žádají, abych poslal písemnou žádost o vrácení finančních prostředků, pokud byly na smlouvu zaslány. To jsem ale uvedl již v žádosti o stornování smlouvy, tak kdo a podle čeho moji smlouvu rušil, když tuto moji žádost nečetl. 28.2.2003 jsem obdržel naprosto stejný dopis ale datovaný 26.2.2003 a jiným způsobem podepsaný stejnou pracovnicí. Spokojen s tím, že je celá věc vyřízena jsem uzavřel smlouvu u jiného PF. CREDIT SUISSE mne ale ještě jednou (doufám, že naposled) překvapil. Včera t.j. 3.3.2003 jsem od nich obdržel dopis, kde mi s potěšením sdělují, že jsem se dne 1.1.2003 stal účastníkem penzijního připojištění ......
Pokud budete nadále doporučovat tento PF, uvědomte si že naháníte lidi bandě diletantů, kteří z peněz klientů krásně žijí.
Dáda.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 12. 2002 17:30

Nedal bych penize do Credit Suisse, který je po celém světě vyšetřován kvuli podvodům a podezřelým machinacím.
+52
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2002 13:19 | TGP

Pouze pro úplnost dodávám, že Peníze.CZ nijak neodpovídají za názory umístěné v diskusních fórech ani za případné využití jakékoliv uvedené nabídky. Doporučujeme proto opatrnost při reakci na jakékoliv podobné informace.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2002 11:10

říká ti něco skrytá reklama? dejte si na to pozor!
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2002 12:48

...-
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2002 12:04 | Petr Chvojka, petrcha@centrum.cz

Švýcaři a jejich smysl pro vytříbenou a jistou investici. Již dlouhé desítky let, bez zbytečných rizik a úchvatných slibů, pro někoho možná moc konzervativní, ale na druhé straně hlavně 100% jisté! Pojišťovna CREDIT SUISSE LIFE + PENSIONS, důkaz současné přítomnosti: po fúzi s Vojenským otevřeným PF má její penzijní fond 30% tržního podílu a skoro 600.000 účastníků! Velký PF, oproti malým určitě menší režijní náklady v přepočtu na jednoho účastníka a tím šance na větší výnos! A totéž lze říci o jejich produktech životního pojištění. A navíc ještě ušetříme, tato pojišťovna nám umožňuje naše platby odečíst od základu daně. A má spoustu výhod, třeba k penzijnímu připojištění zdarma úrazové pojištění nebo u životního pojištění možnost každých 5let výplatu peněz atd. Můžeme si o tom i trochu popovídat: 602 538 852. Ahoj.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2002 16:20 | David Brázda

Byl jsem už klinetem původního Winterthur PF a tak doufám, že více majetku bude znamenat vyšší zisky dané úsporami z rozsahu a ne snížení zisku kvůli milionům za rebranding...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2002 16:19 | Zdeněk Kubík

No nevím, myslím, že název Credit Suisse Life and Pensions je tak hrozný, že to nechá lidi naprosto chladnými. Zlatý panáček vojáček, to bylo pro masovou klientelu aspoň pochopitelné...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2002 15:54

Nemám špatnou zkušenost, myslím že to byl krok správným směrem.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2002 20:42 | Č.Čep

A ještě bude až se veřejnost dozví že značka "made in" WINTERTHUR v březnu nebo dubnu 2002 ZANIKÁ ! Sice jde pouze o "přemalování" názvu, ale vysvětlujte to v Čechách, kde jsou zkušenosti s hromadnými podvody ... Bude vzrůšo, bude husto....................
-16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2002 15:55 | Preskot

No tady je docela živo, když to porovnáte s diskuzí u jiných fondů.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2002 11:54 | Otto Schleiger

To je pravda. Zlatý VOPF. Škoda, že ho musela Union banka prodat, aby se vyhrabala z průšvihu...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2002 11:42 | Pažout

Koukám, že je o Vás velký zájem - pár měsíců ani "ň". To asi není o co stát. Když si přečtu tuto stránku názorů, ani se nedivím.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2001 23:44 | baron

Ono to vypadá že "aktuální ziskovost" si "posuzujete" především do vlastní kapsy. Hlavně se rozvíjejte, expandujte a "posuzujte" minimálně ještě dalších 50 let. Snad teprve potom začnete současným padesátníkům kteří si spoří na penzi rozdělovat tučnější příděly.... dožijou-li. Jedničkou nemůžete být, jelikož totéž chtějí i "angličani" z Commercial Union. Uvidíme jak se Váš souboj o lídra trhu bude vyvíjet.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2001 13:51

Pro společnost Winterthur (respektive Credit Suisse Group, jejíž je Winterthur součástí) je přítomnost na našem trhu penzijního připojištění součástí rozsáhlého strategického procesu. Společnost má zájem být předním poskytovatelem osobních finančních služeb (pojištění osob a penzijní schémata) na vybraných trzích střední a východní Evropy.
Celý proces byl zahájen na podzim roku 1994, kdy vznikl PF Winterhur a pokračoval založením W. pojišťovny. V současnosti je Winterthur aktivní v těchto oblastech i v Polsku a Maďarsku. Snahu o dosažení zmíněného cíle lze vidět i v řadě akvizic jiných PF v ČR, či aktuální posílení orientace Winterthur pojišťovny na pojištění osob.
Aktuální ziskovost je tedy třeba posuzovat v souvislostech: 1) regionu celé střední a východní Evropy; 2) očekávaného budoucího potenciálu této oblasti; 3) zázemí nadnárodní finanční instituce (CSG má v současnosti cca. 80.000 zaměstnanců a 15 mil. klientů ve svých společnostech po celém světě).
Karel Hrubý
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 9. 2001 9:24

Proc vlastne svycarska spolecnost vlastni penzijni fond v Cesku, kdyz ze zakona z nej muze mit vlastnik maximalne 10% ze zisku? Zisk Winterthuru za rok 2000 byl pritom velmi prumerny - 53,5 mil. Kc (maji obrovske naklady) a akcionar si nenechal udajne nic a rozdelil 95% (5% musi fondy davat do rezervniho fondu). Kdo mi na tohle je schopen odpovedet? Treba nekdo z fondu??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2001 23:40 | Generál

Vážně nejsou dobří, někteří obchodní zástupci Winterthuru, a to i na vyšších postech, nemají řekl bych dostatečný přehled o tom, co vlastně klientům nabízejí. Ještě tak narychlo s někým sepsat smlouvu, shrábnout provize a honem pryč. Zákazníku děkuji, dál už se starej sám ! Osobní zkušenost - dejte pokoj s Winterthurem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2001 12:05

zatim jsem na zadne problemy nenarazil, zda se mi ze fond prosperuje, uvidime co dal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2001 22:59 | generál

Tohle není dobrý fond, Vojenský je lepší !!! Švýcaři ničemu nerozumějí, mělo by to být obráceně, Vojenský může učit mudrlanty z Winterthuru ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Petr Čech

fotbalová legenda a investor

Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services