Ceny léků: rozumný lékař a levná lékárna vám ušetří i stovky korun

František Mašek | rubrika: Co se děje | 4. 6. 2010 | 3 komentáře
V diskusi o placení poplatků u lékaře se tak trochu ztrácí otázka, kolik platíme za léky. U řady z nich stanovil stát jejich výrobcům maximální prodejní ceny. Kolik za ně pacient zaplatí, závisí ale hlavně na tom, jaký lék mu doktor předepíše a kde si ho koupí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

28. 7. 2011 6:58 | Vlastimil Halbich,Liberec

Za komunistů bylo v Liberci pouhých 5 lékáren.Stačilo to.Fronta se vytvářela pouze v dobách chřipkové epidemie na Aspirín,jinak zely prázdnotou.Nyní je v Liberci 29 lékáren.Převládá v nich prodej předražených "léčivých" doplňků stravy,které neublíží a pomůžou vám tak jedině od velké sumy peněz.Kromě velkých nákupních center všechny zejí prázdnotou ceny májí astronomicky rozdílné.Na př.u léku CHAMPIX,který je na předpis a není hrazen zdravotními pojišťovnami,je rozdíl v cenách Libereckých lékáren 300Kč.Někde jsem zaslechl,že jejich marže je 40%.Lékárna,toť zlatý důl.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2011 23:21 | Nick07

Cena léků je pouze hra mezi zúčastněnými. Pacient, lékárna, lékař. Další v řadě velkoobchod léky a SÚKL, potažmo Min.zdrav. Příklad : lékař mi napíše potřebný lék (já ho požádám o jiný konkrétní a genericky stejný). Lékař mi vyhoví. Doplatek a poplatek je limita k nule. Lékař mi nevyhoví o totéž požádám v lékárně. Lékárník mi vyhoví. Doplatek a poplatek je limita k nule. O ničem nic nevím. Lékař je slabý a nesleduje ceny a pouze cosi předepíše. Většinou platím doplatek. Lékař je .....a napíše k léku NEZAMĚŇOVAT. Pak většinou platím velmi hodně.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2010 14:13 | Nox

Ted jde jen o to, jak si dopredu zjistit, kolik kde jaky lek stoji. Bezce se to clovek dozvi, az kdyz v lekarne plati.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Fejk

manažer

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services