Jak postupovat při dopravní nehodě

Věra Tůmová | rubrika: Jak na to | 18. 1. 2010 | 4 komentáře
Podle policejních statistik to vypadá, že řidiči v Česku jezdí opatrněji. Za jedenáct měsíců 2009 policie šetřila nejméně nehod od roku 1990. Jenže pojišťovny řeší nehod více než dřív. Ty menší se totiž policii hlásit nemusí. Přinášíme tucet rad, jak u nehody postupovat.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

22. 8. 2019 12:31 | Karel

DObrý den. TU jsem našel dobrý článek k tomu https://www.dopravniznaceni.com/pravidla-prvni-pomoci-aneb-co-delat-kdyz-dojde-k-havarii Bylo by dobré vědět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2018 18:56 | Iva

Při odbočování vlevo z hlavní silnice mě naboural motocykl. Prakticky jsem byla již mimo hlavní silnici.I přesto škoda na mém vozidle přesáhla 300000Kč.Problém nastal s tím,že řidič byl pod vlivem drog,neměl řidičský průkaz a motocykl byl bez SPZ i pov.ručení.Česká kancelář pojistitelů mě začala tlačit do řešení přes moji havarijní pojistku a vyhrožovat mi,že přes ně to bude zdlouhavé,že si budu muset vše uhradit a následně čekat zda mi to proplatí??....
0
+-

18. 9. 2013 17:57 | Jaroslav

A je pravda, že po nahlášení dopravní nehody můžu pojistku vypovědět. Tady to píšou: http://www.1pojistenionline.cz/vice/zmena-povinneho-ruceni-zmena-pojistovny/ ale nevím, zda je to aktuální?
+2
+-

16. 5. 2013 13:40 | Peter123

I tady jsou celkem užitečné informace, jak postupovat pri dopravní nehode: http://www.expresnipojisteni.cz/dopravni-nehoda
+3
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 460 593 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2021

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Doporučujeme

Jak bankrotují státy a kdy přijde na řadu Česko

Jak bankrotují státy a kdy přijde na řadu Česko

Během koronavirové krize to mohlo zapadnout, ale loni „zbankrotovalo“ hned pět zemí. Další...více

Vakcína na dohled. Pojďme si to tedy co nejvíc zkomplikovat

Vakcína na dohled. Pojďme si to tedy co nejvíc zkomplikovat

Největší akci v dějinách očkování hrozí zhatit stejné problémy, kvůli kterým si zbytečně...více

Lituji, že jsem se stala matkou

Lituji, že jsem se stala matkou

Jde o jedno z největších společenských tabu současnosti. Ženy litující svého mateřství...více

Když je i vložka luxus. Menstruační chudoba trápí miliony žen, Česko ji léta ignorovalo

Když je i vložka luxus. Menstruační chudoba trápí miliony žen, Česko ji léta ignorovalo

Místo menstruační vložky staré noviny, hadr nebo toaletní papír? Pro řadu žen a dívek...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiřina Nepalová

podnikatelka, Renomia

Oldřich Bajer

podnikatel, zakladatel NetCentrum

Jiřina Nepalová
ÚSPĚŠNOST
50,63 %

z 79 duelů
Oldřich Bajer
ÚSPĚŠNOST
59,52 %

z 84 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.