Spořitelna oživuje trh hypotékou, kterou se nevyplatí refinancovat

Věra Tůmová | rubrika: Recenze | 16. 9. 2009 | 9 komentářů
Česká spořitelna chce rozhýbat trh s hypotékami a přichází s hypotékou s úrokovým zvýhodněním. Problém je, že ji nelze refinancovat, aniž by klient musel toto zvýhodnění spořitelně zpětně doplatit. Proto jsme jí v naší recenzi udělili tři hvězdičky.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 10. 2009 10:56, Mr. R.

Původně jsem si bláhově myslel že sleva 0,5% (prezentovaná jako sleva 1% na půlku hypotéky...dočkáme se časem třeba slevy 2% na čtvrtinu hypotéky?:)) je jen tak za nic. Ani tak mi tato nabídka nepřišla nějak super. A teď ještě ty další podmínky...Jediné plus je v tom, že drahé pojištění schopnosti splácet je připadaná hodnota. Kdo ale toto pojištění nechce, je pro něj tato hypo vcelku nevýhodná. Tahle hypo by mohla vyhrát snad jedině v soutěži "jak napálit klenta". Věřím, že se spousta lidí chytne a později budou litovat.

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

29. 10. 2009 10:56 | Mr. R.

Původně jsem si bláhově myslel že sleva 0,5% (prezentovaná jako sleva 1% na půlku hypotéky...dočkáme se časem třeba slevy 2% na čtvrtinu hypotéky?:)) je jen tak za nic. Ani tak mi tato nabídka nepřišla nějak super. A teď ještě ty další podmínky...Jediné plus je v tom, že drahé pojištění schopnosti splácet je připadaná hodnota. Kdo ale toto pojištění nechce, je pro něj tato hypo vcelku nevýhodná. Tahle hypo by mohla vyhrát snad jedině v soutěži "jak napálit klenta". Věřím, že se spousta lidí chytne a později budou litovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2009 17:01 | EvaMora

Každý finanční produkt musí být pro jeho poskytovatele výnosný. To je normální vlastnost podnikání. Výhoda pro zákazníka je v tom, že mu tento produkt pomůže vyřešit JEHO problém. Můj problém = moje půjčka = moje povinnosti splácet = můj vyřešený problém... Takhle by to mělo fungovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2009 9:05 | comment

Jako u každého podnikání, podnikatel podniká v první řadě pro svůj zisk. Nicméně pokud by byl obchod, který vám nabízí, pro vás, jako jeho zákazníka, nevýhodný, nemusíte na něj přistoupit. To je princip volného obchodu, že je něčím výhodný pro obě strany, jinak by kontrakt nerealizovaly. A jako v každém jiném odvětví, dají se najít i v bankovnictví nabídky pro klienty výhodnější a méně výhodné. Tahle patří v oblasti hypoték k těm extrémně málo výhodným, ostatní banky nabízejí podstatně lepší produkty, některé i zdarma, například mBank - a představte si, že i tak na nich vydělávají. Omlouvám se za delší a polopatický příspěvek, ale už mne opravdu unavují chytráci, kteří mají pocit, že pseudoargumentem "banka to dělá proto, aby vydělala, takže klient na tom musí zákonitě prodělat" vše řeší a ukončují veškerou diskuzi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 9. 2009 17:26 | Host

Alespoň z toho nedělají úžasnost, jako v ČS :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 9. 2009 14:58 | stella

Cudáčku Petře, koukni na ostatní banky: najdeš snad někde hypotéku, ze které by neprofitovala především banka? A divíš se? Je to jejich job... I Tvoje firma/zaměstnavatel podniká pro peníze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 9. 2009 14:31 | Petr

typicky CS produkt - vyhodny jen na oko, hodne skryteho a nakonec dobry jen pro CS
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2009 8:55 | pf

chudaci co na to skoci. Az jim skonci fix tak jim banka napali sazbu klidne 8% a kdyz budou chtit odejit tak zpetne zaplati to obrovske zvyhodneni 0,5%.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2009 7:45 | comment

No to je opravdu strašný produkt. Za cenu složitých podmínek a omezujících opatření dostane klient "neuvěřitelnou výhodu" v podobě slevy 1%, a to ještě jen na polovinu úvěru. Tohle se jim bude opravdu těžce marketingově uvádět.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2009 7:32 | MoB

Mně to moc výhodné nepřijde. Stačí, aby spořitelna nasadila "běžné sazby" výše a může to být se slevou dražší než jinde bez slevy, a navíc bez možnosti odejít. Podle mě to je pěkná vych*anost. Ale kdo chce kam...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services