Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 71 komentářů)

28. 2. 2001 5:09

Jsem velmi spokojen s rozsahem podani informaci o ceskem bankovnitvi. Doufam, ze budete pokracovat ze uspokojite stale vetsi okruh svych sledovatelu, kteri pravdepodobne jsou ve vyssi hospodarske sfere. Do budoucnosti zdar.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2001 9:08

Vypadá to tak, že v tomto roce pokryje sotva tu inflaci. A jejich Sporobond si nevydělá ani na tu inflaci. Je pořád lepší mít jenom dluhy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2001 20:08

inflace je 3%, úroková míra 4,3%. alespoň měco, ale stejně je to málo. Není to evropská úroveň. Kam směřujeme?Raději nemít nic. Dluhy jsou pořád ještě v této době nejlepší investice.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2001 9:40 | urbanjan

Myslím, že DR.GTS měl na mysli dobu, kdy ve srovnání s jinými fondy peněžního trhu měl Sporoinvest jeden z nejvyšších výnosů a teď se pohybuje až za Unionem, ŽB a ING.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2001 9:04 | pjt

Slovo "sporitelni" nevymizi do te doby, dokud se investicni spolecnost neprejmenuje na "Erste neco". Vazby na "sporeni" zakazala Komise pro cenne papiry a ne UNIS - pokud vim.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2001 9:02 | pjt

Vykonnost fondu pen. trhu bude vzdy jen o kousek lepsi nez prumerna urokova mira. nezapominejte na dane, rychlou dostupnost financnich prostredku atd. Chtit po Sporoinvestu vykony, jake podaval pred dvema roky je nesmysl. Leda, ze byste si pral dalsi menovou krizi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2001 8:59 | pjt

"Vyderzaj pioneer" - zakladni pravidlo investora nazorny aneb nazorny priklad nevhodnosti prestupu. Laicky investor nikdy nevystihne spravny okamzik. Podstatne je si dobre zvolit produkt, ktery odpovida memu investicnimu profilu. Caste zmeny strategie jen uskodi, nebot vetsina se orientuje podle minulosti, ktera nikdy nepredpovida budoucnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2001 8:55 | pjt

Nevim jakou miru nejistoty mate na mysli, prevod penez vzdy nejakou dobu trva a specialne u fondu penezniho trhu je to zcela nevyznamne. Dodatky prece nemusite uzavirat, staci jeden, typu "V" a muzete investovat prubezne. Sice mi neni jasne proc neni toto automaticke, bez dodatku, jako napr. u fondů Pioneer, ale SIS ma vzdy vsechno ponekud slozitejsi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2001 8:26 | TGP

Poslední dobou je výkonnost nějaká divně malá a výrazně horší než u konkurenčních fondů. Proč? Co se s tím fondem děje?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2001 9:01

SRORO- nebo -INVEST ? Já myslel,že SIS je členem UNIS a má zakázáno mást investory spořením. Kdy budou fondy SIS přejmenovány?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2001 16:29

Pokud vim, EBRD dala penize do Sporobondu a Sporotrendu a nebyly to zadne ohromujici castky (dle CTK slo o 186 milionu Kc do Sporobondu a 159 milionu Kc do Sporotrendu). Sporoinvestu se jejich investice netykala. Vykonnost Sporoinvestu v roce 2000 dle meho ovlivnily klesajici (respektive stagnujici) urokove sazby a propad dluhopisu v druhem pololeti, kterych ma Sporoinvest v portfoliu mraky - viz zminka, ze se durace portfolia blizi 1, coz je na penezni trh pomerne hodne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2001 13:09 | Havrlant

Fond slibuje ve své filosofii výnos min. 2% nad inflaci a to ani náhodou nedosahuje. Jinak manažéři daných fondů by měli v každém případě reagovat na názory pisatelů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2001 22:13 | herigona

Nevím proč je tento fond hodnocen tak dobře. Teoretická výkonnost je sice vysoká, ale prodleva mezi uložením peněz a nákupem vnáší do produktu značnou míru nejistoty. To se konec konců týká všech produktů SIS. A navíc se při nákupu musí chodit na obchodní místo a uzavírat dodatky ke smlouvě. Proto poslední dobou preferuji IKS, kde obě nepříjemnosti odpadají, podíly jsou připsány dnem složení v KB a žádné další fronty při nákupu nejsou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2000 12:16 | Proso

Já jsem měl peníze ve Sporobondu. Ten šel od 2. čtvrtletí stále dolů. Vydržel jsem to než se trochu spravil a převedl to Sporoinvestu. Jenže od té doby, co jsem peníze převedl, jde Sporobond stále rychle vzhůru. Smůla;-) Zhodnocení je malé, to je pravda, ale já dávám přednost jistotě. Alepoň mám pokrytu inflaci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2000 15:37 | TGP

Jenom pro upřesnění - 6 měsíců je časový test pro placení daní ze zisku z prodeje cenných papírů, oněch 50 Kč jako poplatek spořitelně zaplatíte vždy.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2000 12:08

Byl mi doporučen otcem, který rád vzpomínal na přes desetiprocentní úrok. Jenže v času mého vkladu-červen 2000- to vše začalo jít dolů a teď jen čekám, až mi uplyne povinná šestiměsíční lhůta pro žádné pohybové poplatky a vše vyberu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2000 20:17

Používam ho již několik let jsem docela spokojen,ikdyž si dovedu představit, že by to mohlo být lepší.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2000 15:08 | wojtechm

Překvapivě klesající výkonnost možná souvisí s efektivností správy tak velkého majetku. Na druhé straně nebýt peněz EBRD, SIS by asi k největším nepatřila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2000 8:11

Jenon kdyby nam prala doba (myslim tim proc maj lidi penize zasite v matraci :o) jeste nejakou dobu nam to potrva Je to takova nase zelezna kosile Ze???
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2000 18:57 | smutnak

Velmi mě překvapuje ta stále klesající výkonnost. Je nějaká naděje na obrat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Tomáš Prouza

ekonom

Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services