Škody při autonehodách nafukují náhrady za újmu na zdraví

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 30. 4. 2009 | 5 komentářů
Povinné ručení řidiči vnímají jako drahou povinnost. Někteří se proto nepojišťují. Pokud způsobí nehodu, zaplatí to přes ČKP nejprve poctiví řidiči a následně i viníci sami. Nejdráže je přijdou škody na zdraví s rentou za ušlý výdělek, protože se platí i desítky let.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

4. 8. 2016 12:22 | Květka

Na to Vám odpoví NOZ paragraf 2963 z roku 2014, musíte zjistit jaký příjem by jste nyní pobíral. Valorizace rent ztráty na výdělku byla NOZ zrušena, musíte se poradit, odpověď najdete na stránkách NRZP, valorizace náhrady ztráty na výdělku. Stát uboze valorizoval, proto ten rozdíl. Můżete požadovat i výpomoc v domácnosti, ale posudkový Vám to v příspěvku na péči musí uvést i když ho nedostanete. Také ztrátu na starobním důchodu. Bez advokáta to nepůjde, pojišťovny když s nimi jednáte lžou, že nemáte právo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2009 21:21 | tom

V roce 1995 jsem byl účastníkem autonehody a do dnešního dne nemohu plně zatěžovat kyčel.Nemohu dělat zaměstnání jaké jsem dělal a pojišťovna mi doplácí rozdíl ušlého zisku.Rozdíl výplaty je ale podstatně vyžší.Po kom mám vymáhat vzniklý rozdíl?Tomáš
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2009 10:45 | Venca Pružinský

Nepochopil jste, že pisatel použil chyb v gramatice záměrně. Jde o moderní způsob písemného projevu na internetu a v SMS. Nesnažte se být chytrý za každou cenu. Budete pak mít více kamarádů. Jestli vůbec nějaké máte.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2009 16:39

Citace - Mischelin1986 / 30.04.2009 14:25

Vyplácené škody v těchto případech jsou samozřejmě směšné zdravý se penězi vyčíslit nedá. Kamaráda smetlo auto ze silnice, opilí mladík (17) vzal tatovi auto a jel si zajezdit smetl kamaráda, u soudu dali zavynu oboum stranám a jen kuli tomu že šel po špatné straně silnice biť za čárou, pojišťovna neplatila ani korunu. O peníze nejde jde o život samotný. :-((


Lidé, kteří umí česky, mají větší šanci uspět v soudním sporu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2009 14:25 | Mischelin1986

Vyplácené škody v těchto případech jsou samozřejmě směšné zdravý se penězi vyčíslit nedá. Kamaráda smetlo auto ze silnice, opilí mladík (17) vzal tatovi auto a jel si zajezdit smetl kamaráda, u soudu dali zavynu oboum stranám a jen kuli tomu že šel po špatné straně silnice biť za čárou, pojišťovna neplatila ani korunu. O peníze nejde jde o život samotný. :-((
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Jan Švejnar

ekonom

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services