Nákupy z Číny zdraží. Pozor na daň a clo

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 14. 9. 2021 | 10 komentářů
Drobné zásilky z Číny a dalších zemí mimo Evropskou unii brzy zdraží. Poslanci definitivně schválili zákon, který ruší jejich osvobození od daně z přidané hodnoty (DPH). Změny měly původně platit už od začátku července, ale politici zákon nestihli schválit včas.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 9. 2021 13:28, Karel

Pane Kovando z Trinity. Tvrdíte, že vyřídit si celní deklaraci bude moci objednávatel zásilky sám, prostřednictvím webu Celní správy, bude s tím však spojena nemalá administrativa.
Už jste viděl připravovaný portál? Žádná velká administrativa, takže si všichni budeme objednávat jako doposud, jen připlatíme DPH a zapíšeme řádek pro proclení.
Konečně nebudu muset řešit, co mám dělat s balíčkem do 22€, co mezi 22-150€ a co nad 150€. Pokaždé udělám to samé a jenom v případě nad 150€ mi nabídne portál rovnou clo uhradit.
Za mě by byl lepší článek Nákupy z Číny se zjednoduší, pane Hovorko. Ale to by samozřejmě neznělo tak úderně a nešokovalo tolik čtenářů.

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

17. 12. 2021 9:53 | Kuba

Zdravím všechny, nemáte někdo zkušenost s logistickou společnosti smooth logistics při objednávkách z Číny?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2021 13:07 | Petra

Přišel mi balíček v hodnotě 25kč z Aliexpressu.. doplatek 191kč od České Pošty. Musím to vyzvednout?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2021 7:13 | Katka

Z Aliexpress objednána zaplacena barva na vlasy 98 kc včera přišla pošta a chtěla po me na do placení 208 kc jak se tohle může stát nikde v objednávce ani v mejlu o zpracování o takovém kroku ze zaplatit clo poště nebylo ani zminky jak se před tímto chránit prosím já odmitam platit clo bez předešlého upozornění barva mne ve výsledku vyšla za víc jak 300 to je pálka
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2021 14:22 | Zavavov.cz

Zdravím,už jste to zkoušel? Já jsem čekal zásilku z Anglie, která podléhala DPH už nyní. Chtěl jsem ji tedy přes ecep vyřešit. Ale dlouho to nešlo, protože prej pošta ještě balík nepřevzala. Zkoušel jsem každý den a jednoho dne se tam objevilo, že pošta už to řeší a nejde to přes ecep udělat. Tak mi řekněte, jak je to jednodušší? Pošta si chce akorát nahrabat. Dvakrát už se nám stalo, že jsme daň platili 2x a museli jsme reklamovat. V druhém případě stále čekáme na vyřízení v e-shopu. Já osobně mám velice špatnou zkušenost z Českou poštou a zvažuji podání trestního oznámení. Protože takto se obohacovat na běžném balíčku, to už není normální.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 9. 2021 12:02 | Dušan

Tak podle článku znevyhodnení bylo protože neplatili daň? Vysvětlete mi prosím jak je možné že z Číny objednám vyrobenou věc v ČR a vyjde mi to o 55% levněji než tady u nás. O tom raději nepíšete! Článek opět na h* a VELKÝ. ????????????????????????????
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2021 17:08 | Tomáš

Co to melete...aliexpress už od července započítává DPH do ceny objednávky. Takže žádný starosti ani poplatky poště.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2021 15:53 | Parcifel

Článek o ničem s cílem odradit lidi od nákupu z Číny, vůbec se tam nezmiňuje fakta že Ali už dávno vybírá DPH přímo v obchodě atd
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2021 13:28 | Karel

Pane Kovando z Trinity. Tvrdíte, že vyřídit si celní deklaraci bude moci objednávatel zásilky sám, prostřednictvím webu Celní správy, bude s tím však spojena nemalá administrativa. Už jste viděl připravovaný portál? Žádná velká administrativa, takže si všichni budeme objednávat jako doposud, jen připlatíme DPH a zapíšeme řádek pro proclení. Konečně nebudu muset řešit, co mám dělat s balíčkem do 22€, co mezi 22-150€ a co nad 150€. Pokaždé udělám to samé a jenom v případě nad 150€ mi nabídne portál rovnou clo uhradit. Za mě by byl lepší článek Nákupy z Číny se zjednoduší, pane Hovorko. Ale to by samozřejmě neznělo tak úderně a nešokovalo tolik čtenářů.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2021 10:50 | Jacob

Až podepíše vrchní marod, nabyde novela okamžité platnosti?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2021 7:09 | Tomáš Smolík

Jen škodit u mí ti naši kravaťáci...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sedláček

ekonom

Pavel Telička

politik a lobbista

Tomáš Sedláček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services