Nepojištěná auta loni způsobila škodu za 300 milionů

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 22. 4. 2008 | 6 komentářů
Tisíce tuzemských řidičů jezdí bez povinného ručení. Každoročně přitom způsobí několik tisíc nehod, při nichž vznikají čím dál vyšší škody. Doplácí na to ostatní řidiči, z jejichž pojistek se škody hradí, upozorňuje Česká kancelář pojistitelů, která se stará o výplatu těchto škod.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 4. 2008 12:20, Johny

Pokud vím, po viníkovi nehody je pak škoda, kterou způsobil vymáhána. Pokud nedejbože někoho při nehodě zmrzačí, nebo např. vyteče palivo někam do řeky, má nadosmrti o problémy postaráno.

+61
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

28. 4. 2008 16:15 | Věra Tůmová

Dobrý den, podle řady příspěvků vidím, že se v tématu dobře orientujete. A máte pravdu, že je rozdíl zda nepojištěné vozidlo jezdí či nikoli. Zprávy ČKP (viz náš článek http://www.penize.cz/29461-proc-platime-drazsi-povinne-ruceni-) hovoří o mnohem vyšším čísle, někdy až 800 tisících nepojištěných vozidlech. Valnou část z nich pak právě tvoří ty, co už ani třeba neexistují nebo stojí někde zapomenuté. To se týká především starších jednostopých vozidel. Těch 200 až 300 tisíc je jen kvalifikovaný odhad počtu nepojištěných vozidel, které se ale na silnicích pohybují, přesněji to uvést žádná tuzemská instituce nechce. S pozdravem VT
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2008 23:49 | JK

ty zprávy o množství vozidel ale nerozjišují jedno (podle mne podstatné) kritérium - a sice zda to nepojištěné auto jezní nebo třřebas po havárii stojí na špalcích. Domnívám se, že jezdící nepojištěné auto je dost nebezpečné svému okolí, zatímco nebezpečnost nejezdícího nepojištěného auta se limitně blíží nule !
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2008 23:46 | JK

Proč by policie měla kontrolovat doklad o zaplacení ? To je přece interní věcí mezi vámi a pojišťovnou, jim do toho vůbec nic není !!! Jedině by mohli kontrolovat zda máte s pojišťovnou smlouvu podle kartičky nebo podle zelené karty. Ale proč by to dělali ? Co jsem viděl poslední dobou policajty, tak už mají supervybavení přenosnými počítači a zjistit zda máte smlouvu s pojišťovnou uzavřenou nebo ne je daleko spolehlivější přes databázi České kanceláře pojistitelů http://ic.ckp.cz ... Vždyť co si budeme nalhávat, získat prázdnou kartičku a něco do ní načmárat zase není tak velký problém!
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2008 12:20 | Johny

Pokud vím, po viníkovi nehody je pak škoda, kterou způsobil vymáhána. Pokud nedejbože někoho při nehodě zmrzačí, nebo např. vyteče palivo někam do řeky, má nadosmrti o problémy postaráno.
+61
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2008 19:13 | jezevec

Celkem nechápu proč to pojšťovny z garančního fondu PLATÍ. Chápal bych kdyby z něj vylácely nějaké překlenovací financování, a pak nepojištěnéhop viníka stáhli z kůže i s úrokama.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2008 13:34

Jezdím favoritem 15. let každý den a za tu dobu mě kontrolovali policisté na silnici asi 4x. Jen jednou po mě chtěli doklad o zaplaceném pojistném vozidla !!! V těch zbylých 3. případech jsem jim doklad sám nabízel ke kontrole a oni jej ani nechtěli vidět. Nedivím se tedy řidičům neplatičům, že neplatí. Jednou za 15. let si zaplatit pokutu 1.000 Kč a ušetřit při tom 15x2.500 Kč= 37.500 Kč, to je slušný byznys, ne? A to počítám nejlevnější pojistku i s bonusy.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Ondřej Trojan

producent

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services