Máte balíček. Pozor na falešnou poštu, chce kartu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 10. 2020 | 8 komentářů
Nový phishingový útok mířící na české uživatele internetu napodobuje Českou poštu. Součástí podvodného e-mailu je odkaz, který uživatele přesměruje na podvodný web. Upozornila na to společnost Avast.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 10. 2020 7:48, HonzaV

Ono celý neštěstí je v tom, že lidi používají technologie, o kterých nevědí jak fungují. Já vím, že to dneska asi jinak nejde. Ale pořád považuju za výhodu, když si umím prohlédnout zdrojový text mailu, poznám, jaká je skutečná adresa odesílatele, vidím, že link vede na jinou adresu než jaká je v textu (někdy je to dáno jedinečným URL aby firma věděla, kdo jí tam kliknul, jindy je to na první pohled jasná levá) atd. U těch novějších služeb už jsem taky v koncích. A bude hůř :)

Zobrazit celé vlákno

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

28. 11. 2020 23:51 | Domi

Ono je to těžké,když zrovna shodou okolností očekáváte balík s oblečením z Frankfurtu,který se zdržel.Staci kdyz se sejdou dva faktory a jste tam ani nemrknete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2020 16:57 | Iva

Také mi přišel přesně tento podivný mail, se stejnými ůdaji. Hned mi zarazila ta divná částka za clo!! Hned šel do spamu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 11. 2020 9:45 | Eva

tento email již přišel celkem 2x pozor na to Vážený zákazníku Balíček nebylo možné doručit 03.11.2020, protože nebylo zaplaceno žádné clo (1,10 CZK). Následuj instrukce
Datum odeslání: 05.10.2020 - 06.10.2020 Cena poštovného: WS-9543526623 Celkem k zaplacení: 1,10 CZK Příjemce: Pošta Online
Odeslání zásilky potvrdíte kliknutím sem Až vaše zásilka dorazí na domácí adresu, obdržíte e-mail nebo SMS. Na odebrání balíčku máte 8 dní od data nasazení. V době návratu budete požádáni o ID.
Chcete-li získat více služeb, sledujte svou zásilku kliknutím sem Příjemný den, Vaše Česká pošta
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2020 12:44

Citace - HonzaV / 17.10.2020 07:48

... považuju za výhodu, když si umím prohlédnout zdrojový text mailu, poznám, jaká je skutečná adresa odesílatele, ...

A to poznáte přesně jak? Protože odeslat e-mail může i člověk, který žádnou e-mailovou adresu nemá :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2020 12:51 | PepaJa

Ono by mělo být už podezřelé to, že mám (údajně) na poště nějaký balíček, o kterém nic nevím. Navíc je dobré aspoň tušit, že mail je něco jako reklamní leták hozený do schránky - když nevím, co to je, nezajímá mne to nebo si nejsem jistý, tak to zahazuji. Zkrátka mail (a reakce na něj) je jako zakřičet z okna. Kdyby si tohle lidé uvědomili, snad by si dobře rozmysleli, co napíší do mailu nebo na co kliknou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2020 7:48 | HonzaV

Ono celý neštěstí je v tom, že lidi používají technologie, o kterých nevědí jak fungují. Já vím, že to dneska asi jinak nejde. Ale pořád považuju za výhodu, když si umím prohlédnout zdrojový text mailu, poznám, jaká je skutečná adresa odesílatele, vidím, že link vede na jinou adresu než jaká je v textu (někdy je to dáno jedinečným URL aby firma věděla, kdo jí tam kliknul, jindy je to na první pohled jasná levá) atd. U těch novějších služeb už jsem taky v koncích. A bude hůř :)
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2020 7:38 | vodovod

Už jsem měla v mejlech rovněž tyto pokusy od ,,České pošty" . Pokud někdo skočí na takový špek, pak by měl mít zakázáno používat internet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2020 13:34 | Pag

Pro takovéto podvodníky je nutné zavést zvláštní kategorii trestů, např. čtvrcení zaživa vysílané veřejnoprávní televizí v hlavním vysílacím čase. Zaručuji, že podobné případy podvodů rychle vymizí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Matějček

podnikatel, Miton

Václav Klaus

politik

Tomáš Matějček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services