Šance na únik z dluhové pasti: Milostivé léto i konec marných exekucí

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 31. 8. 2020 | 14 komentářů
Poslanci chystají další úlevy pro dlužníky. V září budou jednat o změnách v exekucích a oddlužení, které by mohly pomoct stovkám tisíc lidí. Rozhodovat mají i o takzvané teritorialitě.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 8. 2020 10:18

Co je podle vás nemorální úrok? Jaké procento p.a. a p.m.?

Zobrazit celé vlákno

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

8. 6. 2021 23:52 | BOGGITEL LLC

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.c om
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2020 19:23 | Silvia

Exekuce jsou šílenost a pomoc lidem je na místě, ale spíš by se měla šířit finanční gramotnost a lépe lidi informovat a provádět splácením a když už někdo naseká dluhy, tak ať přijme zodpovědnost. Je tady taky možnost zpětného odkupu nemovitosti a nějakou dobu bydlet ve vlastním, ale nemovitost nevlastnit https://zachrannasit.cz/zpetny-odkup/. Hnus jsou zadlužené děti, které k tomu přišli opravdu jako slepý k houslím :(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2020 11:07 | Snow

Ano a kdysi taky existovalo vězení pro podvodníky kteří nevyplaceli mzdy zaměstnancům, v zahraničí třeba takovým lidem zruší firmu a donutí je zaplatit co měli . U nás je spousta lidí co se do té situace dostala právě diky tomu že jim někdo nezaplatil jak měl a mezi ně patřím i já . Když jsem se obrátil na inspektorát práce tak ten nehnul ani brvou ..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2020 8:22 | Aleš

Protože lide maji platit miliony,aniz by jsi půjčili korunu.90% neni ani z půjček,ale z nezaplacených faktur,poplatků,jízdného MHD apod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2020 1:27 | kundra

ty ubozaku bezcennej
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2020 1:26 | klasek

porad dokola stekajici tupci, je nekde receno, ze by se odpoustely jistiny? neni, ty by jako dluh stale zustavaly, idiote
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2020 0:10 | Jiří

Takže když si vezmu celou situaci kolem dlužníků a exekucí, tak mi z toho vyplývá jedno - kdejaký šmejd a podvodník klidně můžu nasekat dluhy a věřiteli se smát do ksichtu, protože když ten šmejd "oficiálně" nemá žádný majetek, tak dlužník i exekutor ostrouhají a šmejd nakonec z dluhu věřiteli nezaplatím ani korunu. Kdysi existovalo vězení pro dlužníky. Proč dnes nic takového neexistuje???!!! Nebudeš platit? Tož se půjdeš posadit za katr. Myslím, že dlužníci by pak najednou z ničeho nic peníze na vrácení dluhu nějakým zázrakem našli. V našem !právním" státě mají hajzli, podovodníci a zločinci větší práva než oběti a poškození!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2020 16:12 | deprese

A taky si mají zjistit informace v registru dlužníku, než něco půjčují...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2020 16:10 | deprese

Poskytovatel služeb si má prověřit bonitu klienta nebo chtít zástavu. Případně mít pojištění.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2020 16:09 | deprese

Nikdo, vy pak půjdete taky do exekuce a jediný, kdo na tom vydělá bude soud a exekutor. :D
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2020 10:18

Co je podle vás nemorální úrok? Jaké procento p.a. a p.m.?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2020 10:17

Za mne je to ok. Sám riskujete, že půjčujete člověku, kterého jste ani neviděl. Podstoupené riziko si musíte ocenit vy, jestli se vám to vyplatí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2020 9:27 | moje jméno

Mám dotaz ze druhé strany. Pokud formou P2P lidem půjčím (naprosto legálně s využitím společnosti pod kontrolou ČNB) a oni jsou vzápětí soudem oddluženi, kdo bude kompenzovat ztrátu mě? Kolik si budu moct odečíst ze základu daně já? Proč bude v tomto případě škodný přímý věřitel? Domnívám se, že toto je skoro napadnutelné u ústavního soudu. Jen mít odvahu a dostatek financí..... Za mne je to lumpárna!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2020 8:59 | Ordner

To se to rozhoduje o cizích penězích. Zatstavit tak maximálně exekuce z lichvářských půjček s nemorálním úrokem. Ale jinak se dluhy musí platit. Třeba nezaplacený nájem, jízdné a jiné požité a spotřebované požitky bez pardonu. Jak k tomu přijdou ti poskytovatelé těchto služeb? Chápu že poslanec bez odpovědnosti to nepochopí ale ti poskytovatelé ty peníze museli taky někde vzít. A kdo neumí počítat nemá půjčku vůbec dostat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Janeček

producent a podnikatel

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

František Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
David Eder
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services