Maláčová představí změny v důchodech nejdříve v lednu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 12. 2019 | 20 komentářů
Jak by se měly změnit důchody podle ministryně práce Jany Maláčové se letos už nedozvíme. Maláčová sice na podzim řekla, že návrhy představí v adventním čase, nakonec se tak ale nestane. S návrhy ministryně přijde nejprve na začátku příštího roku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 12. 2019 16:40

Nelíbí se mi protože lidé pracují celý život pak dostanou jem almužnu

+76
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 20 komentářů)

21. 1. 2020 15:48 | Vladka

Proč neni stanoven vyměřovací zaklad na důchod pro osoby,ktere pečují o osobu blizkou. Zapocitavaji se pouze roky. Nad tim by se mela vlada taky zamyslet
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2019 19:48 | jana

Ano tato Vlada je knicemu,,,Mel by tento narod stavkovat…..je to neunosne co predvadi… ted kdyz si sobe pridali sta ticice,,tak je kasa prazdna a proto aby ji naplnily tak zvedaji DANE aby si zase pristi rok zase pridali mysli jen na sebe a ne na tento narod…..misto aby potporily rodiny a duchodce...NARODE- povstante a drzte spolu...je to Vase budoucnost..Co provedou pristi rok?????ty almuzny jsou k nicemu ...kdyz se vsechno zdrazuje a jeste zvednou dane...hanba teto vlade
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2019 14:43 | kalich

Žádné překvapení. Již od počátku co vznikla DK a v čele Nerudová+ Maláčová a s nimi zástupci všech stran a hnutí z PS včetně nějakých ubohých ekonomů bylo jasné,že výsledek bude jen nová motanina,která nebude řešit skutečnou DR!!! Patřím k těm,co nespoléhají na stát a DR jsem zvládl sám bez státu. Stačilo mi na základě úspěšného podnikání (5 let) vytvořit vlastní dividendové portfolio,které mi nese roční výnosy větší než je průměrný důchod! V rámci finanční gramotnosti,hlavně ti co nechávají dlouhodobě hnít větší obnosy v bance na mizerný úrok by si měli nastudovat pojmy rentiér a frugalista!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2019 12:12 | karosa 22

45 LET JSEM JEZDIL AUTOBUSEM BEZ JEDINE NEHODY A PROC BI AUTOBUSACI nemeli take mit moznost zarazeni do teto kategorie at si to kazdy skusi
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2019 12:08 | karosa 22

manzelka ma tri deti po nekolika operacich ji dali snizenou pracovni schopnost nini ma duchod 5200 KC TO JE OSTUDA
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 19:28 | Helena

Maminka ma duchod 5 700 to neni ani na najem a dřela v družstvu je to hamba přidava se těm co maj velkej duchod a take měla tři děti dřive byli male platy a nic stim nedělate je to hamba
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 12:14 | Jarda

Nejhorsi narod jsou cesi nechaj si vse libit!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 10:40 | Petr

Jelikož v tomto státu nevěřím politikům ani pozdrav tak si spořím na důchod velmi usilovně.Chci jít do důchodu aspoň s 3 miliony na kontě.Proč však tito zkur...politici+ČNB znehodnocuje lidem úspory.Pořád politici křičí,že si máme šetřit na důchod.Potom slyším jenom znehodnocování úspor.To si mám spořit jako ve Švýcarsku nebo kur...kde?????
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 10:18 | Alena Folvarčná

...dobrý den,je mi 68 let...mám odpracovano 45 let. Byla jsem půl roku na mateřské dovolené a pobírala s porovnaním s dnešnimi částkami velmi malý příspěvek.Podivují se vyjadření, p. Malačove i v pořadu p. Jílkové, že je ponižující žít za tak malou minimalní mzdu. A co Ti ubozí důchodci, kteři mají 8000kč...někteři, ještě mín. Zajímalo by mně, jak toto by nazvaly. Děkují
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 9:28 | jenicek54

at nám vrátí původních 58% a budeme na tom mnohem líp. rozkradené peníze na důchody at požadují po bývalých vládách
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 9:07

Raději bys měl mlčet! Až to zákusky,tak pak tady měl pantem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2019 8:57 | Bob

Jelikoý jsem důchodce, pochopitelně rád obdržím valorizaci, ale přiznejme si, že kdyby jich nebylo, tak by přisoučasných cenách potravin, bytů, léků by zřejmě již nebylo samostatně žijících důchodcu. Prostě by padli hladem. Lednová valorizace je již utracena v dnešních cenách. Pokud nejste důchodce a nezakoušíte tu slast, tak sna s prominutím raději mlčte
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2019 7:05 | Zdeněk

Myslí jen na sebe a potom na důchodce
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 7:04 | Libuse

Proc se nezapocitavaji i mesice odpracovane , proc jen cele roky ? Socialni i zdravotni se odvede ale nepocita se do vypoctu duchodu.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2019 4:45

Co pořád kecate. To co důchodci dostali za této vlády to odzadne jiné nedostali, spamatujtese, nebo chcete ať nam zase vládnou ti zloději z ODS
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 18:02 | Josef z Plzně

Tato vláda by to mohla prosadit, ale to by musela mít inteligentní opozici a ne opozici čím hůře , tím lépe !
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 17:49 | jana

Porad neco meni… A kdyz jde o duchody jenom se dohaduji Kolik pridat a tak pridaji almuznu a krici ze nemaji NATO penize ,,,,Ale sobe Vlada hned prida Tisice a NATO penize najdou hned a nedohaduji se,,,,Ostuda statu !!!!! Proc oni berou 150000.-a vice a nevistaci a stale si pridavaji bez remcani?????? Ja mam duchod 8400.- amusim stim Vyzit,,,,,, Mit jejich plat to bych jeste pomohla tem co to potrebuji
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 16:44 | Sam Moravský nezávislý komentátor

Ten Hovorka je od té Hovorkové? Možná ne , ale tlachá stejně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 16:43 | patrik

proč jste to zrušíli po revoluci,jen proto že to zavedli komuniste?A ted se k tomu vracíte?Za tech skoro třicet let kolik lidi jste okradli?A to jsem na komunisty nadaval,omlouvam se.že se nestydíte!!!!
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 16:40

Nelíbí se mi protože lidé pracují celý život pak dostanou jem almužnu
+76
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Čermák

žurnalista

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Miloš Čermák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services