Žluté autobusy bez stevardů. Změny se nebojte, uklidňuje RegioJet

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 29. 7. 2019 | 19 komentářů
RegioJet v těchto týdnech postupně ruší svou velkou výhodu, která mu kdysi (ještě pod názvem Student Agency) pomohla k ovládnutí dálkové autobusové dopravy v Česku. A která mu poslední dva roky pomáhala zvládat boj s nadnárodním dravcem – zelenými autobusy Flixbusu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 7. 2019 9:37, buřt

Hm hlavně to noviny a časopisy si bude cestující moc vzít sám ze stojanu u dveří, ani náhodou když nebudete mezi prvními cestujícími...
Praxe je taková že většinou cestující (co jede ještě za snížené jízdné) si nabere balík novin který strčí nepozorovaně do tašky když si jde sednout a potom se ještě párkrát zvedne a dojde si pro jeden dva blesky, mladou frontu, lidovky apod. Co s tím dělá je jasné - nosí to do stánku tabákem za půlku, nebo to prodá sám, co neprodá doma štosuje a když je toho hodně (pokud když jezdí každý den autobusem sem a tam) to odveze so sběrny. Takhle si normálně přivydělávají vychytralci .Bohužel tohle většinou to vidím každou cestu jak si každý bere více novin a časopisů. Pak se nedivte ze na ostatní nezbyde. To když byla nějaká hra trhni s Bleskem, vše to bylo utrhané jak hledali výhry....No nic na novinách nebazíruju ale ta vychcanost lidí mi vadí.

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

9. 2. 2020 17:37 | Pan Pravda

Máš prima kamarády
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2019 8:59 | Anna Nedorostová

P:S: Omlouvám se za nespravnou gramatiku,chybny pravopis a překlepy,děkuji za pochopení A.Nedorostová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2019 8:15 | Anna Nedorostová

Předem meho nazoru všechny účastníky diskuse zdravím a muj nazor s dotazy směřuji přímo k ředitelce dopravních spojů REGIOJET a ptám se paní IVANO KAŠICKÁ: Vy jste někdy obsluhovala na palubě vašich spojů? Nebo jste zcela obyčejně jela vaší nabízenou dopravou bez umyslu namatkové kontroli ridičů či stevardek-dů a chtěla byt brana jen jako obycejny clovek a i tak nahlížet na služby a profesionalitu kterou vam behem jizdy dany obsluhujici personal paluby busu ci vlaku nabizi.Ano stane se že ne kazdy muže byt tak perfektní jako personal na mezinarodnich spojich nebo se pro tuto praci proste nehodi.Jeli nastaven nejaky standard tak se musime pro prestiz a prosperitu drzet,ale pokud se z techto danych pozadavku pro splneni standartu,stane buzerace coz se u vas asi tak deje ,tak uz jen tim sami jako vedeni nesplnujete ty podminky pro udrzeni prestize a toho co lide na vas ocenuji.Zenejaky pitomec jen tak z nudy napise kritiku nebo ze se mu zrovna nedarilo v praci tak napise spatny posudek.Znate vubec lidi jaci jsou sobecti a bezohledni.ze si reknou stejne ty dotaznicky nikdo necte tak rtam napisu co chci nebo tak ona mi neda svuj telefon trak ji napisu spatny posudek.Já s vaší společností cestuji od svích 16ti let.za par tydnu mi bude 29 a Nikdy se mi nestalo že bych byla s obsluhou autobusu nespokojena.Naopak vždy jsem obdivovala personal na palube,protože prace s lidi je predevsim velmi psychycky narocna,a s udrženim profesionality vami nastavene latky jsou vsichni co chodili ci chodi povasich palubach dle meho nazoru JEDINE UCTYHODNI A PATRI PREDEVSIM JIM STEVAEDUM A RIDICUM VESKERY OBDIV,CHVALA A HLAVNE UZNANÍ.Protože bez nich by vaše společnost nikdy nedosahla takoveho uspechu ,prave diky jejich vykonane praci a servisu ktery po celou dobu cesty vykonavali si lide oblibili vasi spolecnost a vy ted takto chabou vymluvou pro mě až SMĚŠNOU A LŽIVOU se jich chcete zbavit.Jen proto že už jste vic než zabehli a jste jen dvě spolčnosti co spolu konkurujete vy a flexi bus,tak vite že lidi zustanou tam kde jsou zvykli,ale proč tedy zbytečně platit lidi když pak můžete mát víc pro sebe že.Díky tomuto personalu jste dosahli takove popularity a klienteli,protože bylo o lidi postarano a vy reknete že nesplnuji naroky.JSTE SMĚSNA zkuste to sama a já se ráda spojem ve kterem zaujmete pozici stevardky rada svezu a zhodnotim vás,a rovnou si to nahodte na tydeni sichtu vytizenou jako vas personal a pak se svezu na konci tydne,ale myslim že to už byste byla davno zpatky v kancelaři,protože byste to nevydržela .hanite ty kteří zvás udělali to co jste .A Pokud jsou aspon trochu parta stavkujte i sridici chtejte zpatky sve naroky na praci.jste tym tak jako tym fungujte i proti buzeraci vedeni bez vas nejsou nic vsechny vas nemuzou vyhodit kdo by to jak odridil.TAKZeE PROC MAJ RIDICI DELAT PRACI STEVARDU ONI MAJ SVOU PRACI DOST ODPOVEDNOU A NAROCNOU VZDY JSTE JEZDILI V TYMU,TAK ZA TIM STUJTE A RADA VAS PRIJDU PODPORIT.Mimo to.ZE kdyz se cokoli delo behem cesty tak autobus jel stevard to resil,ci se mohlo klidne ridici delat zle stevard mohl zasahnout a pomoci ,ci nekdo z cestujicich jen zzvonil a pri pokracovani jizdy kdy ridic ridil,postizeny cestujici svou nevolnosti byl na svem miste a stevard mu byl k dispozici,to je malo zasluzne a nutne,kdyz je vam zle nemate silu k ridici dojit ,ci neoslovite nekoho vedle vas ,protože nemusi byt cech a nebo si vas nemusi nikdo ani tak v dnesni dobe z jinych cestujich vsimnoutt.Ale stevard je tu pro vas.a Myslim ze i z bezpečnosti hromadneho dalkoveho prepravovani osob i vnitrostanich spoju jsou dva clenové posadky víc nežvyhodou troufám si říct že JE TO NUTNOSTÍ! Tak doufám že mi na to odpovíte paní ředitelko s pozdravem Hezkého Dne A.Nedorostová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2019 23:12 | David

Oni se nevykaslali. Ale kdyz neni dostatek personalu tak ten steward/ka neni. A muzem si myslet svoje proc se ti studenti na tuhle praci nehrnou. Jestli to jsou penize nebo incident s cestujicima a nebo stiznost kterou cestujici odeslal v hodnoceni. Ten cestujici muze lhat a vymyslet si neco co nebyla pravda. Steward prisel o penize protoze v takovem pripade plati nas zakaznik nas pan. Nikdo neresi jestli to byla pravda. A co jsem slysel postihy byli docela vysoke. A pak se pokrytecky divite proc stewardi zmizeli. Ty lidi nejsou nevycerpatelni. A studaci si to mezi sebou reknou. Nikdy jsem neslysel ze by nekdo nadaval na to ze by prace byla spatna. Ale nechat si srat na hlavu od snoba si tihle nemusi nechat libit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2019 22:58 | PAVEL

Bohuzel nezbyva nez souhlasit. Jakmile je neco "zdarma" tak si muzu nabrat.Si vsimnete ze tohle se deje i v obchodech. Zakaznik si natrha 20 sacku. Potrebuje jen jeden a nebo dva. Ale zbytek pouzije doma. Ja rikam ze ti co takhle kradou pytliky tak ma psa a pouzivaj to na uklid psich exkrementu. To uz jsou ty lidi fakt takovy socani ze si nemuzou dovolit koupit roli pytliku!?! Clovek je schopen koupit mobil za 30tisic. Ale 25 kc za pytliky je pro nej draha zalezitost. Ale predstava ze by ridic mel pred busem mit stojan aby vydaval tisk je trochu nerealne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2019 12:52 | Tomas

Konečně nikdo nebude otravovat se sluchátkama a novinama. Těšil jsem se, jak to zavedli ve vlacích, jenže v tom jednom vagonu jsou šílené sedačky, takže se to nedá vydržet. V buse se má sedět a ne trajdat sem a tam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2019 10:20 | Magda

Čus bus!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 21:29 | Pavel

Jasne. Tak to je. Slibi modre z nebe a pak par hodin predem reknou Sorry jako. Pocjopil jsem ze Flix Bus se chova stejne, ale je levnejsi. Tudiz jezdim s nim.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 15:43 | Tomáš

Den před odjezdem (linka Český Krumlov - Praha) vám napíšou, že z organizačních důvodů, nebude přítomen srevard/ka. Takže na vnitrostátní se vykašlali úplně.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2019 19:54 | Monika

Jasně, tam je kvalitní a rychlé vlakové spojení, dobré vagony atd. Teda vlastně... Aha, tak to jsou Pardubice.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 7. 2019 19:38

Jezdit Praha Hradec autobusem nemá smysl. To pochopil i ŽLUTOZMRD
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 7. 2019 19:37 | Pavel

RegioJet prý je prestižní zaměstnavatel ????????
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2019 9:12 | Veronika

No, tak o SA jsem ztratila iluze už dávno. Jezdila jsem často z HK do Prahy a zpět. Nejdříve bez jakéhokoliv aviza najednou zkrouhli počet jízd (to bylo překvápko, když jsem si chtěla koupit jízdenku - napsala jsem mailem p. řediteli - odpověděl mluvčí či kdo, že informovali na nějakém webovém zpravodaji HK, o kterém jsem do té doby neměla ani ponětí), až nakonec vypustili trasu Praha - HK úplně. Asi se pan Jančura vydal z peněz předvolební podporou panu Babišovi.... Byznys je holt byznys.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2019 2:14 | Alena

Jela Jsem jednou z Prahy do Kolina nad Rýnem a taky naposled,Autobus plny,zachod plny,musela Jsem upozornit stevardku aby nekde zastavili na wc,malo mista na nohy proste Horror
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2019 23:48 | cincinnata

... časopisy nejsou s aktuálním datumem ... chytráku, jezdím s nimi od začátku ... nyní více využívám vlak, kafe si dám doma si uvařím takové jaké mi vyhovuje ... pokud ti vadí lidé , tak buď doma ...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2019 13:51 | Deer

Žluté autobusy nepřepravují stojící cestující ne kvůli místenkám, ale proto, že jde o vozy, v nichž je přeprava stojících zakázána (v technickém průkazu je 0 míst pro stojící). V moderních dálkových autobusech je to standard, případná přeprava stojících je dobrovolné riziko řidiče, které v západní Evropě policie odměňuje vysokými pokutami.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2019 13:18 | Investor

Tak to hodně vydělá když se novinový papír vykupuje za 2 Kč kilo to se vyplatí :-D
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2019 9:42 | Majka

Znám lidi, co pojedou s prázdnou termoskou, kterou si během cesty postupně naplní (přes ty kelímky) zásobou kafe na zbytek dne :)
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2019 9:37 | buřt

Hm hlavně to noviny a časopisy si bude cestující moc vzít sám ze stojanu u dveří, ani náhodou když nebudete mezi prvními cestujícími... Praxe je taková že většinou cestující (co jede ještě za snížené jízdné) si nabere balík novin který strčí nepozorovaně do tašky když si jde sednout a potom se ještě párkrát zvedne a dojde si pro jeden dva blesky, mladou frontu, lidovky apod. Co s tím dělá je jasné - nosí to do stánku tabákem za půlku, nebo to prodá sám, co neprodá doma štosuje a když je toho hodně (pokud když jezdí každý den autobusem sem a tam) to odveze so sběrny. Takhle si normálně přivydělávají vychytralci .Bohužel tohle většinou to vidím každou cestu jak si každý bere více novin a časopisů. Pak se nedivte ze na ostatní nezbyde. To když byla nějaká hra trhni s Bleskem, vše to bylo utrhané jak hledali výhry....No nic na novinách nebazíruju ale ta vychcanost lidí mi vadí.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jakubec

podnikatel, Servis Climax

Miroslava Němcová

politička

Miroslav Jakubec
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services