Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pošta má novou konkurenci. Balík přes Zásilkovnu už pošle kdokoliv

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 23. 4. 2019 | 11 komentářů
Dosud mohly Zásilkovnu využívat hlavně e-shopy, od 24. dubna se otevírá každému. Poslání balíku má být jednodušší i levnější než s Českou poštou.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 4. 2019 12:57, SpookY

Není pravda, že by Zásilkovna doteď nebyla pro fyzické osoby. Jen to rozhraní je "přívětivější" spíše pro podnikatele a eshopy.

Zrovna minulý týden jsem s ní posílal balíček na dobírku, jako fyzická osoba, cena 78,-Kč se vším všudy. A není to poprvé, všechno co jen jde, tak už posílám přes ni.

Zaregistrujete se, zadáte nový balík, vyberete výdejnu, uvedete telefon a mail na adresáta, vytisknete si štítek s čárovým kódem, ten nalepíte na balíček a balíček hodíte na nejbližší pobočku... bez čekání ve frontách a otrávené báby za okýnkem.

Adresátovi dojde SMS a/nebo mail, balíček si vyzvedne a hotovo. Rychlost dodání? Skvělá, VŽDY TO STIHLI DO DRUHÉHO PRACOVNÍHO DNE!!!

Nic neplatíte při předání balíčku na pobočku. Pošlou Vám dodatečně fakturu. A pokud posíláte na dobírku, tak Vám vrátí peníze vzájemným zápočtem (dobírka mínus poštovné).

Můžu po několika zásilkách za poslední více jak půlrok Zásilkovnu jen doporučit. K čertu s Českou Poštou :-(

Když už musím nějakým nedopatřením na Poštu, tak si tam provokačně pobrukuji písničku "Rád chodím na poštu" od Pokáče. :-D

Reagovat

+34
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

23. 4. 2019 12:01 | jajey

českou poštu leda privatizovat, dělají si co chtějí a z lidí jen blbce. odměny berou papaláši zvesela dále. posílám raději přes zásilkovou službu, k objednání zvolím případně jiný eshop i když to vyjde dráž..zásilkovna je super a když je možnost neváhám..česká pošta je zlo
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2019 12:37 | Mirek

To je hezké, zdravá konkurence je ku prospěchu, ale jsem vozíčkář a potrebuji doručovat na adresu. Polovicni služby jsou na nic.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2019 12:37 | Karel

Konečně je tu alternativa, Českou poštu buď privatizovat nebo zrušit. Služba otřesná a ještě to stát/ občané dotují.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2019 12:49 | Pan Jan

Tak Zásilkovna prý brzo začne doručovat i na adresu. Narozdíl od pošty :)
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 23. 04. 2019 12:37)

23. 4. 2019 12:57 | SpookY

Není pravda, že by Zásilkovna doteď nebyla pro fyzické osoby. Jen to rozhraní je "přívětivější" spíše pro podnikatele a eshopy.
Zrovna minulý týden jsem s ní posílal balíček na dobírku, jako fyzická osoba, cena 78,-Kč se vším všudy. A není to poprvé, všechno co jen jde, tak už posílám přes ni.
Zaregistrujete se, zadáte nový balík, vyberete výdejnu, uvedete telefon a mail na adresáta, vytisknete si štítek s čárovým kódem, ten nalepíte na balíček a balíček hodíte na nejbližší pobočku... bez čekání ve frontách a otrávené báby za okýnkem.
Adresátovi dojde SMS a/nebo mail, balíček si vyzvedne a hotovo. Rychlost dodání? Skvělá, VŽDY TO STIHLI DO DRUHÉHO PRACOVNÍHO DNE!!!
Nic neplatíte při předání balíčku na pobočku. Pošlou Vám dodatečně fakturu. A pokud posíláte na dobírku, tak Vám vrátí peníze vzájemným zápočtem (dobírka mínus poštovné).
Můžu po několika zásilkách za poslední více jak půlrok Zásilkovnu jen doporučit. K čertu s Českou Poštou :-(
Když už musím nějakým nedopatřením na Poštu, tak si tam provokačně pobrukuji písničku "Rád chodím na poštu" od Pokáče. :-D
Reagovat | Citovat

+34
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2019 18:07 | Rattus Ratus

Nase posta nekolik mesicu proste nedorucovala. Ale ne, ze by neprivezli balik, s tim se clovek nejak smiri - v miste, kde jsem predtim bydlel 7 let neprivezli balik nikdy a po par dnech hodili do schranky dryhou vyzvu k vyzvednuti. Nicmene nase posta to dotahla k dokonalosti - nevhodili do schranky ani tu vyzvu, takze pokud clovek nemel trasovaci cislo a nevedel o tehle zmene, tak nemel sanci si pro balik ani dojit protoze netusil, ze tam nejaky ma.
Posta ma sluzby na ranu pesti do ksichtu. Potrebuji konkurenci jako sul a jsem moc rad, ze po nekolikanasobnem zdrazovani posty konkurence konecne prisla.
Kdyz to eshop nabizi, objednavam vzdy radsi do zasilkovny, nez na postu a nikdy jsem s nim inemel jediny problem - narozdil od posty, PPL (o doruceni se nepokusi a nechaji to ve vydejne, pokud to ovsem odesilatel neoznacil jako firemni balik, pak neudelani ani to) a PPL Sprint (kteri pred sesti lety nemohli nechat zasilku na depu PPL - pry to je jina firma).
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 23. 04. 2019 12:37)

23. 4. 2019 18:30 | Ramesse II.

Hm, tak to je hezké - cenový rozdíl 14 Kč mě až tak netrápí, balík posílám tak 2x ročně, ale že se zde nemusí vyplňovat ty formuláře jako na berňáku, to je dobrá zpráva a určitě toho využiji :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2019 18:34 | Radek

Rozdil 24 Kč
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ramesse II. 23. 04. 2019 18:30)

24. 4. 2019 6:39

Online elektronické podání balíku už spustila i pošta. Něco děsného. Oproti zásilkovně je to nedodělané a debilní. Až na přepážce ručně zařazují balík do kategorie a pošlou ho, jak se jim zlíbí. Místo do ruky obyčejným balíkem bez pojištění.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ramesse II. 23. 04. 2019 18:30)

27. 4. 2019 7:14 | Miroslav

Poslední dobou jsem měl s poštou jenom problémy. Když je jiná možnost poštu nevolíme.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

30. 4. 2019 7:43 | Lukáš

Děkuji za příspěvky, zrovna řeším s kým posílat balíky.S poštou už ani za nic, vůbec nepřeháním, když řeknu, že mi 70procent balíků nedoručí vůbec nebo s problémy.Například dvě poslední zásilky.Místo do práce vezou domů, na zadanou změnu doručení nebwrou ohled.Když se konečně provolám až k doručovateli a slíbí, že balík nechá na poště, hledám jej tam marně. Až další den. Nyní zas dle sledování zásilky je poslaný balík u adresáta a on mi píše , kdy už to pošlu, že na věc čeká.Velice mě také zaujalo, když paní na poště balík změřila a řekla 465,-Kč.Když jsem ji upozornil, že to je na Slovensko, tak jej zvážila a najednou to bylo za 280,- Kč.Tedy do sousední obce v ČR 2X dráž než 600km někam na Slovensko!!!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 301 129 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace postele
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, přibližně před rokem jsme u nás v Polici nad Metují v obchodě s nábytkem kupovali začalouněnou manželskou postel. Postel je ještě v záruce. Jde nám o to, že po roce používání jsou matrace proležené,... více

Spotřebitelská poradna

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #8 Epilepsie

Zdravím z noční. #8 Epilepsie

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Patnáct let Světozoru, patnáct ikonických filmů

Patnáct let Světozoru, patnáct ikonických filmů

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry. Od 24. do...více

„Holky nejsou vtipný. Můj humor je prý mužský.“

„Holky nejsou vtipný. Můj humor je prý mužský.“

Pavla Horáková je typ ženy, kterou zachycují filmová dramata. Ve fiktivním scénáři by...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivan Langer

politik a podnikatel

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
3,13 %

z 32 duelů
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
63,64 %

z 22 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK