Pošta má novou konkurenci. Balík přes Zásilkovnu už pošle kdokoliv

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 23. 4. 2019 | 21 komentářů
Dosud mohly Zásilkovnu využívat hlavně e-shopy, od 24. dubna se otevírá každému. Poslání balíku má být jednodušší i levnější než s Českou poštou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 4. 2019 12:57, SpookY

Není pravda, že by Zásilkovna doteď nebyla pro fyzické osoby. Jen to rozhraní je "přívětivější" spíše pro podnikatele a eshopy.

Zrovna minulý týden jsem s ní posílal balíček na dobírku, jako fyzická osoba, cena 78,-Kč se vším všudy. A není to poprvé, všechno co jen jde, tak už posílám přes ni.

Zaregistrujete se, zadáte nový balík, vyberete výdejnu, uvedete telefon a mail na adresáta, vytisknete si štítek s čárovým kódem, ten nalepíte na balíček a balíček hodíte na nejbližší pobočku... bez čekání ve frontách a otrávené báby za okýnkem.

Adresátovi dojde SMS a/nebo mail, balíček si vyzvedne a hotovo. Rychlost dodání? Skvělá, VŽDY TO STIHLI DO DRUHÉHO PRACOVNÍHO DNE!!!

Nic neplatíte při předání balíčku na pobočku. Pošlou Vám dodatečně fakturu. A pokud posíláte na dobírku, tak Vám vrátí peníze vzájemným zápočtem (dobírka mínus poštovné).

Můžu po několika zásilkách za poslední více jak půlrok Zásilkovnu jen doporučit. K čertu s Českou Poštou :-(

Když už musím nějakým nedopatřením na Poštu, tak si tam provokačně pobrukuji písničku "Rád chodím na poštu" od Pokáče. :-D

+57
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

24. 8. 2021 8:13 | Alimary

Je paráda, že roste konkurence pošty... Služby jsou levnější a rychlejší.. https://www.rexter.cz/rubriky/navody/jak-odeslat-zasilku-pres-zasilkovnu-a-kolik-to-stoji_1036.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2021 17:59 | Radmila M.

Prosím, když chci poslat balíček do Rakouska a já nevím, zda a kde mají výdejní místo, nejde to doručit rovnou domu příjemci?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2020 14:21 | ROMAN

Zásilkovna je bohužel pro mě, jako zákazníka, zatím ta nejhorší služba se kterou jsem se setkal. Poslední 4 zásilky, přestože nejbližší místo mám daleko 400 m, byly uloženy v různých částech města. Jedna 20 km daleko, další 30 km ... Než jsem vše našel najezdil jsem 148 km po městě a ztrávil s tím 7 hodin. Nehledě na to, že jednu jsem musel nechat vrátit, neboť to bylo v nějakém kiosku, kde nedělali o výkendu. Vstávám do práce ráno ve tři a přijíždím v osm večer. Celá zásilkovna je nějaká levota. Z jejich info: Zásilkovna je logistickým partnerem... není schopna s partnerem komunikovat? Stav zásilky: Očekáváme dodání obchodem.... To není schopna dát možnost určit odběrové místo? V době počítačů, automatických systémů, databází. Stejně do těch odběrových míst jezdí. Možná, že majitelé tyto možnosti neznají. Na e-mail neodpovídají. Reklamace není možná. Takže za mě a řadu lidí které znám - humus služba. To si raději připlatím za bezproblémovou dopravu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2020 17:34 | Zásilkov.cz

Seznam veškerých výdejních míst Zásilkovny včetně jejich hodnocení naleznete na https://www.zasilkov.cz/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2020 12:09 | katerina

Já jí taky využívám ještě aby byla možnost poslat dopis do výšky 5 cm a velikosti A4 přes zásilkovnu za 35 kč a už na poštu nemusím vůbec to by bylo fajn
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2020 20:07

Bohužel se nedá se všemi telefony zaregistrovat,což je škoda.Potom je nejlevnější DPD.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2020 20:02

Na poštu až v krajním případě
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2020 20:00

Telefonem Microsoft to nelze
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 12. 2019 11:21 | OTA

A JEŠTĚ LEVNĚJŠÍ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 7. 2019 15:47 | Marcy key

Dobrý den kde mám vytisknout štítek na balík který budu posílat přes zásilkovnu dekuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2019 7:43 | Lukáš

Děkuji za příspěvky, zrovna řeším s kým posílat balíky.S poštou už ani za nic, vůbec nepřeháním, když řeknu, že mi 70procent balíků nedoručí vůbec nebo s problémy.Například dvě poslední zásilky.Místo do práce vezou domů, na zadanou změnu doručení nebwrou ohled.Když se konečně provolám až k doručovateli a slíbí, že balík nechá na poště, hledám jej tam marně. Až další den. Nyní zas dle sledování zásilky je poslaný balík u adresáta a on mi píše , kdy už to pošlu, že na věc čeká.Velice mě také zaujalo, když paní na poště balík změřila a řekla 465,-Kč.Když jsem ji upozornil, že to je na Slovensko, tak jej zvážila a najednou to bylo za 280,- Kč.Tedy do sousední obce v ČR 2X dráž než 600km někam na Slovensko!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2019 7:14 | Miroslav

Poslední dobou jsem měl s poštou jenom problémy. Když je jiná možnost poštu nevolíme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2019 6:39

Online elektronické podání balíku už spustila i pošta. Něco děsného. Oproti zásilkovně je to nedodělané a debilní. Až na přepážce ručně zařazují balík do kategorie a pošlou ho, jak se jim zlíbí. Místo do ruky obyčejným balíkem bez pojištění.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2019 18:34 | Radek

Rozdil 24 Kč
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2019 18:30 | Ramesse II.

Hm, tak to je hezké - cenový rozdíl 14 Kč mě až tak netrápí, balík posílám tak 2x ročně, ale že se zde nemusí vyplňovat ty formuláře jako na berňáku, to je dobrá zpráva a určitě toho využiji :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2019 18:07 | Rattus Ratus

Nase posta nekolik mesicu proste nedorucovala. Ale ne, ze by neprivezli balik, s tim se clovek nejak smiri - v miste, kde jsem predtim bydlel 7 let neprivezli balik nikdy a po par dnech hodili do schranky dryhou vyzvu k vyzvednuti. Nicmene nase posta to dotahla k dokonalosti - nevhodili do schranky ani tu vyzvu, takze pokud clovek nemel trasovaci cislo a nevedel o tehle zmene, tak nemel sanci si pro balik ani dojit protoze netusil, ze tam nejaky ma.
Posta ma sluzby na ranu pesti do ksichtu. Potrebuji konkurenci jako sul a jsem moc rad, ze po nekolikanasobnem zdrazovani posty konkurence konecne prisla.
Kdyz to eshop nabizi, objednavam vzdy radsi do zasilkovny, nez na postu a nikdy jsem s nim inemel jediny problem - narozdil od posty, PPL (o doruceni se nepokusi a nechaji to ve vydejne, pokud to ovsem odesilatel neoznacil jako firemni balik, pak neudelani ani to) a PPL Sprint (kteri pred sesti lety nemohli nechat zasilku na depu PPL - pry to je jina firma).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2019 12:57 | SpookY

Není pravda, že by Zásilkovna doteď nebyla pro fyzické osoby. Jen to rozhraní je "přívětivější" spíše pro podnikatele a eshopy.
Zrovna minulý týden jsem s ní posílal balíček na dobírku, jako fyzická osoba, cena 78,-Kč se vším všudy. A není to poprvé, všechno co jen jde, tak už posílám přes ni.
Zaregistrujete se, zadáte nový balík, vyberete výdejnu, uvedete telefon a mail na adresáta, vytisknete si štítek s čárovým kódem, ten nalepíte na balíček a balíček hodíte na nejbližší pobočku... bez čekání ve frontách a otrávené báby za okýnkem.
Adresátovi dojde SMS a/nebo mail, balíček si vyzvedne a hotovo. Rychlost dodání? Skvělá, VŽDY TO STIHLI DO DRUHÉHO PRACOVNÍHO DNE!!!
Nic neplatíte při předání balíčku na pobočku. Pošlou Vám dodatečně fakturu. A pokud posíláte na dobírku, tak Vám vrátí peníze vzájemným zápočtem (dobírka mínus poštovné).
Můžu po několika zásilkách za poslední více jak půlrok Zásilkovnu jen doporučit. K čertu s Českou Poštou :-(
Když už musím nějakým nedopatřením na Poštu, tak si tam provokačně pobrukuji písničku "Rád chodím na poštu" od Pokáče. :-D
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2019 12:49 | Pan Jan

Tak Zásilkovna prý brzo začne doručovat i na adresu. Narozdíl od pošty :)
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2019 12:37 | Karel

Konečně je tu alternativa, Českou poštu buď privatizovat nebo zrušit. Služba otřesná a ještě to stát/ občané dotují.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2019 12:37 | Mirek

To je hezké, zdravá konkurence je ku prospěchu, ale jsem vozíčkář a potrebuji doručovat na adresu. Polovicni služby jsou na nic.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Köppl

mediální expert

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Daniel Köppl
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services