Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nová pravidla osobních bankrotů: který z návrhů projde?

Pravidla pro proces oddlužení je potřeba zmírnit. Jak konkrétně, na tom se politici neshodují. Aktuálně je ve hře zhruba čtyřicítka návrhů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 9. 2018 9:17, josef

Fascinovalo mne, kdyz jsem cetl minuly tyden o rodine z Vymeny manzelek. Rodina je zadluzena az po usi (800 tisic) zena na materske, chlap bez prace.
Zenska nutila chlapa, aby si nasel praci nacerno, aby jim exekutor nesebral, co vydela. Nasledne psali o tom, co rodina udelala s honorarem za porad (100 tis.). Ne, ze by neco splatili. Udelali si radost! Jinymi slovy, na veritele se vykaslali a utretili to. A v planu maji, ze pujdou pristi rok do osobniho bankrotu. Tomu se rika vychcanost!

Reagovat

+14
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

10. 9. 2018 4:33 | Alena

Je načase zmenit a zmirnit průběh řízení, spoustu dlužníků se do teto situace dostali problémy v rodine napr. umrtim pribuzneho, nehodou, nemoci atd. , je nacase brat tyto veci vážně a řešit take individualne. Spoustu lidi se stydi za svuj stav nachazejici se v dluhove pastí. Neresi svoji situaci, jelikož vidi svoji situaci neresitelnou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

10. 9. 2018 9:14 | josef

Vzdyt existuji neziskovky, ktere s tim umi skutecne pomoci.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alena 10. 09. 2018 04:33)

10. 9. 2018 9:17 | josef

Fascinovalo mne, kdyz jsem cetl minuly tyden o rodine z Vymeny manzelek. Rodina je zadluzena az po usi (800 tisic) zena na materske, chlap bez prace. Zenska nutila chlapa, aby si nasel praci nacerno, aby jim exekutor nesebral, co vydela. Nasledne psali o tom, co rodina udelala s honorarem za porad (100 tis.). Ne, ze by neco splatili. Udelali si radost! Jinymi slovy, na veritele se vykaslali a utretili to. A v planu maji, ze pujdou pristi rok do osobniho bankrotu. Tomu se rika vychcanost!
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

10. 9. 2018 21:00 | Youda

Chtělo by to rámcová pravidla. Jako bankrot povolen jedno za život. Po bankrotu zařazení do registru s tím, že pokud někdo těm lidem dá půjčku nebude jí v případě nesplácení vymáhat (nebo tam dát rovnou zákaz poskytnutí půjčky).
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

11. 9. 2018 20:40

Nanopool | Ethereum | Account
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2018 8:38 | MiB

Další zmírňování pravidel pro osobní bankrot je ukázkový případ výchovy k finanční nezopovědnosti , jednoduše neplať, projde ti to. Nakonec ti, co mají deset exekucí a nezaplatí věřitelům ani korunu odejdou jako vítězové bez dluhu, věřitelé nedostanou nic a za odměnu mohu krmit soudy poplatky a platit náklady na exekuci. Za mne - návrat k první republice a výborně fungujícímu nástroji - vězení pro dlužníky.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2018 8:49 | MiB

Předpokládám, že po výhře by jim měli skočit soud nebo exekutor ... alespoň to ilustruje typického ignorantského dlužníka - ví že dluží, opakovaně a vědomě někoho podvede či nezaplatíza odbydlenej nájem a na nějaké splácení kašlou. A protože mají děti, každej soud s nimi jedná jak s pokakaným dřívkem
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 10. 09. 2018 09:17)

19. 9. 2018 9:23

Zdravím znáte konkrétní neziskovky myslím název diky
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 10. 09. 2018 09:14)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 044 524 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Nestihnutí vyřízení reklamace do 30 dnů
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, dne 15.8.18 si u mne kurýr společnosti DPD vyzvedl mobil na reklamaci. 10.9 jsem ze servisu obdržel informaci že servis čeká na součástky, které budou k dispozici až 14.9. a zda s tím mám problém.... více

Spotřebitelská poradna

Další čtení na flowee.cz

V Mexiku můžete platit za veřejnou dopravu odpadky

V Mexiku můžete platit za veřejnou dopravu odpadky

Že by po nesmyslných pražských mostech konečně nějaká inspirace pro kandidáty v komunálních...více

Čeští blogeři chtějí šířit transparentní a uvěřitelnou reklamu

Čeští blogeři chtějí šířit transparentní a uvěřitelnou reklamu

Ve světě televizních reklam je možné všechno. Usměvavá mladá dáma si vezme do divadla...více

Vyplatí se v dnešní době MBA studium? My to víme

Vyplatí se v dnešní době MBA studium? My to víme

Podle průzkumu agentury STEM/MARK mezi absolventy MBA na institutu CEMI je 91 % těchto...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Čech

fotbalista a investor

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
47,70 %

z 174 duelů
František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
47,22 %

z 180 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK