Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rodič neplatí výživné a vyhlásí osobní bankrot. Co pak?

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 4. 6. 2018 | 4 komentáře
Neplacení výživného patří V Česku k nejčastějším trestným činům, průměrný dluh na alimentech se pohybuje kolem devadesáti tisíc korun. Co když rodič, který má platit výživné, vyhlásí osobní bankrot?

4. 6. 2018 7:23 | KATKA

to je celkem zajimavý článek.Otec mých dětí platí exekučně dohromady 5000 kč.V prosinci požádal o oddlužení no a mě přestalo chodit výživné.Insolv.správce to oddůvodnil tím že oddlužením se zastavují všechny exekuce čili i výživné ,s tím jakmile soud povolí oddlužení bude mi tato částka ihned doplacena.Od února jsem neviděla korunu na děti.a stále čekám.už je to 25000 kč.V zákoně je pěkná díra at si zastavi ex na dluhy nikoli na výživné.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

9. 6. 2018 0:39 |

Není to pravda, výživné nemá přednost vždy. Vím to z vlastní zkušenosti.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 6. 2018 21:20 | Renata

Kde se dozvím, že na sebe bývalý manžel vyhlásil osobní bankrot?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 9. 2018 9:45 | Esmeralda

Souhlasim mám s tím také zkušenost.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 09. 06. 2018 00:39)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 367 651 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Přišla jiná verze zboží - má to ale háček
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, zakoupil jsem si na stránkách imobily.eu nový telefon S9+ , telefon samotný je v pořádku, žádnou vadu nemá ale přišla jiná verze balení než se prodává tady v evropě. Prodávají tam verze balení... více

Spotřebitelská poradna

Další čtení na flowee.cz

Alergie na histamin: Nemoc je málo obvyklá, ale zrádná

Alergie na histamin: Nemoc je málo obvyklá, ale zrádná

Všímáte si poslední dobou nevysvětlitelných bolestí hlavy a úzkostí? Trápí vás (tedy v...více

Proč mají modroocí lidé jen jednoho společného předka

Proč mají modroocí lidé jen jednoho společného předka

Pokud máte modré oči, měli byste zpozornět. Tato barva duhovky, která obsahuje nejméně...více

Rumu dává šturm křehká dáma Lorena Vasquéz

Rumu dává šturm křehká dáma Lorena Vasquéz

Skutečný rum si u nás získal velkou oblibu a už dávno přestal být výsostným pitím pro...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Roman Šmucler

podnikatel

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
18,18 %

z 11 duelů
Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
55,00 %

z 20 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK