Mateřská na druhé dítě: kdo ji dostane, kdo ne

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 20. 3. 2018 | 17 komentářů
Druhé dítě se narodí v době, kdy ještě berete rodičovský příspěvek na prvního potomka nebo krátce po dočerpání dávky. Dostanete na druhé dítě mateřskou? Jak se liší pravidla u zaměstnankyň a podnikatelek?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 12. 2018 14:17, Jana

Dobrý den, 1.dítě narozené listopad 2014, já smlouva doba nerčitá, znovu jsem se na svou pozici vrátila po 4 letech v listopadu 2018, znovu otěhotněla s termínem červenec 2019. Bude mít nárok na mateřskou?

+59
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

25. 6. 2021 21:43 | Marketa

Dobry den,pobiram rodicak ještě do října a chtěla bych druhe dítě, ale nejsem nikde zamestnana dostanu PPM když otehotnim až po skončení rodicaku a pujdu na pul uvazku do práce na pár měsíců dokud budu moct. Děkuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2020 14:11 | Veronika

Dobrý den. První dítě 2017, předtím zaměstnání na dobu neurčitou - rodičák stále trvá až do září 2021. Od roku 2019 podnikám. Nyní jsem otěhotněla a zajímalo by mě zda mám nárok na mateřskou i když stále podnikám. Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2019 19:44 | Samm

Dobry den,chtela jsem se zeptat,kdyz v breznu 2020 mi skonci rodicovska,hned pote nastoupím na neschopenku na rizikove tehotenstvi,budu mit narok na materskou na druhé dite,kdyz v zamestnani jsem byla deset let a smlouva na neurcito,dekuji
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2019 16:47 | Adel. Bidrs

Dobrý den, mám dotaz ohledně vyčíslení PPM. S nástupem na první PPM jsem ukoncila pracovní smlouvu. Stále pobiram rodičovský příspěvek a chci pracovat na poloviční úvazek. Druhé dítě se narodí za 7 mesicu, kdy ještě budu pobírat rodičovský příspěvek. Z čeho se mi bude počítat PPM? Z mého původního HPP před první porodem, nebo ze současného polovicniho úvazků?
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2019 11:58 | Lucie

Dobrý den, z čeho se počítá druhá mateřská, když si nyní na první rodičovské přivydělávám? Opravdu se jedná jen o přivýdělek (cca 5 000 Kč). Obávám se, aby se mi z toho nepočítala druhá mateřská. Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2019 11:18

Taky by mně moc zajímalo. Jsem ve stejné situaci. ANNA
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2019 20:56 | Tereza

Dobrý den,v práci mam smlouvu na dobu neurčitou.prvni dítě se narodilo 5.6.2017 a plánujeme že bych počali druhé dítě,když se dítě narodí než první dítě bude mít tři roky budu mít nárok na PPM??popř do jakého věku prvního dítěte se musí narodit druhé dítě abych měla nárok na PPM dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2019 14:52 | Petra

Dobry den, v Dubnu mi konci rodicovska a mela bych nastoupit do prace, ale ted jsem zjistila ze jsem znovu tehotna. Nevim jak postupovat? V praci bych nastoupila jako servirka takze cely den na nohach a smlouvu mam na neurcito. Muze te mi prosim poradit jak postupovat a jake jsou moznosti? Dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2019 21:07 | Jarka

Dobry den, chci se zeptat na pripad, pred narozenim ditete jsem pracovala na cely uvazek na dobu neurcitou. Za pul roku se budu vracet do prace, ale k jinemu zamestnavateli. Kdyz otehotnim a budu u noveho zamestnavatele napr jen 4mesice, budu mit narok na materskou? A jak je to kdybych u noveho zamestnavatele byla jen na pul uvazku a u jineho na DPC? Dekuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2019 15:27 | Sekyrová Michaela

Dobrý den.Nastoupila jsem na materskou od 1.9.2016,porodila jsem 15.10.2016.U zamestnavatele jsem mela smlouvu na dobu urcitou a ta mi koncila 31.12.2016.Rodicovsky prispevek mam do 3 let ditete ktery konci 15.10.2019.Ted jsem znovu otehotnela a termin porodu mam koncem Srpna.Mam narok na PPM i na RP?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2019 9:22 | Lenka

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak to bude v mém případě 1 dceři bude 3 roky letos v dubnu druhé dítě se má narodit ke konci června letos. V práci mám stále dobu neurčitou. Budu mít nárok na mateřskou? A když mi mezi končícím rodičákem a mateřskou je cca 1 měsíc volné jak se to řeší nemocenskou? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2018 14:17 | Jana

Dobrý den, 1.dítě narozené listopad 2014, já smlouva doba nerčitá, znovu jsem se na svou pozici vrátila po 4 letech v listopadu 2018, znovu otěhotněla s termínem červenec 2019. Bude mít nárok na mateřskou?
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2018 12:22 | Monika

V únoru jsem nastoupila po rodičovský dovolené do prace.Ted jsem znova otehotnela.Budu narok na mateřskou,kdyz budu ted jeste k tomu na rizikovým marodit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2018 0:14 | Marie

Dcera otěhotněla v době mateřské dovolené s prvním dítětem. Jak je to s úpravou pobírání peněz, původně má nahlášeny tři roky mateřské. Děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2018 22:04

Pokud ano na jak dlouho musim nastoupit na plny uvazek abych mela narok na materskou
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2018 22:03

To by me take zajimalo mam podobny problem.jsem na materske a u stejneho zamestnavatele pracuji na ctvrt uvazku.chci otehotnet.bude se mi tedy materska pocitat z toho ctvrt uvazku?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2018 9:10 | Eva

Dobrý den,ráda bych se zeptala na následující dotaz.Pri prvním dítěti jsem měla smlouvu na dobu určitou,na mateřskou jsem tudíž nárok měla.Po skončení smlouvy jsem u stejného zaměstnavatele pri materske pracovala na DPP(jina pozice samozřejmě nez z které povídám materskou) ,poté na DPČ a nyní již téměř rok pracuji na poloviční úvazek,stále u stejného zaměstnavatele..Momentalne jsem těhotná a ráda bych se zeptala,zda-li se mateřská bude vypocitavat "jen"z posledních 12mesicu a posledního polovicniho úvazku. Dekuji moc za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Karel Schwarzenberg

politik

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Karel Schwarzenberg
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services