Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Invalidní důchod 2018. Kolik dělá a kdo má nárok?

Invalidní důchod slouží jako pojistka pro lidi, kteří kvůli špatnému zdraví nemůžou pracovat jako dřív. Kolik byste mohli jako invalidní důchodci brát, propočte kalkulačka invalidního důchodu aktualizovaná pro rok 2018.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 2. 2018 17:54, xenie

Toto též nechápu. Příbuzný prodělal těžkou mozkovou mrtvici a inavalidní důchod ani částečný mu nepřiznali. Až na odvolání ČID.
Samozřejmě pracuje vzhledem ke zdravotnímu stavu pouze na částečný úvazek.By mě zajímalo, podle čeho se ty "invaliďáky" přiznávají.

Reagovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jonáš 22. 02. 2018 07:52)

Další příspěvky v diskuzi (18 komentářů)

22. 2. 2018 7:52 | Jonáš

zaměstnanec slévárny ve třísměnném provozu na rizikovém pracovišti získal částečný důchod,po roční neschopence se vrátil na svoje původní místo, navíc dělá každý!!! měsíc přesčasy (i nad rámec zákoníku práce) proč byl vlastně tomuto člověku přiznán částečný důchod??? když dělá to samé co před přidělením částečného důchodu a dokonce i více (zmíněné přesčasy)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2018 9:36 | Jan Novák

Již léta mám přiznán ČID 1.stupně.Přesto žádný důchod nepobírám z důvodu chybějící doby pojištění. Jak mám docílit potřebného pojištění 5let..když nemám šanci si potřebnou dobu odpracovat z důvodu mého zdravotního stavu mě nikde nechtějí zamněstnat. Je mě 36let jsem na ÚP a matka mě živí ze svého PID jelikož jsem zcela bez financí.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2018 10:09 | josef

sam si platit SP. Neni nutne pracovat, ale odvadet SP.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Novák 22. 02. 2018 09:36)

22. 2. 2018 15:00 | Blanka

Minule jsem zapomněla napsat, že mi uznali invalidní důchod 1.stupně, se kterým jsem nebyla spokojená, ale nikdo mi neřekla, že se mohu odvolat. A navíc jsem si říkala, že dostat tento stupeň není férové a navíc, kdo si více zaslouží invalidní důchod, tak ho nedostane a já s hlasivkami ano a navíc chodit na úřad práce. Nemám dobrou zkušenost s úřady, kde na vás koukají přes prsty, že se chcete ulít z práce a jen brát peníze. Jak já bych se ráda vrátila do práce a v pořádku. Bohužel to nešlo.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2018 17:15 | Jana

O jakou sumu se jedná při invalidním duchodě v jedničce .Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2018 17:54 | xenie

Toto též nechápu. Příbuzný prodělal těžkou mozkovou mrtvici a inavalidní důchod ani částečný mu nepřiznali. Až na odvolání ČID. Samozřejmě pracuje vzhledem ke zdravotnímu stavu pouze na částečný úvazek.By mě zajímalo, podle čeho se ty "invaliďáky" přiznávají.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

23. 2. 2018 9:56 | JanNovák

Pane Josefe...můžete mě poradit z čeho si mám pojištění platit...když nemám žádný PŘÍJEM děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 22. 02. 2018 10:09)

24. 2. 2018 20:26 | josef

Ptal jste se: "Jak mám docílit potřebného pojištění 5let..když nemám šanci si potřebnou dobu odpracovat z důvodu mého zdravotního stavu mě nikde nechtějí zamněstnat. "
Tak jsem Vam odpovedel. Neni nutne pracovat, staci platit SP. Jinak potrebnou dobu pojisteni neziskate.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JanNovák 23. 02. 2018 09:56)

6. 3. 2018 19:13 | Josef

Dobry den mám zavedeny sten nemohu vikonavat žádnou fizičku námahu
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

8. 3. 2018 8:19

Taky by mě zajímalo jak může někdo brát invalidní důchod a vykonávat stejnou práci jako já na 3 směny .
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

21. 3. 2018 14:47 | Tereza, mastalirovater@seznam.cz

Dobrý den, mám dotaz. Mému otci byla v minulém roce v srpnu 2017 zjištěna rakovina tlustého střeva, podstoupil operaci a má stomický vývod. V Lednu 2018 mu zjistili další rakovinu v uzlině, byla mu naordinována chemoterapie poté podstoupí i ozařování. Živil se jako OSVČ zednikem. Žádal o invalidní důchod ten mu byl uznán 3.stupne, ale vyplacení inv.duchodu my bylo zamítnuto pro neodpracovani 5ti let za 10 předešlých let. U Vás jsem se ale dočetla, že osobam starším 38 let se počítá počet odpracovaných let v období předešlých 20 let. Otcovi je 47 let a žádost mu zamitly, pry mu chybějí 2 roky. Chtěla jsem poprosit o radu, jak udělat to, aby mu důchod vypláceny, nemůže být bez finančních prostředků v dnešní době to opravdu nejde. Předem děkuji za odpověď a za radu budu moc ráda. S přáním hezkého dne Maštalířová
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

1. 4. 2018 22:27 | Důstojný důchod

Pracovala jsem 20 let ve Švýcarsku, bydlela přitom ve Francii. Dalších 23 let bych chtěla pracovat v Česku. Dočetla jsem se, že Švýcarsko mi řádný díl důchodu za 20 let nevyplatí, poněvadž tam nebydlim, i když jsem povinně platila zákonem dané. Ve Francii mám nárok přibližně jeden rok ( úřad práce). Na mou situaci jsem žádné výpočtové tabulky nenašla.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

18. 4. 2018 20:11 | Petr88

Po mozkové mrtvici mám částečné ochrnutí pravé ruky a trpím epilepsií.jako pravák nemohu vykonávat Téměř žádnou práci odpovídající mému vzdělání (zámečník) směny provoz nedoporučují pro epilepsii.38let.mam dluch na zdr.pojisteni.na smlouvy mám odpracovaných 8let.+3roky učiliště +1rok vojenské služby.mohu si zažádat o částečný invalidní důchod?
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

8. 6. 2018 1:13 | Jan 8.6.2018

Jsem ve starobním důchodu,havaroval jsem z autem,nemám vůbec kyčelní kloub chodím o berlích,mám nárok na invalidní důchod
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2018 22:44 | Jarka

odpověď Janě - z 30000 hrubého asi 7000
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 6. 2018 21:28 | Gaborova

Mam duchot 11000 a kci hipoteku 2.500000 nebo 700000 dekuji
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

15. 6. 2018 11:12 | Zdeněk

Citace - Gaborova / 13.06.2018 21:28

Mam duchot 11000 a kci hipoteku 2.500000 nebo 700000 dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gaborova 13. 06. 2018 21:28)

19. 6. 2018 9:53 | Iveta

Mam I.D. 2,STUPNE NEPOBIRAM FINANCNI HOTOVOST JELIKOZ JSEM NEMELA ODPRACOVANE ROKY KDYZ SI TYTO ROKY CO MI CHYBI ODPRACUJI BUDE MI FINANCNI HOTOVOST VYPLACENA I PRESTO ZE UZ MAM UZNANY DUCHOD.DEKUJI
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 577 785 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

V Číně zřizují "bezpečné chodníky" pro ty, kdo stále civí do mobilu

V Číně zřizují "bezpečné chodníky" pro ty, kdo stále civí do mobilu

Pokud jste byli v poslední době v Asii, asi jste si všimli, že lidé na ulicích už nesledují...více

Vztahy a sex ve starověkém Egyptě byly dost uvolněné

Vztahy a sex ve starověkém Egyptě byly dost uvolněné

Staří Egypťané si užívali mnoho rozkoší. I když byli korektní, tak ani omylem nebyli prudérní....více

Třetí rodič radí, jak se sžít s dětmi, které nejsou vaše

Třetí rodič radí, jak se sžít s dětmi, které nejsou vaše

„Zamilovala jsem se. Konečně je to ten pravý. Ale má děti. Tak to už ho nechci...“ Podobným...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Janeček

producent a podnikatel

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

František Janeček
ÚSPĚŠNOST
50,75 %

z 67 duelů
Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
48,98 %

z 49 duelů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK