Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Invalidní důchod 2018. Kolik dělá a kdo má nárok?

Invalidní důchod slouží jako pojistka pro lidi, kteří kvůli špatnému zdraví nemůžou pracovat jako dřív. Kolik byste mohli jako invalidní důchodci brát, propočte kalkulačka invalidního důchodu aktualizovaná pro rok 2018.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 2. 2018 17:54, xenie

Toto též nechápu. Příbuzný prodělal těžkou mozkovou mrtvici a inavalidní důchod ani částečný mu nepřiznali. Až na odvolání ČID.
Samozřejmě pracuje vzhledem ke zdravotnímu stavu pouze na částečný úvazek.By mě zajímalo, podle čeho se ty "invaliďáky" přiznávají.

Reagovat

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jonáš 22. 02. 2018 07:52)

Další příspěvky v diskuzi (27 komentářů)

6. 7. 2018 18:50 | Eva

Mám po 3 operačních zakrocich přičemž při první ji prasklo střevo (byl tam velký,y nádor naštěstí neshoubny) a pak při dokončení našli při druhé kdy dokoncovali ten zbytek velkého nádorů našli dalších 6( při hydtologickem vyšetření nešlo jednoznačně určit o jaký druh se jedná) a při 3mi na Jitce kterou při prasknutí střeva museli zafix mi odstraňování šestý spolypem a dalším nálezem Naštěstí vše bylo nezhoubne Ale střeva byly stále v neklidu tak jsem musela začít chodit na psychiatrii kde mi začali dávat léky protože střeva byly v neklidu byl stres a nervy a opačně Zůstalo mi zúžené zjizvene střevo a doktoři mi napsali ze můj pracovní potenciál je maximální a je třeba pokračovat v léčbě Navíc ještě musím navštěvovat i psycholožka Teď čekám kdy si mě pozvou na komisí a jak hubě dopadnu Protože léčba je na delší období a dostávám léky na nervy na uklidnění a na spaní Doktorovi říkali zevnejsrm vůbec práce schopná Pracuji ve fabrice Takže těžká náročná práce na psychiku A hlavně normy No tak jsem zvědavá Taky bych chtěla vědět jestli mám nárok na plný invalidní důchod
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

8. 7. 2018 9:40 | Hana

Dobrý den máme sousedy kteří oba dva pobírají invalidní důchod ale ani jeden nevykazuje známky toho že by jím něco bylo. Podle čeho se posuzuje?
Reagovat | Citovat

+9
Líbí
Nelíbí

8. 7. 2018 13:36 | Obr Ladislav

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat.Od roku 1996 po pracovním úrazu(nemoc z povolání) mi byl přiznán část.inval.důchod. 1.stupně,letos mi byl přiznán invalidní důchod 2.stupně +renta která činí 5500 kč čistého,přesto po přiznání 2.stupně mě zůstal inval.duchod stejné výše7466kč ,jakej je prosím správný výpočet?Mám odpracováno 21.let a od té doby jsem vedený na úřadě práce,možná byla chyba že při rozhodnutí o invalidního důchodu 2.stupně jsem neuváděl právě tu rentu (ztráta na výdělku).
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

17. 7. 2018 13:05 | E

Můžou být nemocní duševně, nebo mít nemoc, která se neprojevuje navenek. Schizofrenie, hraniční porucha osobnosti, depresivní porucha, rakovina, leukémie nebo další chronická onemocnění nebývají z 95% poznat, pokud člověk bere léky. A oni se vám svěřovat nebudou, co jim je.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hana 08. 07. 2018 09:40)

18. 7. 2018 16:56 | Štěpánka

Vnučce byl přiznán invalidní důchod 1. stupně./ rok narození 2000 / Studovala na Střední odborné škole do 30.6.2018. Prosím musí se jít přihlásit na Úřad práce a jak to bude s výší důchodu, když dosud nepracovala pouze studovala. Děkuji za odpověď.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2018 10:44 | Jarka

Mám neschopnost 10 měsíců a pořád docházím na různá vyšetření žiji ve společné domácnosti s maminkou která má druhý stupeň mobility nevím kde začít a co a jak vyřizovat
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2018 15:04 | fff

Co jste to za hyenu ??? Co je vám do toho ? To se vám má každý zpovídat ? Nechcete je udat ?
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hana 08. 07. 2018 09:40)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 865 009 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Proč si čínské mámy nečistí v šestinedělí zuby?

Proč si čínské mámy nečistí v šestinedělí zuby?

Pár dní poté, co jsme si přivezli domů z porodnice náš malý poklad, už jezdil pyšný tatínek...více

Chcete vychovat zdravé a sebevědomé dítě?

Chcete vychovat zdravé a sebevědomé dítě?

Dětství je ta část života, kdy si člověk tvoří svůj hodnotový žebříček. Přitom výchova...více

Vysokorychlostní internet může způsobit problémy se spánkem

Vysokorychlostní internet může způsobit problémy se spánkem

Na vysokorychlostní internet si většina lidí víceméně zvykla. Umožňuje nám za pár sekund...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Pitr

podnikatel a kriminálník

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Tomáš Pitr
ÚSPĚŠNOST
38,20 %

z 89 duelů
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
49,25 %

z 67 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK