Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Přídavek na dítě od roku 2018: Vyšší a pro víc rodin

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 31. 8. 2017 | 10 komentářů
Od ledna 2018 se zvyšuje přídavek na dítě a uvolňují se jeho pravidla: dávku dostane víc rodin. Nový způsob posuzování příjmů bude platit už od října. Máme pro vás podrobnosti.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 10. 2017 14:46, Irena

Dobrý den prosím vás i já bych se rada zeptala právě mi přišlo rozhodnuti ze přídavky na děti mi odebrali jsem samoživitelka dvou děti která pracuje někdy vic než je zdrávo ale když je žena na vše sama snaží se aby dětem nic nechybělo tím pádem jsem samozřejmě měla vyšší průměr tudíž pro mě špatně novinkou jsem od toho to měsíce přišla o přídavky které sice nebyli zavratné ale obum dětem jsem zaplatila z toho obědy ...stát mě nijak jinak nepomáhál žádnými jinyma dávkami nikdy jen ty přídavky a i ty mi vzal ... stát nas zeny samoživitelky opravdu sráží na kolena chudoby kdyz uz chce neco takoveho upravovat mel by tedy upravovat v úplne rodině a ne odebírat ženám kterých se to dotkne nejvíce ...tak by me prosím vas zajímalo jestli mi od toku 2018 podle nových pravidel vůbec vznikne nárok na přídavky na zpět ..,???Děkuji

Reagovat

+5
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

31. 8. 2017 23:03 | Richard333

Už v tom mám docela binec. Takže, když někdo podá žádost do konce září 2017, tak se mu počítají příjmy zpětně za rok 2015? Anebo je to už pevně dané a ať si podáte žádost v září či říjnu, tak se vždy bude počítat jen to předcházející čtvrtletí?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

4. 9. 2017 12:16 | Kristyna

Dobry den, velice by me zajimala odpoved na dotaz uzivatele Richard333. Jak to tedy bude v praxi?
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

30. 9. 2017 18:56 | Pepa

Dobrý den, také by mne zajímalo, jak budu 2.10. dokládat příjmy za 3.kvartál, který končí 30.9., to mi asi mzdová účetní těžko potvrdí příjmy, které ještě ani nemám.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kristyna 04. 09. 2017 12:16)

24. 10. 2017 22:24 | Jana kuchtikova

Chci se zeptat když žiju sama z dětma bez partnera a beru rodicovsky příspěvek3800 a na4 děti pridavek zda budu mít nárok na zviseni přídavku?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2017 22:31 | Jana

Můžete mi prosím nějak odepsat?dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jana kuchtikova 24. 10. 2017 22:24)

30. 10. 2017 14:46 | Irena

Dobrý den prosím vás i já bych se rada zeptala právě mi přišlo rozhodnuti ze přídavky na děti mi odebrali jsem samoživitelka dvou děti která pracuje někdy vic než je zdrávo ale když je žena na vše sama snaží se aby dětem nic nechybělo tím pádem jsem samozřejmě měla vyšší průměr tudíž pro mě špatně novinkou jsem od toho to měsíce přišla o přídavky které sice nebyli zavratné ale obum dětem jsem zaplatila z toho obědy ...stát mě nijak jinak nepomáhál žádnými jinyma dávkami nikdy jen ty přídavky a i ty mi vzal ... stát nas zeny samoživitelky opravdu sráží na kolena chudoby kdyz uz chce neco takoveho upravovat mel by tedy upravovat v úplne rodině a ne odebírat ženám kterých se to dotkne nejvíce ...tak by me prosím vas zajímalo jestli mi od toku 2018 podle nových pravidel vůbec vznikne nárok na přídavky na zpět ..,???Děkuji
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

31. 10. 2017 19:02 | jitka44

Vymysleli to velmi dobře - dokládá se příjem za 3.čtvrtletí 2017, tudíž měsíce, kdy si studenti přivydělávají, takže vlastně ani žádný přídavky nedostaneme, potažmo social. stipendium. Oslavy toho, jak více rodin dosáhne na přídavek, jsou směšné, alespoň pro ty s většími dětmi a brigádou....:-(
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Richard333 31. 08. 2017 23:03)

3. 11. 2017 17:38

Potkalo mě to samé..... Dnes jsem měla rozhodnuti na poště.... Jsem sama na dvě slečny .... Je mi až do breku z pomoci státu matkám samoživitelkám.....
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Irena 30. 10. 2017 14:46)

12. 11. 2017 14:23

Dobrý den jsem na to stejně jako vy sem sama makam od rana do večera dceru mam na vysoký v praze a syna na gymplu chci aby znich neco bylo stoji to peníze a když sem sla ted v rijnur s pridavkama tak mi je vzaly prej vydelavam dost abych je mohla živit dal no směšné mam 20tisíc a najem atd dela 12 nic pro nas neudelaj jen se tam ponizujem jak žebráci
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Irena 30. 10. 2017 14:46)

21. 11. 2017 16:52 | Vendulka

Dobrý den, čtvrtletí příjem? To budu muset chodit každé tři měsíce na úřad? Děkuji.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kočka

podnikatel

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
36,13 %

z 119 duelů
Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
61,11 %

z 18 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK