Povinné ručení: Od nepojištěných se zas bude vymáhat příspěvek

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 28. 8. 2017 | 8 komentářů
Příspěvek nepojištěných řidičů byl zrušen v roce 2015. Vymáhali ho dokonce i od lidí, kteří neměli auto, ani řidičák. Teď se má obnovit, k excesům prý už ale docházet nebude. Zlevní po obnovení příspěvku povinné ručení?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 8. 2017 11:49, jezevec

skutečně si myslím, že nastal čas pro reversní produkt - nepojišťovat se proti způsobené škodě, kterou já způsobím někomu jinému - ale proti způsobené škodě, kterou někdo cizí způsobí mně. pak kdo nezaplatí, dostane prd, a je to jeho vina. nulová administrativa, žádný CKP, žádné fondy nepojištěných, a doplatí na to ten kdo porušuje pravidla. doplatí plně, ne jen nějakých usoplených třicet procent ze způsobené škody.

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

7. 3. 2018 12:58 | Pavel

Za období 2009-2015 bylo vymoženo ČKP cca 4.5 miliard Kč. Z této částky cca minimálně 90% protiprávně.Vše podle %24c 168/1999 Sb s přispěním soudů,které rozhodovaly případy jako bagatelní spory, s rozsudky k úhradě bez možnosti odvolání.Neskutečný stav,který nikdo neřeší.ČKP a jejím právnikům docházely finance,tak zalobovali a od 1.1.2018 jedeme dál.!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2018 20:54 | Honza

Ani nevím jak a na co se pojistit?Slušní a poctiví to vžy odser... Měl sem nehodu na D3,kde jsem pomáhal zachránit majetek a život a další auto do nás vlítlo. Co to pro mě znamenalo?? Finanční ztrátu !! Pojišťovna Allianz nakonec vynesla verdikt nad mou nehodou, sice jí trvalo měsíc než se dopočítala, ale zato mi zaplatí za náš vůz tolik, že si možná třičtvrtě koupíme a aby toho nebylo málo tak musíme zaplatit za půjčené auto po dobu vyřízení pojistné události 32.000,-. Co z toho plyne, POKUD POJEDETE KOLEM NEHODY PŘIDEJTE PLYN !! NEZASTAVUJTE A NEPOMÁHEJTE!!VŮBEC SE TO NEVYPLÁCÍ BUDETE PAK PO ZÁSLUZE POTRESTÁNI. A NEVOLEJTE POMOC O KUS DÁL BUDOU STÁT Z FIRMY POMÁHAT A CHRÁNIT A DAJÍ VÁM POKUTU ZA TELEFONOVÁNÍ A KDYŽ JIM ŘEKNETE ŽE VOLÁTE POMOC,RADĚJI NEMYSLET. NO TAK TEN ADRENALINOVEJ ZÁŽITEK MĚ STÁL TAK KILO. TOHLE ASI FUNGUJE JEN V ČR, A TEN TYP Z ALLIANZ BUDE MÍT PRÉMIJE JAK SE MNOU VYJEB……..????????????
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2018 22:35 | R.

Vyborne, takze se stat rozhodl nekomu zmensit riziko podnikani. Minule kdy to platilo mi prisla pokuta 3500 za to ze jsem nemel pojistenou motorku ktera byla v te dobe rozebrana po regalech. parada. Vyderaci...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2017 13:22 | L.

To co říkáte je v principu pravda, ale zkuste se zamyslet, z kolika lidí co jezdí bez pojistky dokážete vymoct alespoň těch 300 tisíc. Podle mě je úplně jedno, jestli ten limit bude 300 tisíc nebo 300 miliónů...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2017 17:59 | TVK

Tak nevím, snaha našich zákonodárců je na jednu stranu úsměvná. Povinné ručení je běžně s limity 35 - 100M pojistného krytí, ale vychcánek, který jezdí bez pojistky a ušetří tak 1.500 za rok, bude zodpovědný za jím spáchané škody pouze do výše 300tKč, aby jej to náhodou finančně neohrozilo.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2017 11:49 | jezevec

skutečně si myslím, že nastal čas pro reversní produkt - nepojišťovat se proti způsobené škodě, kterou já způsobím někomu jinému - ale proti způsobené škodě, kterou někdo cizí způsobí mně. pak kdo nezaplatí, dostane prd, a je to jeho vina. nulová administrativa, žádný CKP, žádné fondy nepojištěných, a doplatí na to ten kdo porušuje pravidla. doplatí plně, ne jen nějakých usoplených třicet procent ze způsobené škody.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2017 10:18 | Ramesse II.

Že by pojišťovny jakožto podnikatelské subjekty zlevňovali je už i jako myšlenka absurdní - není jich tolik, takže se samozřejmě domluvily na výši pojištění a odpovídajícím zisku.
A že by nebyli obtěžováni lidé, kteří auto nevlastní je taky nesmysl - náhodou jsem teď při řešení dědictví zjistil, že je na mě v registru psané vozidlo, o kterém nic nevím, nakonec nemám ani platný řidičák. Takže teď za něj budu muset do smrti platit povinné ručení, protože neexistující vozidlo z registru odstranit nelze (není možné ho ekologicky zlikvidovat, když není).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2017 6:35 | Jm

Nezlevní vůbec nic ani kdyby z neplatičů dostávali 10násobek toho co dřív. Je to jen báchorka.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Staněk

podnikatel a investor, GoodData

Bohuslav Sobotka

politik

Roman Staněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services