Dědické řízení krok za krokem. A kalkulačka odměny notáře

Petra Dlouhá | rubrika: Seriál | 29. 9. 2016 | 75 komentářů
Když přijdete o blízkého člověka, čeká vás dědické řízení. O tom, jak probíhá, se dočtete v dnešním, posledním díle seriálu o dědictví. Máme pro vás i kalkulačku, která spočítá, kolik zaplatíte notáři.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 9. 2016 8:31, Jindra

Služby notářů se nedají nazvat jinak, než jako zlodějna posvěcená zákonem. Notář při stejné práci, protože je jedno jestli se dědí malý či velký dům, si vezme nehorázné peníze. Proto řada notářů ve velkých městech ani sama práci nevykonává a má armádu zaměstnanců. Nehorázné "odměny" jsou výsměchem pilným lidem - zvláště když se státu už nic neplatí z dědické daně mezi blízkými příbuznými. Je vidět, že notářská komora má v parlamentu dobré zastání.

+936
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 75 komentářů)

30. 12. 2018 20:35 | Petr

Mel bych ten sami dotaz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2018 22:26 | Info

Dobrý den, je předmětem pozůstalosti i hrob? Jinak zemřelá nezanechala jiný majetek, během života ho darovala. děkuji
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2018 10:37 | dafo@seznam.cz

dobry den chci se zeptat byla mi ohodnocena nemovitost na 3800000 kolik zaplaTIM NOTARI DEKUJI
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2018 19:38 | Vall

Dobrý den .chci se zeptat jestli se musím dostavit k dědickému řízení ,a nebo stačí napsat nějaké čestné prohlášení že se dědictvý vzdávám .Děkuji
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2018 10:16 | Krejčí Jarda

Dobrý den, mám dotaz. Byl jsem se závěti o dědictví vyděděn, a chci dokázat, že neprávem. Má notář, který vyřizuje dědictví, povinnost mne vyrozumět o dědickém řízení anebo ne. Do té doby, než jsem se sám začal o dědictví zajímat, mne nikdo ani o vyloučení z dědictví a ani o dědickém řízení, neinformoval. Děkuji.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2018 11:07 | Víta Grabovský

Jak postupovat, když pozůstalá žije ve společné domácnosti se zemřelou, vybírá jí účet, neboť zná kód platební karty. Po jeji smrtí účet vyluxuje do nuly a u notářského řízení uvede, že pozůstalá neměla žádnou finanční hotovost. Může notář provést kontrolu účtu u bankovního ústavu?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2018 23:29 | Ilona Surá

Mám dotaz,z jaké ceny se vypočítává cena bytu při dědictví z odhadni nebo tržní?Má právo notářka mi určit realitku na ohodnocení, která by byt odhadla pouze po telefonu? Děkuji
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2018 20:51 | jana

také sem nebyla pozvána a mán podezření,že sestra řekla,že jsem nezvěstná
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2018 0:29 | Jan Vokurka

Proč jsem nebyl přítomen dedickemu řízení?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2018 23:49 | Josef

Zajimalo by me, jestli lze napadnout nebo podat odvolani k zaveru notare ohledne dedictvi, a zda je dana nejaka casova lhuta k tomuto kroku?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2018 11:33

Snad by melo stacit znat jmeno onoho znameho a nazev onoho pojisteni, resp. zajit na nejakou pobocku banky ktera ho spravuje. Pokud je tam jiz nahlaseno jeho umrti, pak nemusite mit s sebou ani umrtni list, staci overeni vasi totoznosti. S tim ze jste cizi osoba by nemel byt problem. Pokud nevite ani k jake bance ona pojistka prislusi, muzete to porste zkouset postupne, ono tech bank tolik neni... statisticky vzato to nejspis bude ceska sporitelna, ale moznosti je mnoho..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2018 18:10 | Eva Rajzpva

Dobry den chci vás poprosit o radu ohledně pojisky kde sem napsana na pojisce ale problem je v tom že jsem cizi osoba a toho známého nemohu najit ale bylo mi řečeno ze udajne zemtel ale nevim kdy ani kde zemřel Děkuji Rajzova
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2018 16:42 | Jana Novotna

Notáři jsou neskutecní....za peníze,co chtějí po lidech,by měli mít dědické řízení hotové za týden a ne za půl roku!!!Kdyby takhle pracovali všichni,to by byl v zemi poprask že?Je to neskutečná ostuda a výsměch poctivým lidem!!!
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2018 21:06 | Pepa

Dobrý den, V dědickém řízení máme jednoho nezvěstného kterému byl přidělen opatrovník. co to pro nás znamená? Co bude následovat? Co se stane s jeho podílem když se nenajde? Neni lepší se proti rozhodnutí odvolat? Moc děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2017 1:59

Náš velmi "oblíbený" notář, který vyřizoval dědictví po mých rodičích od mých dětí nedostane ani korunu. Náš majetek jsme už přepsali na ně. Pane notáři Havlíčku, zdravíme Vás.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2017 17:53 | Svatoslava Kohoutová

Souhlasím s paní Jindrou,že odměny notářům jsou nekřesťanské.Zemřel mi manžel,který měl na účtě peníze,které ale našetřil za mojí pomoci a rovněž z mých výdělků a já z toho mám platit nehorázný poplatek notáři !! Kde to jsme-je to zlodějna!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2017 14:00 | Zdenka

Dnes jsem byla u notářky ukončit dědické řízení po zemřelém manželovi. I já jsem byla překvapena výší poplatku notáři. Poplatek se totiž počítá pouze z aktiv, v našem případě z poloviny hodnoty domu a vůbec se nepřihlíží k pasivům, tedy k nesplacené polovině hypotéky. Takže v mém případě čistá hodnota pozůstalosti 598.000 Kč a poplatek notáři 17.000 Kč ! Zlodějina nejhrubšího zrna. Nehledě na to že dědictví je pouze virtuální, protože do splacení hypotéky dům patří bance.... :(
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2017 19:39

Ano, taky mě ohromil výraz " nařizuje"...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2017 23:52 | S. Šumová

Dobrý večer, z čeho se počítá odměna notáře, když dědické usnesení obsahuje a)obvyklou cenu majetku a jiných aktiv, b) výši dluhů a dalších pasiv, c) čistou hodnotu pozůstalosti. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2017 7:22 | Pavel

Obdrzel jsem predvolani k cdedickemu rizeni,forma sdeleni byla nevhodna až urazliva,plna vyhruzek,jako by byl clovek, ktery prisel o blizkeho clena rodiny souzen Nptardtv Kladno.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Teplý

ekonom

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
83,33 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services