Mění se pravidla pro registry dlužníků. Ten falešný dostane zásah

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuálně.cz | 11. 10. 2015 | 5 komentářů
Poslanci schválili novelu zákona o ochraně spotřebitele, která nově upraví i fungování registrů, ve kterých firmy sdílejí údaje o svých zákaznících. Nový zákon jasně řekne, že v nich bude možné za předem stanovených podmínek zpracovávat údaje o spotřebitelích i bez jejich souhlasu. Zákon míří i na falešné registry.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

26. 10. 2015 15:14 | Ondřej Čížek

To jsou dobré zprávy. Cesta k oddlužení je již teď velmi snadná. http://www.insolvencni-navrhy.cz/
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2015 14:43

Dobrý den.
Výborně. Řadě dlužníků se tak usnadní cesta nejen za oddlužením, ale i za způsobem, jak své dluhy vyřešit před oddlužením. Jen doufám, že výsledek bude stejný, jako prezentovaný záměr. Hezký den JUDr. David Vozák, www.abivia.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2015 12:01

Sony boy, vy jste ale číslo. CERD je banda podvodníků. A o tom splácení za zaměstnankyni... není to taky nějaká blbost?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2015 10:48 | sony

Přihlásil jsem se do cerd pro svůj klid v duši při odchodu do starobního důchodu. Jako zaměstnavatel jsem splácel několik exekucí za svou zaměstnankyni dle tehdejší legislativy. Některé exekuce se do pořadí vůbec nevešly. Zarazilo mě, že NĚKTEŘÍ EXEKUTOŘI NEMĚLI O PODMÍNKÁCH SPLÁCENÍ ANI PÁRU. Očekával jsem, že za svoje předplatné budu včas informován, pokud se objeví nějaký můj údajný dluh. Bohužel nestalo se a do dneška nevím, na čem jsem.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2015 12:33 | KM

Na jedné straně maji registry sloužit jako forma prevence předlužení spotřebitelů a na straně druhé zákon lidem umožní odmítnout zařazení do takzvaného pozitivního registru, v němž společnosti sdílejí informace o závazcích a smlouvách, které jejich zákazníci řádně plní.
Jak si tvůrce zákona představuje, že ta prevence proti předlužení bude fungovat? Když si klient nabere hromadu půjček, které bude splácet a odmítne u nich zápis do pozitivních registrů, může si klidně brát další půjčky, aniž by nový poskytovatelé věděli, jak moc je klient již zadlužený. To vše až do doby, kdy začne nesplácet a dostane se do negativního registru.
Celé je to tedy jen humbuk a komedie. Tím, že se banky nebudou moci spolehnout na údaje v pozitivních registrech, budou muset počítat u klienta s vyšším rizikem, což se promítne do přísněji nastavených podmínek pro poskytnutí úvěru a vyšších úrokových sazeb. Doplatí na to pouze slušní klienti.
Dovolím si vyslovit názor, že takto fungující systém úvěrových registrů je užitečný pouze pro exekuční byznys a nedivil bych se, kdyby byl výsledkem poctivé práce exekutorské lobby.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services