Insolvence pro každého: Kdo je insolvenční správce

Jiří Lojda | rubrika: Seriál | 30. 7. 2014 | 12 komentářů
Nevím o dítěti, které by řeklo mamince, že chce být insolvenčním správcem. Přesto se nakonec několik lidí tohoto úkolu zhostí. Jaké má insolvenční správce pravomoci? Kdo, kdy a za jakých okolností se jím může stát?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 8. 2015 18:37, Antonin

Dobry den,proc mi prijde ze insolvencni zpravce jen inkasuje a preposila penize.Mam ten nazor z duvodu ze v mem okoli jsou dva bankrotari co maji praci na plny uvazek od 2 mesice tohoto roku,a insolvencni zpravce to nevi.kazdej is ma 200 lidi tedy 2400000kc za rok.tak se ptam za co?neni to jen dalsi biznis pro line is.nehazu vsechny do jednoho pytle,ale bohuzel to tak vypada.muze te mi teda odpovedet v cem je vqse prace.

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

17. 3. 2022 13:40 | Pavlina

Dobrý den, kamaradka si chce zažádat o insolvenci, ale bydlí u mě. Jak to tedy bude s kontrolou bytu? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2019 16:48 | Iveta

Dobrý den,chtěla bych se zeptat proč chce insolvenční správce aby mu úřad práce posílal celou mojí podporu.Moje podpora činí 7760 kč a mám vyživovací povinnost na dvě osoby. Muze mi z podpory takové výše něco strhávat? Moje plnění insolvence je momentálně vyšší protože mu od zaměstnavatele přišla nemalá částka co jsem dostala jako odměnu když se zrušila provozovna zaměstnavatele. Děkuji
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2018 10:02 | Eva

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám stanovenou měsíční splátku soudem.Insolovenční správkyně si bere větší částku.Že prý můj dluh se mi musí vyrovnat za minulý měsic.Když jsem byla na neschopence.Ale v rozsudku nic takového není abych dorovnala peníze za minulý měsíc.Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2016 14:59

To je divný...obrátila bych se hned na soud a policii
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2016 22:26 | Dalibor

Proč inkasuje ins.správce peníze když se sním nedá s kontaktovat a za sebe necha jednat sekretásekretásekretářku. Ale soudem mám nanařizeno jednat sním.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2016 0:51 | Natálie

Dobrý den. V srpnu by měla příteli skončit insolvence. Moc tomu nerozumím. Proto napíšu jak to chodí. Nějakou částku mu správce bere z výplaty a nějakou mu doplácim já ( napsala jsem nějaké čestné prohlášení, že mu to budu doplácet protože jinak by mu to nevycházelo). Z počátku jsem platila 2000 Kč. Asi po roce volal správce (spíše myslím sekretářka), že musím posílat více, že prý to nestačí. Začala jsem posílat 3000Kč. Asi po roce a půl historka se opakovala a tak jsem začala platit 4000 Kč. Pár měsíců zpátky přítel obdržel dopis, ve kterém bylo něco ve smyslu že "zaplacené peníze nestačí " či "vznikl nedoplatek". Když přítel jel s tím dopisem k správci, tak sekretářka mu řekla, že je tam nějaký nedoplatek ve výši 56000 Kč. Nabídla jsem příteli že mu ty peníze dám ať to srovná, ale paní mu řekla, že není třeba. Že vše doplatí při poslední splatce. Nevím. Myslíte, že celý průběh je v pohodě? Zaráží mne, že nikdo mu nedal vědět o "nedoplatku" dříve! A proč nemůže to doplatit teď? Kdyby dal správce vědět včas , tak bych přispívala více rovnou. A kdyby mě neměl, tak kde může vzít najednou 56000 Kč člověk, který je v insolvenci? Mám o něho starost. Údajně když se to nedořeši tak jak má,tak člověk může mít ještě větší potíže než před tím. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2016 6:05 | Pavla kupsova

prosim do kdy mi musi insolvencni spravce zaslat penize?vyplatu mivam 15 a duchod taky.penize mi chodi okolo 26 je to spravné??
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2016 6:02 | Pavla kupsova

prosim do kdy mi musi insolvencni spravce zaslat penize?vyplatu mivam 15 a duchod taky.penize mi chodi okolo 26 je to spravné??
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2015 18:37 | Antonin

Dobry den,proc mi prijde ze insolvencni zpravce jen inkasuje a preposila penize.Mam ten nazor z duvodu ze v mem okoli jsou dva bankrotari co maji praci na plny uvazek od 2 mesice tohoto roku,a insolvencni zpravce to nevi.kazdej is ma 200 lidi tedy 2400000kc za rok.tak se ptam za co?neni to jen dalsi biznis pro line is.nehazu vsechny do jednoho pytle,ale bohuzel to tak vypada.muze te mi teda odpovedet v cem je vqse prace.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2014 12:13 | Moravec

Insolvenční správce měl dát do insolvence dlužníka a pak by byla možnost touto částkou uspokojí část věřitelů. Dnes je už po termínu a tuto žádost nelze podat. Můžeme chtít po insolvenčním správci náhradu. Insolvenční správce nevymohl z dlužníka účetnictví ve kterém chceme prokázat, že náš dlužník měl v době podání insolvence v kase 4 mil /zjištěno podle DPH na FÚ, jak máme postupovat?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2014 0:32 | Tomáš F.

Dobrý den, pokud je v usnesení napsané, že zaměstnavatel je povinnen vyplácet celou výplatu vaší insolvenční správkyni která vám vyplatí po srážce nezabavitelnou část mzdy nejpozději do 10 dnů od výplaty a nečínní tak, obraťte se na ni, nebo na její kancelář s dotazem. Jestliže jste tak již učinila a nic se neděje, popřípadě jestli se jedná o opakované pochybení napiště na Krajský soud u kterého se Vaše věc projednávala a sdělte jim toto pochybení. Nezapomeňte uvést spisovou značku, např. KSBR 99 101010/2015
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2014 14:22 | Novakova

Dobry den jak mam postupovat kdyz insolvencni spravkyne neposlala penize ani 10 den po vyplaceni a v usneseni je dane ze penize musi poslat do 3dnu kdy ji muj zamestnavatel posle vyplatu.Nezajimaji jak se mam dostat do prace nemluvim o tom ze musim zaplatit najem atd. Dekuji za odpoved Novakova
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Vladimíra Glatzová

advokátka

Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Vladimíra Glatzová
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services