Magneti. Jak udělat přítrž krádežím kovů

„Sběrači“ kovů ročně napáchají škody za stovky milionů. Sběrny kradené kovy vykupovat nesmí. Jenže vykupují. Účinná kontrola neexistuje. Několik senátorů má plán, jak problém ukradených vík od kanálů, okapů, uren nebo kusů kolejí řešit. Přes prsty by dostali hlavně majitelé sběren. Jak to vidíte vy? Omezit sběrny? Úplně zakázat? Chcete je ve svém městě?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 2. 2014 10:58, Pavel

Já jsem už asi před 5 lety psal na příslušné ministerstvo svůj návrh řešení a bylo mi odepsáno, že o stejném postupu se už jedná a bude aplikován - no a stále nic. O co šlo: zcela bych zrušil platby lidem za odevzdané suroviny a provozovatele sběren bych platil poměrně vysokým platem. Sběrny byly v podstatě to samé jako jsou "sběrné dvory", kam je možné odvézt prakticky cokoli, čeho se chceme zbavit, a nic za to nedostaneme. Případně, pro motivaci u jistých surovin, by šlo za odevzdanou surovinu dávat třeba kupóny na slevu na knihy, atd. Viděli byste, jak by krádeže kovů ihned skončily.

+418
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

13. 2. 2014 11:22, Jan

Když se budou tvořit zákony proti slušným lidem,tak se taky nebudou dodržovat,pravda je někde uprostřed.Je těžké vytvořit zákony,aby je lidé měly chuť dodržovat.Tady vidím hlavní chybu na straně vykupujícího a ten se ohlídat dá,takže "jenom chtít".Za mě,já budu první kdo neodevzdá ani gram bezplatně.To to je zase něčí lobistická reakce a šance jak být bohatší,poněvadž lidem to ve výsledku vůbec nic nezlevní,i když se vyřadí výkup od obyvatlstva.Já jsem byl takřka rok doma po nehodě,a mě výkup kovů zachránil hypotéku,a to jsem nikde nic neukrad.Shrnutí této situace je takové-zlepšit náladu společnosti.........jenomže to jde velmi těžko s šestystytisíci nezaměstnanými a vládou co by chtěla práci za stávající minimální mzdu,zkrátka a dobře je tu mnoho negativního......Venku svítí slunko a tak se radujme,dokud máma hlavu na krku.

-230
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)

12. 2. 2015 22:35

Víš ty co ty poseroutko? Rozeběhni se do Berlína a zažádej jestli by nám zase neudělali koloniální správu, když si v téhle připoprděné republice neumíme udělat pořádek sami.... Nebo snad mají u nich nějaké problémy že by jim mizely kovy? i hromada jiných problémů tam tak nějak není... Ale teda jako názor že obávat se že nebudou mít co tahat do sběrny, tedy se bude přepadávat i pro dvě koruny...Kolikrát se sbíráním kovů přiživují i takoví, kteří na sociálních dávkách pobírají víc než si normální daňový poplatník dokáže vydělat, vy vole...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2014 14:10 | zdeněk

Chápu rozhořčení obyvatel měst , příslušníku fin. soc. a obecního úřadu či PČR a MP , atd. . V první řadě si musíme uvědomit že většina sběračů (což je cca60%) nejsou žádná podřadná cháska ale lidé kteří mají své rodiny a tím to způsobem ji živí a nebo lidé kteří pracují na stavbách či obdobné prací a takto z nevyužitelného zbytku šrotu si přivydělávají . A zbytek jsou bezdomovci kteří vybírají popelnice jen proto aby přežily nebo chodí od domu k domu aptají se lidí jestli nemají nějaký ten šrot a poté jsou feťáci kteří to dělají jenom proto aby měli na svou dávku .V druhé řadě slýchávám že : Zrušte sběrný a bude klid ! a toto slýchávám od úředníků všech pozic na magistrátech a obcích . A tito lidé by měli mít více rozumu než prázdných slov před volbami . Neboť tímto zákonem jestli projde nastanou z logického hlediska tyto základní věci : Nebude co krást ( šrot ) , v tom nejlepším případě začnou vykrádat i za bílého dne před Vašima očima . A stejně PČR a ani MP s tím nic nezmůžou neboť tolik lidí na stanicích nemáte a už tak Vám věznice praskají ve švech ( a nikdo mi netvrďte opak !) a nakonec v tom horším případě Vás začnou přepadávat pro 5kč co bude mít Vaše dítě , žena čí muž v kapse . A to teprve bude rodeo . Poté to nahraje těm kteří umí přemýšlet a realizovat . Jestli si to někdo neuvědomuje tím klesnou peníze z výběru daní , které platí každá sběrna a i slévárny což činí 21% z celkového obratu . A tímto se tento stát stane výstrahou pro okolní státy jak se to nemá dělat , což už pro ně tak i tak představujeme . Úřednicí a politici jsou nej a ty národe na nás makej a drž hubu ?! Nebo jak už si to vše máme vysvětlit ?!
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2014 14:44 | Ivan

Krádeže kovů není v Evropě nic neobvyklého. Ani v Rusku na olympiádě ne. Během necelých 14 dní se v Soči ztratilo 800 litinových poklopů od různých šachet infra sítí. Je třeba počítat s tím, že zloději budou pracovat stále na vyšší úrovni. Proto zákaz výkupu kovů nic nevyřeší, ledaže by platil v celé Evropské unii. Jinak zloději odvezou svůj lup do jiné sousední země. Výkup bez hotovosti by mohl pomoci, pokud bude důsledně uplatňován. Zloději nebudou chtít zveřejnit své účty s pohybem peněz za kradené předměty a budou hledat hlubší ilegalitu své zhoubné činnosti, která bude tímto omezena. Jako další ochrana, kterou začínají používat v Německu, je neviditelné značkování, které při použití speciálního UV záření, ukáže, že je kradené.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 0:17

Ale bohužel v dnešní době ani toto tak nefunguje. Když budete chtít tak za poplatek Vám ekologický likvidátor bezproblému vystaví potvrzení o likvidaci a auto si klidně rozeberete sám a co můžeze rozprodáte na díly a zbytek odevzdáte do sběrných surovin. Všechny dnešní zákony jsou tak děravé že se nechají obejít a někdo na tom vydělává a tak by to bylo i se zrušením výkupen surovin a přenesením na bedra sběrných dvorů kde ovšem by občan přišel zkrátka a ještě by zaplatil dopravu do sběrného dvora plus i poplatky za tzv. nebezpečné suroviny a zase by si mastili kapsy provozovatelé těchto sběrných dvorů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2014 14:05 | Apophis

OK, jako drobný producent nějakého železného odpadu netrvám na tom, že za něj musím dostat zaplaceno a do sběrny ho stejně odvezu (je kousek), stejně jako odvážím další separovaný odpad. Někdo má ale sběrnu dál: pak v rozhodování, zda 1) šrot odvézt do sběrny, nést náklady a nic neinkasovat či 2) jej zahodit do popelnice/příkopu, ekonomicky jasně vítězí ta druhá varianta. Pokud místní radnice usoudí, že v naší čtvrti existence sběrny představuje incentivu pro nenechavce, pak i já sotva budu ochoten svůj kovový odpad vláčet na kraj města. Do jisté míry by toto šlo eliminovat pravidelnými "želenými nedělemi", tedy dopředu ohlášeného svozu vyhozeného železného šrotu (jako kdysi). Vyšší atraktivitu pravidelného svozu by přineslo pravidlo, že výtěžek místní akce (po odečtení nutných nákladů na svoz) by šel na nějaký obecně prospěšný a dopředu známý účel (tj. "přispěju na dobrou věc" místo "napakuje se nějaká firma"). Pohled z druhé strany: cílení sběrači šrotu (bezdomovci, feťáci, nezaměstnaní, atd.) vám pak sice možná neukradnou okap, ale protože nějaké peníze potřebují, ukradnou vám cokoliv jiného, co lze zpeněžit. Tedy vykradou třeba byt, sklep nebo auto. Současně přestanou mít motivaci "čistit" příkopy. Výsledkem takového zákona/vyhlášky tedy sice bude delší životnost kanálových poklopů, ale nárůst vloupaček, pokles recyklace železného šrotu, který se bude více objevovat tam, kam ho jeho původní majitel odhodil.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2014 9:14 | Pepino

Počítám, že po takových zákazech nebo omezeních se "sběrači" obrátí k vykrádání domácností, co se bude řešit potom?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 16:52 | miro

Výkup surovin fungoval vždy a snad bude fungovat i nadále.Problém je v tom,jak zabránit rozkrádání funkčních zařízení a způsobování škod.To je věcí policie,nebylo by od věci monitorovat kdo a co do sběrny veze,stejně nás špehují na každém kroku.Pomoci by mohly i záznamy majitelů sběren.To by ovšem policie zejména městská musela fungovat jak má.Jak je možné,že všichni znají pachatele,jen policie ne,a když ho zná,nic s tím neudělá.Snaha vykupovat suroviny zadarmo je pokračováním absurdna,když majitel auta musí odevzdat vozidlo zdarma soukromé firmě k dalšímu zpracování.Proč bych si svůj majetek nemohl rozebrat na svém pozemku a potřebné věci použít,případně prodat?Neměl by tenhle Absurdistan už jednou skončit?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 7:35 | naštvaný

Po dvou napsaných článcích v novinách policie jen několikrát zareagovala tím, že uřezané stojky konstrukce haly zlodějům několikrát zabavila—bohužel žádný jiný postih zloděje nečekal i když jsem je upozornil , že každá taková ukradená stojka znamená na hale škodu min. 50 000 Kč a je to tudíž trestný čin ,policie prostě v Jaroměřicích nekonala proti těmto zlodějům žádné právní kroky a tak hala, která byla určena v dražbě k prodeji za cca 8.000000 Kč a v ní stroje umístěné cca za 10 milionů zmizelo za dohledu policie v kovošrotu. Několikrát jsem osobně byl u toho, když zloději přivezli části haly do kovošrotu . a policisté byli u toho a vůbec nereagovali . Jak má zaměstnanec kovošrotu reagovat na výkup očividně kradených věcí, když policie tvrdí, že nemůže konat protože zkrachovaný majitel firmy Pronta s.r.o. se neozývá a nepodal trestní oznámení . (v té době už za firmu rozhodoval správce konkurzní podstaty) a oni přece nebudou nahrazovat hlídací službu. Nicméně se na půl roku krádež haly zastavila, po napsání článků v novinách, až nyní je dílo dokonáno, hala je komplet pryč. Policie opět ví, kdo zbytek haly ukradl a kam a za kolik to prodal, ale zase krčí rameny a nic se neděje. Koho chrání a komu pomáhají?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 6:42 | naštvaný

Z haly zbyly pouze prvočinitelé II. Jaroměřice nad Rokytnou – Na rozebranou halu u Jaroměřic nad Rokytnou jsme upozornili už v úterních Horáckých novinách č. 28. A jak jsme předpokládali, reakce čtenářů na sebe nenechaly dlouho čekat. Ozval se nám totiž pan Jan Pevný z Jaroměřic, který se rozhodl nás seznámit s historií této haly a sdělit nám bližší podrobnosti o případu rozkradené haly v Jaroměřicích. „Toto byla nejlepší hala v Jaroměřicích, to si troufám říci a za tím si stojím,“ říká pan Jan hned při mém příchodu. „Jenom v případě vydláždění a betonové zálivky můžeme počítat zhruba dva miliony korun. Když si spočítáme velikost haly, tak jenom střešní plocha krát tisíc korun za metr, tak by to byla suma kolem 2 400 000,- Kč. Bylo zde ještě opláštění, takže opláštění i se střechou vychází zhruba na 5 000 000,- Kč. Metr čtvereční plechu váží přibližně dvě kila, takže ti zloději z toho dostali zhruba 250 až 300 tisíc, což pro ně jistě bylo lepší, než chodit do práce. Celkem zde však napáchali škodu zhruba za dvacet až třicet milionů,“ vypočítává pan Jan. „Je úplně jedno, jak ten podnik skončil. I když se ten majitel neozývá třeba rok, ale město se o rozkrádání areálu mělo zajímat. Protože zde mohlo být zaměstnáno padesát lidí! To je důležité. Kdo to dnes postaví znovu? Nejhorší je, že město o ta pracovní místa prý skutečně přišlo, protože měl o halu zájem i nějaký výrobce plastových oken,“ kroutí nevěřícně hlavou pan Pevný. Nám se podařilo vypátrat onoho výrobce plastových oken, který měl o halu v blízkosti Jaroměřic nad Rokytnou zájem. Je jím společnost Fen‘Line, která již v Jaroměřicích jednu výrobní halu má. „Chtěli jsme expandovat a hledali jsme halu v okolí Jaroměřic, abychom se nemuseli stěhovat dál. Slyšeli jsme o tom, že tam nějaké haly jsou, ale přijeli jsme na místo a zjistili jsme, že tam není vůbec nic, pouze nějaké staré fundamenty. U vjezdu byly poházené sedačky z aut, čalounění, volanty, plasty a podobně,“ říká paní Jitka Škodová ze společnosti Fen’Line. „Jednoznačně zde selhala i policie. Údajně zde bylo i dvacet lidí naráz a nikoho to nezajímalo. Co jsem se dozvěděl, tak policisty zajímala jenom jedna věc, jestli mají čorkaři dobrý technický stav vozidla, jestli mají řidičák a občanku. Ale kradené věci prý nevozili, protože to nemá majitele. To je přeci holý nesmysl! Samozřejmě, že to majitele má, kdyžtak je zde i správce konkurzní podstaty, který by se o ten majetek měl starat a řídit likvidaci firmy,“ říká pan Pevný a pokračuje. „Problém je, že za posledních pět let narostla výkupní cena kovů do takové zajímavé výše, že se těm nefakčenkům vyplatí uříznout i malinký sloupek a mají na čůčo. A když uřízne jeden obrovský nosník, tak má na jedno odpoledne v herně u automatu. Ti policisté, kteří by to měli hlídat, vyskakují jak runcajzové z pozarohu na lidi, kteří jedou z práce a dávají jim pokuty za to, že v práci zapomněli občanku , nebo řidičák a toto nechávají být. Dokonce se po hospodách vypráví i tři kuriozní případy. V prvním případě se zlodějům uvolnil vozík naložený kradeným hliníkem ze střechy haly, který měli za autem, a sjel do příkopy ještě na příjezdové cestě do tohoto areálu. Policisté to vyšetřovali, ale o to, odkud mají náklad a co s ním provedou, už se nezajímali. Ve druhém případě policista volal na zloděje , který demontoval střechu haly, hlavně nespadněte, to bychom pak museli šetřit za třetí dokonce přišel do kovošrotu muž s tím, že potřebuje vážní lístek rozdělit na dva kusy, protože půlku z toho, co utrží, musí dat policistům na pokutu. A to se údajně stávalo víckrát. Jenže on jim z toho díky rozdělení vážního lístku nakonec dal stejně jenom čtvrtinu. Bohužel to dospělo do té fáze, že se sem začal sjíždět celý okres. A nejhorší je, že ta demontáž musela zlodějům zabrat více, jak sto dní a za tu dobu s nimi nikdo nebyl schopen nic udělat,“ diví se pan Jan. Hospodský drb potvrzuje i pan Marek z kovošrotu: „Ano, skutečně se stalo, že za mnou přišli s tím, že na ně policista volal - nespadněte , to bychom pak museli šetřit, Třetí případ polovinu utržených peněz musí dát policii jako pokutu potvrdila kancelář v kovošrotu , kde se také ohradili proti rozkradaní arealu.“ Policie se nám ani po vydání článku nevyjádřila a proto jsme ji o její vyjádření požádali nyní znovu.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 0:06

Tady jde o nepochopení z Vaší strany. Když vezmeme dosloužilý dvoukolák, plechovou garáž, stále je to něčí majetek se zůstatkovou hodnotou. Proč by se ho měl někdo zbavovat zadarmo a navíc platit za likvidaci čímž myslím zjednání dopravy do sběrného dvora když tyto náklady mohu snížit odevzdáním do sběrných surovin za úplatu. nyní si představte, že nebudou existovat bezďáci a nebudou sbírat povalující se šrot po příkopech lesích a podobně. Obce na to peníze nemají aby uklízely. Všechno povede jen k tomu, že se přestanou zcela třídit odpady a vše půjde na skládky kam již v současné době se vyváží spousta kovového odpadu a občané nemající práci zde tento kov vybírají a odvážejí do sběrných surovin kde se z tohoto odpadu dělá nevé železo, což je méně nákladné než výroba z rudy. Mimo jiné i ve sběrnýc dvorech za uložení některých druhů odpadu musíte zaplatit jako příkladně za ojeté pneu. A jek to dneska vypadá? Po příkopech se povalují vyhozené pneumatiky. Já jsem pro ponechat výkupny surovin a zpřísnit podmínky výkupu a zvýšit dohled nad provozovateli.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 21:10

To ho hodím do pangejtu, než bych se vám s tím tahal někam zadarmo. Zrušit zálohy za flašky!
-15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 18:56 | J.Bubla

Až doslouží auto, co bylo v té garáži, také ho budete muset zadarmo odevzdat. Jinak se ho papírově nezbavíte. Ekolikvidátor ho pak rozebere a ještě dobře rozprodá. Takový je zákon.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 18:35

viděl bych to tak, že občané si platí stát ze svých daní, stát je tedy povinen hlídat dodržování zákonů, případně vydávat nové tak, aby byly ku prospěchu občanů. A s tím bezplatným zbavovaním se odpadů to u nás vypadá tak, že sousední město xy má sběrný dvůr a tam berou odpady zdarma pouze od občanů města xy. Od nikoho jiného ani kdyby si chtěl zaplatit, neexistuje. Sousední obec z druhé strany to má zařízeno obdobně. Náš starosta tvdrdí, že 2 x do roka je u nás přistaven velkokapacitní kontejner a to nám musí stačit. Tedy opravdu poctivě třídíme odpady na to, co jde dát na kompost, pak na to, co vezmou ve sběrných surovinách a teprve zbytek do popelnice. Byť se to někomu může zdát neuvěřitelné, ale v 6-ti lidech nám stačí jedna popelnice na 14 dnů, 1 x za 2 měsíce odvezu vozík (za autem) do sběrných surovin. Tím se mi alespoň zaplatí náklady na ten vozík a na cestu do sběrny a nazpátek. Nevidím tedy žádný důvod, proč bych měl i toto někomu darovat?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 18:09 | Kuzma

Po dobrém v téhle zemi nejde nic, takže je NUTNÁ zpřísnit pravidla a hlavně zavést liklidační tresty pro sběrny a hlavně pro zloděje, jinak to nepůjde. Je jasné,že sběrny budou nadávat protože jsou živi z výkupu kradených věcí jako bazary apod.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2014 17:31

To je asi trochu nepochopení situace, přece nejde jen o poškozování státu, ale především o poškozování soukromých firem a občanů. Copak jsou měděné okapy z rodinného domku státu? Copak jsou na stavbách ukradené kovy státu? Atd. Proč by stát vynakládal finance na dozory u sběren? To snad ne. A občané si to mají u sběren hlídat sami?
Já jsem také pro bezplatné sběrné dvory, vždyť i ta zmíněná stará plechová garáž či starý dvoukolák svou službu odvedly a tím se zaplatily, tak se prostě inteligentně vyhodí a je to. Nebo snad tak vehementně odvádíte každý papírek (obaly ze zboží, noviny, atd.) do sběrny? Vždyť jste je také zaplatili a většinou je rádi zdarma vyhodíte a nedivíte se tomu. Zamyslete se nad tím.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 16:56 | mm

A už jsme zase u toho. Stát si neumí uhlídat nějakou skupinu lidí, ať už jsou do zloději kovů, ti, co zakládají a krmí černé skládky atd... a tak tedy začne "bu..rovat" slušné lidi. Nevidím důvod, proč bych nemohl do šrotu odevzdat starý polámaný dvoukolák, který jsem před ix lety poctivě koupil a už dosloužil? Nebo proč ho dávat někomu zadara aby se na něm obohatil? Snad platíme dost veliké daně na to, aby státní správa zvedla zadky a začala konečně i něco za naše peníze dělat, ne? Nebo budeme ty neschopné povaleče krmit do nekonečna? Jak může poslanecká sněmovna schválit zákon, ve kterém novináři po půl roce jeho platnosti najdou zásadní nedostatky? (viz .placení "eko přirážek" dodavatelům energií) Nač mají poslanci své platy a náhrady z nichž mají platit své poradce, potažmo odborníky na danou problematiku? No asi by si opravdu museli platit ty odborníky, a ne své rodinné příslušníky, že? Tak ať se snaží a vymyslí zákon, který nechá slušné lidi na pokoji a zatrhne zlodějům kovů jejich činnost. Osobně si myslím, že důsledná kontrola sběren a evidence těch co dovážejí kovy by to mohla vyřešit. Nemáš poznačeno odkoho jsi tohle vykoupil? První případ 100.000 pokuta, podruhé zákaz živnosti na pět let atd... A nonstop provoz u výkupen je taky asi poctivým lidem k ničemu.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2014 16:34

Co je to zase za nesmysl. Je potřeba především ohlídat výkupce kovu. jak k tomu příjdu když vlastním plechpovou garáž za kterou jsem zaplatil. Nyní ji chci zbourat a kov prodat do sběrných surovin. To si opravdu někdo myslí, že za to za co jsem si jednou zaplatil tak to dám někomu zadarmo aby se obohatil na mně? I za komunistů byly sběrny a byly monitorovány tehdejším SNB a fungovaly. Proč by se dnešní policie nemohla více věnovat této problematice? A mimochodem na co máme městskou policii? To by měl být jejich hlavní úkol a ne stát za bukem a vybírat pokuty za banální přestupky.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2014 16:29 | Nox

Navrhuji zakazat penize, nebot ty se kradou nejvic. Takhle se dockame maximalne toho, ze se venku nebudou valet nejen plastove lahve, ale i zelezo, hlinik, med, atd.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2014 15:48

Jasně, ale to by se právě mělo zarazit, souhlasím s tím co napsal níže Pavel, když má někdo nějaký odpad, tak ať se ho kultivivaně zbaví tím, že ho předá zadarmo do jakéhosi Sběrného dvora. Vykupovat by se to mělo pouze ve velkém od podniků a peníze by měly jít ne hotově, ale z účtu na účet. Jakmile se za to soukromníkům platí, tak to logicky musí vést ke krádežím, protože se vždy najde svoloč, která bude suroviny krást a prodávat.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2014 15:25

Stát žádně druhotné suroviny od soukromníků nesbírá. Od soukromníků je sbírají soukromníci, kteří je pak prodávají dalším soukromým firmám. Měla jste zůstat v tom komunismu, vám tam bylo dobře.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services