Očima expertů: Jak vyřešit problém se stočenými tachometry?

Proč není stáčení tachometrů klasifikováno jako trestný čin? Na co by si měl kupující ojetého auta dávat pozor, aby se nestal obětí podvodu? Zeptali jsme se zástupců automobilek, specializovaných firem zabývajících se kontrolou technického stavu vozidla, právníků spotřebitelských sdružení a dalších odborníků.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 10. 2020 22:49, Vlastimil Král

Před koupí vozidla je hlavně potřeba prověřit si VIN, zda sedí s vozidlem a typem např. přes https://vincheckfree.net/cz/kontrola-vin a potom si zaplatit pár stovek za podrobný výpis historie vozidla.. Sice to něco stojí, ale ve výsledku to může člověku ušetřit i statisíce..a hlavně nervy :)
Vlasťa

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)

5. 4. 2022 16:01 | Martin

Dobrý den, do jaké doby od koupi je možné reklamovat stočený tachometr?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2022 8:25 | Kupec

Nechal jsem si sjet placený výpis přes cebii a byly to vyhozené peníze. Krom údajů známých na první pohled jsem se nedozvěděl nic. Auto bylo stočený o cca 200 000 km.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2021 8:12 | Patrik

Každé auto jde na STK, dobré by bylo kdyby se kontrolovali a odesílali ujeté kilometry do registru vozidel. Kde by se dalo auto zkontrolovat, na výpisu z karty. Také by nebylo od věci kdyby servis do stejného systému zadával opravy úpravy a případně výměny součástek. Tím by s dalo předejít spekulacím o tom jakou má ve skutečnosti vozidlo hodnotu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2020 22:49 | Vlastimil Král

Před koupí vozidla je hlavně potřeba prověřit si VIN, zda sedí s vozidlem a typem např. přes https://vincheckfree.net/cz/kontrola-vin a potom si zaplatit pár stovek za podrobný výpis historie vozidla.. Sice to něco stojí, ale ve výsledku to může člověku ušetřit i statisíce..a hlavně nervy :) Vlasťa
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2016 9:29 | David

Za dobu, co platí ten nový zákon o trestném činu, pokud vznikne škoda větší než 5 000 Kč... kolik bylo za tohle odsouzeno lidí a jaké tresty dostali? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2016 9:27 | David

Proto od jisté doby na otázku, kolik chci do auta / kuchyně / koupelny investovat peněz - neodpovídám. Dopadne to totiž tak, že prodejce pak danou věc dá ještě o pár tisíc dráž, ale dodá takové zboží, aby na něm co nejvíc ušetřil. Např. když jsem chtěl kuchyň v ceně do 145 000 Kč (před 12 lety), tak aby se dodavatel vešel do této ceny, dal mi tam ten nejlevnější plechový dřez, který jsem pak někde viděl za 750 korun.
Když jsem posledně poptával ojeté auto, cenu jsem neříkal. Řekl jsem co chci, jaké stáří a do jakého počtu najetých km. Ať mi prodejce najde auto a pokud bude stát víc než je můj rozpočet, tak mu poděkuju a za rok se můžeme sejít znovu.
Názor, že si o to lidi sami říkají a tak jim prodejce vyhoví a auto jim stočí, neberu. Podívejme se na to z druhé strany. To by mohl člověk kupující auto říci: "Ten prodejce chtěl za to auto 235 000 Kč, taková pálka, takl jsem mu dal 160 000 v pravých bankovkách a zbytek ve falešných" - a zdůvodnit to tím, že prodejce auta si vysokou cenou o ty falešné bankovky sám řekl.
Bohužel falšování peněz je trestným činem samo o sobě, bez dalších podmínek. Stáčení tachometru je trestným činem za dalších podmínek a to je právě ta nerovnost mezi prodávajícím a kupujícím u auta.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2015 7:28 | Zdeněk

Mám auto 13 let staré. Je v něm ale jiný motor. Jak posuzovat "ojetost" vozidla? O životnosti přece nerozhodují jen najeté kilometry, ale celkový technický stav. A taky si neumím představit, že při vybírání vozidla si nechám prověřit 10 aut (u CEBIE po 500Kč za kus) a pak si žádné nevyberu. Povinnost doložit kilometry by měl mít prodejce resp. dovozce. Solidní bazary to tak dělají, protože pochopili, že v ceně vozidla se ta pětistovka ztratí. Jen doufám, že lze CEBII důvěřovat a nedá se to ošidit. Nebo jo? V Čechách je možný všecko.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2014 11:10 | pramen

Výhodu má ten, kdo se v autech aspoň trochu vyzná, protože si může dovolit ignorovat stav tachometru a vybírat auto podle jeho aktuálního technického stavu. Na co si dát pozor při prohlídce ojetého auta najdete i tady http://www.tipcars.com/magazin-kupujete-ojetinu-stahnete-si-e-book-zdarma-7215.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2014 17:19 | Hardcore

V Česku se to jen tak nevyřeší! Chytrák doveze parádní káru z Itálie..ta má nalítáno přes 250...chytrák má garáž...chytrák to stočí na 125...chytrák to prodává jako auto co leželo v garáži. Já těm dovozcům nevěřím.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2014 17:18 | Rasputin

Jak jinak nez legislativne, velke bazary jako aaa, esa, atp. pochybuji ze staceji kilometry, kdyby se to proflaklo tak si u nich nikdo nic uz nekoupi, to je problem tech malych bazaru prevazne a taky jde o to zda li uz to nekdo nestaci pred vykupem do bazaru. Rozhodne ale pocet km se promita ve stavu vozu a to clovek kdyz neni uplna lamka po prolezeni auta pozna.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2014 11:39 | Propper

Rozhodně se nechci nikoho zastávat a nejsem zastáncem stáčení kilometrů, ale oni si lidi o ty stočené kilometry tak nějak říkají. Nejradši by auto, které je 3 - 5 let staré, má najeto jen něco málo desítek tisíc kilometrů a ještě by rádi, aby stálo do 50 tisíc. A ikdyž je stáčení kilometrů veřejným tajemstvím, tak lidi ty auta stejně kupují. Tak na co ty stížnosti???
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2014 19:00 | Martina

Nečetli jste minulý pátek o německých důchodcích , jak je vozí k nám? Důchodcům v německu už dávno není hej, ano mají golfy, ale 10let staré.......
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2014 9:56

Srando, Drando. Jsi zaměstnanec áček, žádná manželka nějakýho trouby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2014 20:49 | Hugo

Jistě, německý důchodce jezdí na dovolenou na Mallorcu nebo na Kanáry a bere si tam vlastní auto...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2014 15:37 | Motes

Vždy se pobavím, když mi prodejce v autobazaru řekne, že auto má najeto málo,že s autem jezdil německý důchodce. Ze skušenosti vím, že německý důchodce neudělá ani krok pěšky, jezdí min. 2 x do roka na dovolenou a najezdí víc, než němec, který pracuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2014 21:59 | Jiří

Auto bez servisky bych asi nekupoval, ale na papírovou knížku se spolehnout nedá. Podle VINU projet servisní historii u aut. prodejce, zjišťoval jsem už 3 značky a vždy to bylo zdarma, projistotu jsem si na STK ověřil i stav km na posl. kontrole a samozřejmě na každou prohlídku jsem vyrazil s přístrojem na měření tloušťky laku kvůli ověření nehavarovaného vozidla (dá se půjčit kolem 100Kč na den) a kupované auto jsem hodinku procházel, u některých navštívených kousků stačí i 2 minuty a pryč. I z těchto důvodů jsem pořídil až 9. auto. Vím že je to časově i finančně trošku náročné, ale vynaložená částka za auto není malá. A jen k těm áčkám, z osobní zkušenosti vím, že vykoupí vše co jim příjde pod ruku a z vesela prodávají dále.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2014 19:20 | Pivoňka

Třeba ty áčka hoodně aut vůbec nevykoupí když se jim to zdá podezřelý. Co jsem viděl v jiných autobazarech tak tam nějaká pověst a garance nic neznamená. Chce to zdravej úsudek a 10 let starý auto se 100000km je podezřelý.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2014 18:58 | Karel Vostrý

Auto Duo jsou opravdu vyhlášená šejdíři a podvodníci. Reklamace ojetého vozu byla šílenost. Horší než áčka.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2014 16:06 | eďa

Přesně tak. Blbci by tomu uvěřili a Ti, co vidí i za roh by viděli co a jak. A tak je to se vším a VOTOM TO JE.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2014 15:33 | V.Mlich

Já bych naopak stáčení tachometru nařídil povinně. Každému autu by se po přijetí do bazaru povinně musela nastavit na tachometru nula. Aby nikdo nespekuloval, kolik tam vlastně bylo.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Jaroslav Klíma

podnikatel, Tuscan

Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Klíma
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services