Tonoucí ODS: za dávky se neschováte! Na život dva tisíce, zbytek bere exekutor

ODS vzkřísila dřívější nápad sociální inženýrky (jinak ale magistry z plzeňských práv) Ivany Řápkové. Chce začít chudým dlužníkům exekučně zbavovat i životní minimum, které je zatím pro exekutora nedotknutelné. Vyhořelá partaj nutně shání voliče? Zn.: I extrémista vítán? Co si o tom myslíte?

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 4. 2013 18:49, ZIKO

Buď je životní minimum opravdu minimem pro přežití,pak už není možné ho jakýmkoliv způsobem snižovat. Nebo je v nadstandardní výši a potom se jedná o štědrý státní příspěvek.V tom by si měla vláda udělat jasno.Je naprosto mimo realitu,že na přežití stačí dva tisíce bez toho,aby si člověk nevypomáhal zlodějinou.

+69
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 4. 2013 13:49, jezevec

proč by ale měl dlužník nějak důstojně žít a existovat?
exekuce na vás nedopadne jako rána osudu - za ní stojí dlouhodbě neřešené dluhy, nepřebírání pošty, vyhýbání-se administraci dluhu, ... a hlavně - někdo komu jste nezaplatili prachy!

Zobrazit celé vlákno

-10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 23 komentářů)

10. 12. 2013 12:40 | Jiří

Problém dluhů a exekucí je tak rozsáhlý, že mne překvapují lidé, kteří mají jednoznačné řešení. 1. Ano, někdo byl nezodpovědný a půjčoval si bezhlavě. Ale úvěrové společnosti jsou podnikatelé. Není náhodou jejich podnikatelským rizikem půjčit peníze někomu, kdo je nebude moci/chtít splácet? Budete-li podnikat v obchodě a odběratel vám nezaplatí fakturu, protože si ze svého s.r.o. vyplácí vysoké odměny k zaplacení vlastních úvěrů, pak přivedete jeho s.r.o. k insolvenčnímu řízení, atd., ale s.r.o. dluží mnohem více, než je jeho hodnota, nedostanete nic. A to je vaše podnikatelské riziko - neměli jste mu prodávat na fakturu (jako by to bylo možné). A nyní za 2. pracujete pro výše uvedeného a on vám nezaplatí několik měsíců (nejdříve sliby, pak nic a děláte-li navíc na živnost, nikdo vám nepomůže). Půjčíte si na další nájem,jídlo a cesty do práce, ale práce nevyjde. Člověk (bohužel) není robot, který odebírá energii jen když pracuje. Člověk má spotřebu (a děti také) i když nepracuje. Nepracuje není přesné, nemá práci (příjem), protože hledat si práci je ta nejtěžší práce a navíc bezplatná a ještě s náklady na dopravu na výběrové šaškanice. Závěrem: pokud by se v ČR nevydržovaly nepracující a nezodpovědné skupiny, byly by peníze pro zodpovědné (ti by to na daních vrátili), dluhy by se měly řešit v širším měřítku (v západních zemích to tak je). Nevěřím tomu, když jde Ex. zabavit několikamilionový majetek a má za to pár desítek tisíc, že se to nedá "nějak zařídit" za vyšší odměnu. Zatímco ten okradený, bez práce, ho nemá čím uplatit. Tak jako dopravní přestupky nemůže řešit soukromá firma, exekuce (mnohem vyšší částky) by neměly být v soukromých rukách (kapsách). Realitou se u nás stal Antijánošík, bohatý, který bere chudým. Milostivě jim nechá 3500 Kč na měsíc (porovnejte s ostatními v EU!) a ještě nařídí odevzdat skoro polovinu exekutorovi? Všem je jedno kde ti lidé budou bydlet (u nás v zimě mrzne!), co budou jíst? Nebylo již otrokářství zrušeno?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2013 21:04 | Podlesni

Je pravda, že spousta lidí si nadělala dluhy nezodpovědně, ale ti co půjčují a pak člověk platí jen vysoké úroky prvních pár let, tak ti by se taky měli podílet na riziku, že peníze za takových podmínek mnohdy nemusí dostat!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 12:55 | Pavel

Nu, to že exekuce může přijít jako blesk z čistého nebe i člověku slušnému je skoro jisté. Například včera byl ve zprávách krátký šot o ČKP a jejich metodách. Nicméně osobně bych viděl asi jako nejlepší řešení existenci nějakého kurátora pro určité skupiny lidí, co nejsou schopni všechno tohle obsáhnout. Já se tím vším docela zaobírám a stejně mě vždycky někde nějaká novinky rozčílí. Například teď ten zákon o zápisu do katastru. Přjdete o barák ani nevíte jak. A můžete bejt klidně profesor. Jistá je dneska jenom smrt.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2013 16:53

Chacha, těchhle případů je minimum, normálně dlužíte deset korun, přijdou vám nějaké upomínky a máte několik šancí zaplatit v řádu stovek, než se z toho stanou desetitisíce, chvíli to trvá.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2013 0:19 | Jana

Víte co udělá exekutor když tohle schválí ? Budete chodit měsic do práce a nedaj vám prakticky nic protože si to vše vezme exekutor .... výsledek ? Nebudete mít ani na dojíždění do práce takže o ní příjdete a ejhle z čeho bude exekutor strhávat peníze ? A v případě že nemáte já nevím nemovitost v hodnotě dluhu tak vám vezme já nevím třeba 10 let starou televizku ? Hmm hodnotné :D Je to kontraproduktivní ..... upřímně to by mělo dojít i těm exekutorům. Další věc je že by měl stát ohlídat nezákonný postup zaměstnavatelů kteří mnohy na pohovoru pronesou pokud máte dluhy (nebo řeknou exekuci to je fuk) tak se rovnou otočte ve dveřích a sbohem. Přitom Zaměstnavatele to nestojí ani o vyndru více než u člověka kterej dluhy nemá. Ale to by jsme nesmeli být češi. NA jedné straně spousty těch kteří museli mít vše hned aniž by mysleli do budocna na straně druhé zmetci kteří stejně jako dlužníci nemyslí dále než na příští týden! :D
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2013 0:12 | Jana

iveta šubová: To snad nemyslíte vážně ....... víte o tom že exekuce na vás dopadne jako rána zlodějů kteří vám vyčuraně pro příklad z dluhu 10 korun udělají já nevím např 9 tisíc + úroky z prodlení , vy jste uplně mimo realitu :D ne každý dlužník je lempl kterej si nabral úvěry s umyslem je nesplácet ..... proberte se ..... především dnešní exekutor nění žádnej uředník ale soukromý podnikatel ...... a proč ? Protože mu to zemanova vláda umožnila....... Až se toto vrátí do ruky úředníí moci a nebudou to vykonávat lidé jako Pan Vrána kterej již stál u soudu ale přesto tuto výnosnou podnikatelskou činnost provozuje dál tak se možná na exekuce budou lidi dívat jinak. :D Btw. byla doba kdy si jak banky tak "exekutoři" činili nárok na úroky z úroků ..... což je totaální nesmysl jak vysvětlíte že ti svatoušci vymáhali smyšlené peníze? ..... váš příspěvek hovoří za to že jste buď právní batole který slouží nějakému exekutorovi a nebo nevíte ani to co se veřejně píše :D na to že ty "úřední" osoby jsou ve skutečnosti hodně dobře vydělávající mafie nemusí být člověk ani dlužník :D
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 18:49 | ZIKO

Buď je životní minimum opravdu minimem pro přežití,pak už není možné ho jakýmkoliv způsobem snižovat. Nebo je v nadstandardní výši a potom se jedná o štědrý státní příspěvek.V tom by si měla vláda udělat jasno.Je naprosto mimo realitu,že na přežití stačí dva tisíce bez toho,aby si člověk nevypomáhal zlodějinou.
+69
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2013 17:13

Ano je.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 15:13

Ahoj eďo, tahle přezdívka ti sluší zatím nejlíp. Možná ještě zkrátit jenom na první slovo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 15:12

V zásadě ano, střecha, slamník, židle, stůl a betonová podlaha – to je dostatečně humánní. Dokud pak člověk nevidí ty lidi v reálu, půlka jsou slabomyslní a i v té druhé půlce, kde jsou lemplové, najdete takové, kteří mají děti, které za nic nemůžou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 14:41 | pepa

Tady asi nikdo neslyšel ministryni práce že účet spojený s Skartou nepodléhá exekuci.Takže pozor abyste nenahnali klienty České spořitelně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2013 13:49 | jezevec

proč by ale měl dlužník nějak důstojně žít a existovat? exekuce na vás nedopadne jako rána osudu - za ní stojí dlouhodbě neřešené dluhy, nepřebírání pošty, vyhýbání-se administraci dluhu, ... a hlavně - někdo komu jste nezaplatili prachy!
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 10:53 | BLBEC OD VIDLÍ

A co s politiky, co nasekaj jen za leden, únor a březen 2013 dalších 48 miliard korun dluhů, co s nimi, kam s nimi ? Tohle fakt nemá řešení jiné, než totální státní bankrot, potažmo fglobálních rozměrů, což se už děje a do té doby je výhodou nabrat, nasekat co nejvíc soukromých úvěrů a půjček. Kdo nechápe, dostane se brzo pod okap, snad konečně vystřízliví ze svých iluzí.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 10:34 | Marky

Rovněž si myslím, že dluhy se mají platit a bohužel znám spousty případů z okolí, kdy si lidé bezmyšlenkovitě půjčovali třeba na novou elektroniku či nábytek anebo na dovolenou, aniž by měli zaměstnání a zajištěné finanční prostředky. Z druhé strany, každý se může dostat do problémů a pokud se jedná o lidi, kteří si to nezavinili vlastní blbostí, pak by jim nejen stát, ale i obec, ve které žijí, měli pomoci, aniž by to muselo dojít až do exekucí. V ČR to však platí obráceně. Věční neplatiči a nemakačenka dostávají maximum na dávkách a člověku, který přijde o práci řeknou, ať ho živí jeho rodina, ať prodá vozidlo, kterým dojížděl do práce, anebo které k práci využíval, atd. Osobně bych se v případě "věčných neplatičů", s nimi vůbec nebavila. Bohužel je pravda, že pokud nedostane tento typ člověka své dávky, tak půjde krást. Takže se spíše nabízí otázka, co s takovými lidmi?..a teorie, že je převychováme jsou opravdu naivní, o tom svědčí nefunkčnost výkonů trestů. Až se vyřeší tato otázka, pak bude v EU po krizi, ale to by taky znamenalo zrušit velká množství státem dotovaných míst a funkcí a do toho se asi nikomu nechce. Také by pomohlo, kdyby stát méně mluvil do ekonomických věcí a méně finančně zatěžovat soukromý sektor, pak by se ekonomika rozhýbala a nebylo by třeba tolik sypat do sociálních dávek. A rovněž by státní kase prospělo, kdyby v poslaneckých a senátorských lavicích seděli znalci ekonomiky anebo přímo vysloužilí vědci, ti by třeba uměli sehnat státu a českým firmám peníze a tak by stát pak nemusel platit různé odborníky např. k posouzení, zda měli kandidáti na prezidenta v pořádku účetnictví:)
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2013 9:57 | Jan

Kde si viděl mamuta v první třídě na obrázku, když ti ho ukazovala soudružka učitelka u jeskyně ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 9:35

ano, barterovy obchod, zivot v jeskyni a lovit mamuty. to je taky reseni. mne se ale na rozdil od tebe nelibi
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 9:22 | Jan

A kriminalita stoupne do zavratnych vysin... USA nas vzor, ale i tam maji davky a poukazky na jidlo. Mozna vtipnej napad - v USA se plati dan z prijmu i ze socialnich davek, pokud prekroci limit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2013 9:19 | Jan

Ve skutečnosti by se hospodářství bez peněz bez problému obešlo - v případě, že bychom zase vedli obchod, jenž je závislý na výkonu, což znamená, že se zakládá na výměně (jak to bylo dlouho obvyklé a na mnohých místech znovu přichází do módy). V tomto bodě však banky protestují, protože by v bezpeněžním systému přišly o svou moc. Aby se tak nestalo, zplodili „experti“ nespočet květnatých proslovů, kterými své vlastní jednání zastírají. Nemáme jednoduše pochopit, jak celá hra funguje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2013 8:58 | Jan

á jsem to ale pochopil tak, že se o žádné plošné snižování životního minima nejedná. Jde čistě jen o případ, kdy se občan pobírající takové dávky může beztrestně vysmívat platbám za své dluhy, pokuty a další finanční závazky, takže argumentace proti poslancům v tomto případě trochu pokulhává. Nebo si snad myslíte, že tu má existovat skupina občanů, která může např. opakovaně drobně porušovat zákon a důsledky za své chování nemusí (ani třeba ve snížené míře) vůbec pocítit ? Přál bych vám takové sousedy..
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2013 8:36 | eďa

Když se dívám na ty všechny demonstrace od sametového puče až po tu poslední ze 7.4.2013, dál na akcesorickou, byť zastřenou nezaměstnanost vyšší než ve 30. letech minulého století, ale to jsme ještě byli Československo, na odklon příjmů z penzí na konta vyvolených, tak je jasné, že bez revoluce myšlení dojného stáda otroků, zvláště pak každého jednoho kusu, který poslušně jde na vlastní jatka, se nic v jejich životech či spíše živoření v tomto - diktátu, honosně nazývaného demokracie pro horních 10 tisíc mocných, změnit nic nemůže. Přitom není nic jednoduššího než změnit sám sebe, svoje zvyky a zvyklosti, nehonit se za iluzí peněz a už vůbec je neházet sviním, optimalizovat své příjmy, např. směnou zboží a služeb bez DPH, odvodů, poplatků atd. atd. pak se totiž nemusí optimalizovat ani výdaje, pak není co zkonfiskovat ani co ukrást, co zdanit či dodanit, není koho odrbat ani podojit atd. atd. Je to na vás, přátelé, zda chcípnete na jedopotraviny s DPH či hlady až dojdou anebo se změníte a přežijete jako sběrači nebo drobní zemědělci.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2022

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Je tohle konec bitcoinu? Proč hlavní kryptoměna ztrácí na hodnotě

Je tohle konec bitcoinu? Proč hlavní kryptoměna ztrácí na hodnotě

Cena jednoho bitcoinu se propadla už o víc než milion korun, jako nikdy v historii. Je...více

Neviditelné padesátnice. Už nejsou juniorky, ale do důchodu mají daleko. Čemu čelí ženy, které...

Neviditelné padesátnice. Už nejsou juniorky, ale do důchodu mají daleko. Čemu čelí ženy, které dospěly za komunismu?

Současná generace 50+ a v těsném závěsu za ní i takzvané Husákovy děti z počátku 70. let...více

Plzeň pod lupou. Bílkovi se povedl přechod z technického týmu na tank

Vybraná zatáčka od progresivního k pragmatickému přístupu přivedla Viktorii Plzeň k nečekanému...více

Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Aká bude  suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Ivan Pilip

exministr a podnikatel

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
69,57 %

z 23 duelů
×
Ivan Pilip
ÚSPĚŠNOST
14,29 %

z 21 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.