Můžete být i dvakrát dražší než ostatní. Když lidem chutná

Michal Kašpárek | rubrika: Rozhovor | 9. 2. 2013 | 10 komentářů
Majitelé baru sídlícího v netradičních prostorách banky mluví o neštěstí cenových válek, o štěstí s prohibicí i o tom, jestli někdy na place potřebovali baseballku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2013 10:24, Fredy

Citace - Fousek / 09.02.2013 09:04

Bohužel, co jsem se ptal... klientela je v česku jen na levné sýry "tatranského typu", které nejsou moc chutné a dělají se ve velkém. Škoda, lidi sežerou cokoli... jenom aby to bylo levné.

No jo, když ono je to přece levné, tudíž dobrý kauf. Někteří slevo-letákovci stačí objet více super-hyper a přitom si vyměňuji poznatky, komu se co podařilo koupit levně....

K tomu mám jeden zajímavý poznatek. Ve vsi, co mám chalupu, je malý vesnický obchod se základními potravinami a sem tam něco z průmyslového zboží. Majitelku a prodavačku v jedné osobě dobře znám, neboť tam občas nakupuji. Zastávám názor, že je dobré nechat vydělat místnímu podnikateli, aby se udržel. Má tam vše, co normální člověk, žijící na vesnici, potřebuje. Ale místních starousedlíků tam mnoho nechodí. Jednak proto, že jí tak trochu závidí, ale hlavně z důvodu slevo-letákového šílenství. Ona to má často dražší, což je normální, ale ne zase o tolik, aby to vyrovnalo dopravní náklady slevomaníků. Říkala mi, že nebýt rekreantů a v sezoně turistů, tak by to mohla zavřít. Turisté si to pochvalují. Jednak jsou to vesměs tací, co nelítají s letáky v ruce a pak uznávají, že je to pro ně vlastně levnější, neboť je neláká kupovat další zbytečná lákadla.
Jo a ty super-hyper sýry jakoby Tatranské, jsou často vyráběné v Polsku ...

Zobrazit celé vlákno

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

16. 2. 2013 0:58 | Pavel Daníček

tak jsem se dozvěděl co a jak s alkoholem který nepiji protože užívám léky takže to tam budu mít žízeň a hlad tak zůstanu doma Pavel Daníček
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2013 13:47 | Fredy

Citace / 10.02.2013 09:51

Co má tenhle příspěvek společného s barem v Brně???
Až se naučíte používat nick a nebudete ho měnit, jako špinavé ponožky, tak Vám to prozradím .... :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2013 10:39 | Fousek

Já to vím... ale tobě to říkat nemohu. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2013 9:51

Co má tenhle příspěvek společného s barem v Brně???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2013 13:00 | Fousek

To nedělají jenom v Polsku. Dělají je rovněž na Slovensku i v Maďarsku. U nás na severu Moravy je několik výrobců sýrů v podobě úzených i neúzených parenic, korbačíků, oštěpků, nití, nudlí... a pod. Tyhle výrobce, kteří své výrobky prodávají vč. DPH, nutí různé normy a hygiena dělat výrobky tak aby pár týdnů až měsíců vydržely = tedy dost nabiflované solí a nějakými ty éčky aby to mělo nějakou tu stabilní chuť. Já raději ty domácí... jsou převařeny a chutnější.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2013 10:24 | Fredy

Citace - Fousek / 09.02.2013 09:04

Bohužel, co jsem se ptal... klientela je v česku jen na levné sýry "tatranského typu", které nejsou moc chutné a dělají se ve velkém. Škoda, lidi sežerou cokoli... jenom aby to bylo levné.
No jo, když ono je to přece levné, tudíž dobrý kauf. Někteří slevo-letákovci stačí objet více super-hyper a přitom si vyměňuji poznatky, komu se co podařilo koupit levně....
K tomu mám jeden zajímavý poznatek. Ve vsi, co mám chalupu, je malý vesnický obchod se základními potravinami a sem tam něco z průmyslového zboží. Majitelku a prodavačku v jedné osobě dobře znám, neboť tam občas nakupuji. Zastávám názor, že je dobré nechat vydělat místnímu podnikateli, aby se udržel. Má tam vše, co normální člověk, žijící na vesnici, potřebuje. Ale místních starousedlíků tam mnoho nechodí. Jednak proto, že jí tak trochu závidí, ale hlavně z důvodu slevo-letákového šílenství. Ona to má často dražší, což je normální, ale ne zase o tolik, aby to vyrovnalo dopravní náklady slevomaníků. Říkala mi, že nebýt rekreantů a v sezoně turistů, tak by to mohla zavřít. Turisté si to pochvalují. Jednak jsou to vesměs tací, co nelítají s letáky v ruce a pak uznávají, že je to pro ně vlastně levnější, neboť je neláká kupovat další zbytečná lákadla. Jo a ty super-hyper sýry jakoby Tatranské, jsou často vyráběné v Polsku ...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2013 9:04 | Fousek

Bohužel, co jsem se ptal... klientela je v česku jen na levné sýry "tatranského typu", které nejsou moc chutné a dělají se ve velkém. Škoda, lidi sežerou cokoli... jenom aby to bylo levné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2013 8:55 | Fousek

Udělám si občas drink... a sám si jej pak vypiju, takže musí být O.K. Mám rád sýry... přírodní, tatranské s většinovým procentem ovčího mléka. Žádny přesolený maglajz z kravského mléka, nabiflovaný éčky... se 3 měsíčni spotřební lhůtou. A hlavně vím, kdo jej vyrábí (doma) a nešidí. :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2013 6:59 | Fredy

Blahopřeji. Tihle patří k těm, kteří denně nenadávají v internetových diskuzích, jak jsou školy a vzdělání drahé, že je to jen pro ty bohaté .....
Také znám pár studentů, kteří se, v rámci při-výdělku ke studiu, stali prosperujícími podnikateli. Kdo chce, ten hledá způsoby, kdo ne, tak důvody. Tohle platilo vždy a nebude tomu jinak.
A co se týče ceny toho, co nabízejí, tak se opět potvrdilo, že kvalitu našinci umí ocenit/zaplatit. Nedávno jsem psal o domácím kváskovém chlebu, 1 až 1,2 kg za 50 až 70 Kč a přesto se na něj stojí fronty. To je proto, že je to skutečně chutný a voňavý chléb, který se druhý den nekazí. Opačný příklad je jeden farmář, který má sice všude napsané BIO, nedělá špatné produkty (sýry, tvaroh, kyšky, jogurty ...) ale do všeho cpe různá éčka, včetně soli a glutamanu. Překvapilo mě, že o to není velký zájem. Což znamená, že se lidé naučili číst složení a kupovat to, co je kvalitní. Tohle je příklad z kamenného obchodu se zdravou výživou. Bohužel stále platí, že větší část populace jsou tzv. letákoví slevo-konzumenti kdejakých šmejdů....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2013 5:10 | Timy

Kluci šikovní, dobře to vymysleli! Měli i trošku štěstí - ale bez něj to nejde. Hlavně ať se dále daří!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services