Překlenovací úvěr od Lišky: drsná změna podmínek! Klienti jako rukojmí?

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 18. 5. 2012 | 88 komentářů
„Hledáte spolehlivého partnera pro financování bydlení? Je tu Liška!“ V reklamě nám ale neříkají všechno. A tak pokračování doplníme my: „Je tu Liška… ryšavá, která klidně uprostřed hry lišácky změní pravidla. Slibované výhody šmahem neplatí! Překlenovací úvěr už klienti předčasně nesplatí.“

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 10. 2012 17:24, Petr

CMSS je banda podsitejch gauneru a krivaku!!! Z ,,klienta,, se po podpisu smlouvy stane vazal bez jakychkoliv prav. Menit pravidla behem hry notabene tvrdit, ze je neco takoveho legalni je plivnuti do tvare vsem slusnejm obcanum Ceske republiky. Chteli jsme odejit a byl nam suse predhozen ! papir, ze se vseobecne obchodni podminky v breznu zmenily a tudiz mame smulu. Na muj dotaz, co s tim, me poradce Sindelar odkazal na pany v Praze....ze on nic, on jenom maly pan. Jojo kasirovat provize to by slo, ale zodpovednost nebo nerku-li starost o klienta, to se u nas ti burani nenauci ani za 200 let. Hbite nam ale doporucil dalsi uver....A co vy s tim nasi zakonodarci ?!

+111
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

22. 11. 2013 8:16, Jirka

V podmínkách ČMSS, pokud je klient čte než něco podepisuje, já jsem je četl, proto jsem až tak překvapen nebyl, bylo vždy uvedeno, že věřitel, čili ČMSS, "může umožnit předčasné splacení meziúvěru na základě písemné žáadosti". Proto jsem nikdy nepočítal s tím, že splacení mám automaticky, a proto se nevztekám jak malý kluk, když mu berou hračku. Mám 3 smlouvy, přičemž i v rámci nových podmínek mi ČMSS dovolila meziúvěr splatit, ná základě kupní smlouvy při prodeji mého bytu. Toto u žádné hypotéky mimo fixační období, nebo při sjednání zvláštních podmínek mimořádných splátek není možné! ČMSS se brání úniku klientů k hypotéčním produktům, za současného zachování modelu klasického stavebního spoření a jeho systému úvěrování. Není jejím zájmem omezování a blokování svých klientů při operacích z meziúvěrem v důsledku nevyhnutelných životních změn.

Zobrazit celé vlákno

-12
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 88 komentářů)

9. 11. 2013 19:14 | Hana

Bohužel jsem se stala podobným pitomcem-rukojmím Lišky jako zde všichni ostatní. Pište mně prosím na mail t.hanna@seznam.cz - pokud se dáme dohromady, podáme hromadnou žalobu. Jsou to darebáci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2013 10:44 | Jiří Dobrušek

Plně souhlasím. Jsou to gauneři, kteří hezky mluví, ale to podstatné neřeknou. Díky změně smlouvy jsme přišli o státní podporu za celou dobu šetření. To jsem teda čuměl. Když chcete šetřit, tak šetřte doma pod polštář. Je to bezpečnější a máte peníze kdykoliv po ruce. My už to tak praktikujem a máme klid. Liška je hold mazaný tvor.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 9. 2013 18:15 | Alena

Dobrý den jsme na tom podobně, máme meziúvěr s 4,8 % úrokem a i když již budeme mít brzy naspořeno 40%, tak nebudeme mít požadované hodnotící číslo 64! To budeme mít až zhruba za 4 roky a bez něco se nám meziúvěr nepřeklopí do úvěru! Začal jste někdo možnost předčasného splacení meziúvěru u ČMSS řešit právní cestou?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2013 10:54 | miroslav

Jsem na tom stejně, meziuver 4,5% uver 3,7 % citace z mailu: při Vaší návštěvě v naší kanceláři v loňském roce jsem Vám opravdu sdělila, že Váš meziúvěr můžete refinancovat po 6 letech od doby založení Vaší smlouvy o stavebním spoření. A to by bylo v 11/2013. Bohužel tato možnost byla v květnu 2013 zrušena a již nelze v žádném případě meziúvěr refinancovat. Můžete refinancovat úvěr a do úvěru se dostanete v 3/2016. Dobu do přidělení úvěru si můžete zkrátit mimořádnými vklady. Pokud budete chtít refinancovat Váš úvěr, tak tam žádné poplatky nejsou "
takže si měníme podmínky jak chceme a vy klienti platte..... naozaj není právník co by se tím pobavil. Kterákoli banka poskytující urok kolem 3,0% by ho mohla ochotně a ráda zaplatit , příliv klientů ( doposud vazalů) je pak jistý.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2013 14:10 | Lenka

Taky jsme se stali jedněmi z rukojmích, kdybychom úvěr refinancovali, tak se dostanem na polovinu současné částky, ale bohužel.Liška si tím sama podřezává větev a kope kolem sebe ve smrtelné agonii. Věřím, že to musí někdo prolomit, ať už my nespokojení klienti, nebo ostatní bankovní ústavy, které se proti tomu také musí vzbouřit, kjdyž jim Liška blokuje potencionální klienty. Zkoušela jsem se obrátit i na ombucmana a na finančního arbitra, ale nespadá to do jejich kopetence.Já bohužek nemám dost znalostí, ani potřebné finanční prostředky, abych vyrazila do boje, ale kdyby se nespokojeni klienti nějak zorganizovali a vyrazili do společného boje, ráda se přidám
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2013 10:13 | Kamila

Jsem ve stejné situaci, prosím o info jak postupujete, třeba s můžeme spojit, nebo si poradit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2013 16:31 | kler

Zpočátku jsem byla ráda, že jsem vůbec úvěr ze stavebního spoření dostala, jelikož mi nic jiného nezbývalo, ale to jsem netušila, že jsem se upsala ďáblu... Mám úrok 5,4%, takže nyní, v době při historickém minimu úrokové sazby je jasné, že tomu nebudu jen přihlížet, ale jednat. A od té chvíle začalo peklo!!! Jak je možné, že mě nenecháte svobodně se rozhodnout refinancovat úvěr jinam, měnit podmínky bez mého souhlasu či podpisu? V bankách, když chcete odejít, tak Vám nabídnou nižší úrokovou sazbu. Žádala jsem o vyčíslení zůstatku a souhlas o splacení a vy mi na to řeknete, že mám smůlu, žádost je zamítnuta!Tomu Vy říkáte seriozní jednání k dlouholetému klientu? To mi potom nedáváte na vybranou a jsem donucena to řešit právní cestou. Já budu bojovat VY ŠMEJDI!!! Váš letitý klient /dnes otrok/
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2013 10:22 | Irena

Panebože, to se nenajde nějaký právník,který by těm ubožákům pomohl? Po 15.5.2013 už nelze vůbec nic, žádný refin, ani když vyhrajete milióny, tak nesplatíte, jen úmrtí, rozvod,nebo prodej nemovitosti. A co klamavá reklama v masmédiích i prostřednictvím poradců o možnosti předč.splacení bez sankcí, co příslib výnosů ze stavebka a absence zdanění těchto, že za to nemohou? tak proč to veřejně vyhlašovali, nachytali na to klienty, když k tomu neměli mandát? A co ty změny sazebníku a obch.podmínek bez upozornění 2 měs. Kolik lidí by si asi vzalo tento príma produkt, kdyby poradci a reklama mluvili pravdu a nic víc než pravdu!Stačil by jediný klient, který by šel do právního sporu a byli by nahraný.A to by byla větší mela, než nějakých 150 kaček za správu hyp.účtu bank!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2013 9:53 | Rosťa Volný

Mám podobnou, negativní zkušenost u Modré pyramidy. V smlouvě o překlenovacím úvěru jsem měl pro ukončení úvěru a překlopení na běžný úvěr tři podmínky, musí být zaplaceno minimálně 40% cílové částky, musím splácet minimálně na dva roky, musím dosáhnou parametrů ohodnocení alespoň 55. Z logiky věcí vyplývá, že když budu splácet dva roky a zaplatím 40%, měl bych mít parametr ohodnocení 55. Chyba, tento parametr si počítá stavební spořitelna tak zajímavě, že Vám nikdo (ani poradce, ani na pobočce, ani na internetu na stránkách st.spoř.) neřekne, kdy dosáhnete kýžené hodnoty, takže jsem splácel překlenovací úvěr zhruba o dva roky déle, než jsem správně měl. Běžný úvěr mi byl přidělen až v době, kdy jsem měl splaceno 54% cílové částky (nikoliv 40% na které mě nalákali) a parametr ohodnocení jsem dosáhl 72, nikoliv ve smlouvě dohodnutých 55. Po těchto zkušenostech vnímám Modrou pyramidu jako zlodějskou organizaci. Je tedy jasné, že když mě osloví nějaký jejich poradce, vidím rudě a reaguji nezveřejnitelnými vulgarismy. Než stavební spoření, tak to raději nacpu peníze do chřtánu zlodějskému Kalouskovi a jeho státních dluhopisů.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2013 23:49 | Jan

Jsem rád, že jsem s těmi dementy lišáckými nikdy neměl nic společného a nikdy mít nebudu!
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2013 0:18 | Martin Venzer

U uvěrových smluv mám přiložené aktuální všeobecné obchodní podmínky, ve smlouvě je uvedeno že vyšší splátky uvěru jsou možné předčasné splacení je možné pouze se souhlasem banky takže si smlouva trochu odporuje. co je ale problém je že nemůžu nemovitost zatížít jiným věcným břemenem bez souhlasu ČMSS, takže pokud budou dělat obstrukce tak je refinancování jinou hypotékou téměř nemožné pokud nemáte dost peněz nebo jinou nemovitost.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2012 8:59 | Jana Konvalinová

Dobrý den,platím vnučce Lišku,v únoru t.r. jsem vložila jednorázový vklad 24000,-Kč,nyní jsem dostala dopis,že v roce 2013 nedostane stát. příspěvek-co stím? Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2012 12:27 | Jan Jirák

...jen kdyby jste věděli o všech "svinstvech", které zrzka páchá. Co takhle "pětimilionové smlouvy" na důchodce? Finanční poradce si vydělá krásných 12.000,-, zbytek padne s výnosem z poplatků ČMSS a babičku to stojí 15.000,- (1% max. poplatek). Že o úvěr nestojí (už jen vzhledem k věku), není až tak důležité a že si spoří jen pětistovku měsíčně, neboť ji více z důchodu nezbude??? Přeci jí poradil FP od Lišky, kterých je 2.500 v ČR! Podobných případů mohu sypat z rukávu desítky....ještě někdo uvažuje o uzavření smlouvy o stavebním spoření? Spoření je jistota, která se ale mění jak na běžícím pásu.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2012 17:52 | Petr Novota

Dobrý den, Nemáte pravdu v jedné věci a to, že by se Vám změnily podmínky po podepsání úvěru. Už když jste podepisovali úvěrové smlouvy, tak jste podepsali formulaci z VOP: "Překlenovací úvěr může být kdykoliv splacen se souhlasem věřitele" Jiná věc je to, že Vám říkali, že je to garantováno atd... což byla lež, která bohužel nelze postihnout, pokud ji nemáte od ČMSS písemně. Ano Lyška se zachovala nepěkně, ale v mezích svých podmínek, které jste vy na začátku dobrovolně podepsal. Pokud si beru hypotéku na 20-30 let, tak vždy doporučuji si přečíst podmínky, a to obzvláště k bodům, které mi banka slibuje jako výhody. A pokud mi banka nabízí něco tak suprového, jako splacení překlenovacího úvěru kdykoliv prakticky bez sankce, tak doporučuji si okažitě nechat podtrhnou daný odstavec VOP. S pozdravem Novota P.S. Lyška jsou hajzli a podvodníci
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2012 17:24 | Petr

CMSS je banda podsitejch gauneru a krivaku!!! Z ,,klienta,, se po podpisu smlouvy stane vazal bez jakychkoliv prav. Menit pravidla behem hry notabene tvrdit, ze je neco takoveho legalni je plivnuti do tvare vsem slusnejm obcanum Ceske republiky. Chteli jsme odejit a byl nam suse predhozen ! papir, ze se vseobecne obchodni podminky v breznu zmenily a tudiz mame smulu. Na muj dotaz, co s tim, me poradce Sindelar odkazal na pany v Praze....ze on nic, on jenom maly pan. Jojo kasirovat provize to by slo, ale zodpovednost nebo nerku-li starost o klienta, to se u nas ti burani nenauci ani za 200 let. Hbite nam ale doporucil dalsi uver....A co vy s tim nasi zakonodarci ?!
+111
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2012 11:12 | Michal

Liška mě naučila nevěřit finančním poradcům a vše si raději zařizovat sám. Svým jednáním mě finanční poradce Lišky připravil o tisíce korun a vůbec se za to nestydí. Je to hold liška podšitá. S pracovníky České spořitelny jsem byl vždy spokojen. Od té doby všem rozmlouvám jakékoli investice s liškou.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2012 13:12 | Troub

Napadat a plácat to je naopak Váš způsob. Dejte nějaké konkrétní informace v čem se pán plete pak někoho sarkasticky označujte za odborníka. Podle Vaší rekace máte problém připustit, že někdo na rozdíl od Vás může něčemu rozumět. Stavebko je opravdu v situaci, že SS mají velký odliv klientů. Mizí střadatelé a utíkají dokonce i lidé co si půjčují. kroky,jako dělá ČMSS se dají vysvětlit jen snahou přežít. Když Vám nedeovolí jít jinam. Třeba proti RB je to opravdu hodně jiná strategie. Tam se dá předpokládat snaha "uzdravit klientské portfolio banky".
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2012 13:26 | Petr Bajgar z Hranic

Zrzavé ocásky-lišáky(ČMSS) nemíním hájit, ždímají klienty zbytečným navyšováním cílových částek za které tito zbytečně platí vysoké vstupní poplatky a další lišácké chytristiky. Jenže v tomto případě se ukazuje i neznalost principu stavebního spoření u pána prodávajícího hypotéky, protože je za ně slušná provize a to i za navýšení. Meziůvěr u ČMSS je výhodný pokud není na dlouhou dobu a pouze překlenuje dobu mezi potřebou finnacování a přidělením řádného úvěru vznikajícího nárokově ze samotného spoření. Na tento řádný úvěr má klient nárok pokud naspoří polovinu cílové částky, kterou si zvolil a splní tzv. hodnotící číslo na které má zásadní význam součet úroků na spořícím účtu u stavební spořitelny, přidělení řádného úvěru urychluje případné přespoření částky určené k naspoření. Jedinečnou výhodou řádného úvěru ze stavebního spoření jsou nízké splátky, nízké úročení s pevně danou sazbou. V českém finanční poradenství je naprosto zásadním problémem to, že i ti kteří se holedbají seriozností a sami sebe označují za finanční poradce, jsou v naprosto drtivé většině pouze prodejci finančních produktů a tudíž zvíhodňují především ty produkty a jejich varianty u kterých mají nejzajímavější provize jenže ty zase nebývají nejvýhodnější pro klienty. Je to dáno tím, že klienti jen ve velmi malém procentu jsou ochotni platit poradci, který bude pracovat právě pro ně a v marné naději doufají, že ti kteří se představují jako fin.por. budou za peníze bank pracovat pro maximalizaci zisku jejich v tomto směru velice naivních zákazníků.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2012 19:00 | David Kostka

Stavební spořitelna,není férová zaměstnává několik tisíc poradců,kteří o finančních produktech které nabízejí nemají všeobecný přehled. Spořitelna si klienty přehazuje jako horký brambor. Při uzavření stavebního spoření a následného refinancování,mě jejich poradce neřekl případné sankce s doplacením překlenovacího úvěru. Dopadlo to tak že jsem od stavební spořitelny odešel k M-bance(bez zbytečných poplatků),za plovoucí úrok 2,99% a zaplatil dvě měsíční splátky meziúvěru dle starých obchodních podmínek jako pokutu. Závěrem jakmile mě doběhne již uzavřené stavební spoření(nechci těmto zlodějům platit ještě 0,5% pokutu za zrušení a také nechci přijít o státní podporu,nechci o o této spořitelně slyšet ani slovo a přejí jí brzký zánik!!!
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2012 14:13 | Tomáš

A co takto být trochu konkrétní? Třeba uvést spořitelnu, nebo ten zázračný způsob?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  12 598 921 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Vegankou v Česku? Stále se musíte smířit s nechápavými pohledy národa masožravců

Vegankou v Česku? Stále se musíte smířit s nechápavými pohledy národa masožravců

Ještě před rokem na dveřích od mého pokoje visela cedulka s nápisem: Nikomu není nic do...více

Špatné dcery, trapné matky. Mluvit o stárnutí rodičů je pořád do jisté míry tabu

Špatné dcery, trapné matky. Mluvit o stárnutí rodičů je pořád do jisté míry tabu

Dospíváme v závislosti na tom, jakých dosahujeme životních met. Někdo dospěje manželstvím...více

„Já proti vám nic nemám, ale ten Pride, ten vám škodí!“

„Já proti vám nic nemám, ale ten Pride, ten vám škodí!“

Byla jsem nervózní a nevěděla co mám čekat. Budou na nás útočit nějací náckové nebo rozlícení...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Devát

manažer

Ivan Langer

politik a podnikatel

Jiří Devát
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 6 duelů
×
Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.